Máte-li 48MP chytrý telefon? Tady je to, co byste měli vědět jako první

Autor: Lewis Jackson
Datum Vytvoření: 8 Smět 2021
Datum Aktualizace: 1 Červenec 2024
Anonim
Máte-li 48MP chytrý telefon? Tady je to, co byste měli vědět jako první - Technologie
Máte-li 48MP chytrý telefon? Tady je to, co byste měli vědět jako první - Technologie

Obsah


Výrobci telefonů již několik let z velké části nabízejí 12MP hlavních fotoaparátů a kdo je může vinit? Kamery 12MP dosahují velké rovnováhy mezi rozlišením a velikostí senzorů, jak je patrné z vlajkových telefonů společnosti Google a Samsungu za poslední tři nebo čtyři roky.

Ale rok 2018 viděl skok na 40 MP pro Huawei, s některými zajímavými výsledky. Nyní se zdá, že rok 2019 by mohl být rokem 48MP kamery, protože několik výrobců telefonů přijímá technologii pro své telefony. Největší výrobci kamerových senzorů, Sony a Samsung, jsou na čele poplatku, protože oba uvádějí na trh 48MP senzory.

Japonská společnost má senzor IMX586, zatímco korejský konglomerát putuje na ISOCELL GM1. Mezi přístupem k rozlišení, velikosti pixelů a binningu pixelů máme dva velmi podobné senzory.


Proč zatím nemáme 48MP kamery

Honor View 20 je jedním z prvních telefonů se senzorem 48MP.

Obvykle 48MP kamerový senzor vtlačený do vašeho typického smartphonu představuje několik problémů. Zvýšení rozlišení by mělo ideálně jít ruku v ruce s rázem ve velikosti senzoru, aby se zachoval nízký světelný výkon, ale větší senzor obvykle vede k velkému náporu fotoaparátu nebo silnějšímu telefonu.

Druhou alternativou je udržovat senzor ve stejné velikosti. Ale stlačení všech těchto pixelů na malý senzor znamená, že jednotlivé pixely musí být menší, aby se vešly. A menší pixely jednoduše nedokáží dostatečně zachytit dostatek světla pro noční snímky. Přemýšlejte o tom, jako kdyby sesbíral déšť v kbelících. Kbelík o objemu 25 litrů (větší pixel) jednoduše shromažďuje více deště (světla) než kbelík o objemu 10 litrů (menší pixel).


Podpora čipových sad a sekundárních kamer je dalším problémem, pokud jde o 48MP kamery. Drtivá většina čipových sad výslovně nepodporuje 48MP kamery, natož 48MP fotoaparát spárovaný se sekundárním střelcem. Ve skutečnosti se zdá, že Snapdragon 855, Snapdragon 675 a MediaTek Helio P90 jsou v současné době některé z mála čipových sad, které právě podporují 48MP snímků (a čipy společnosti Qualcomm v tomto ohledu nezmiňují podporu dvou kamer).

Připomíná to Nokia Lumia 1020 již v roce 2013, protože čip zařízení Snapdragon S4 Plus ve skutečnosti nepodporoval fotoaparát s rozlišením 41 MP. To přinutilo Nokia podstatně roubovat podporu do hardwaru. Výsledkem byl skutečně chytrý telefon s rozlišením 41 MP, i když s ohromnými časy mezi snímky a zpracováním.

Mohli bychom vidět něco podobného s Xiaomi's Redmi Note 7, 48MP smartphonem, který používá Snapdragon 660. Tato čipová sada nepodporuje 48MP střelce, podle specifikace, ale zdá se, že Xiaomi našlo řešení. Doufejme, že nemáme laggy nepořádek zážitku ...

Čipsety však prošly dlouhou dobou od dob dvoujádrových 32bitových návrhů, takže výkon jednoho výstřelu by měl být dost rychlý. Popularita funkcí, jako je HDR + a noční režim, však znamená, že tyto čipové sady mohou v některých situacích muset vypořádat s tunou dat.

Je také povzbuzující vidět několik oznámených 48MP zařízení, která nabízejí sekundární kameru nějakého druhu. Nicméně, s výjimkou Huawei Nova 4, většina z těchto zařízení má spíše sekundární hloubku nebo 3D senzor než teleobjektiv, monochromatický nebo širokoúhlý snapper.

Proč byste měli být nadšeni?

Ukázkový snímek pořízený pomocí Honor View 20 s podporou 48MP.

Samsung a Sony neprodukují pouze 48MP senzor pro vychvalování práv nebo skvělé denní detaily - i když se těším na denní výsledky. Společnosti používají techniku ​​zvanou pixel binning k překonání negativů 48MP senzoru (tj. Špatné snímky při slabém světle).

Pixel binning je jedním z nejspolehlivějších způsobů, jak získat lepší fotografie na vašem smartphonu, a to pomocí rád LG G7, Huawei P20 Pro, Huawei Mate 20 Pro a desítek telefonů s rozpočtem. Tento proces vidí informace ze čtyř sousedních pixelů sloučených do jednoho, aby se vytvořil jasnější celkový obraz. V podstatě kombinují čtyři menší kbelíky na déšť, aby vytvořily jeden velký kbelík. Tento přístup umožňuje kamerám zachovat si velikost senzoru a přitom získat dobré noční snímky.

Přihazování pixelů však není bez nevýhod, protože skončíte s mnohem menším rozlišením, než je senzor fotoaparátu schopný plivat. Například LG G7 používá pixelový binning na své 16MP hlavní kameře pro jasnější snímky při slabém osvětlení, čímž v průběhu procesu rozdrtí 4MP snímek.

Kamera 48MP je spíše prostředkem k cíli než k samotnému konci.

Čtyři megapixely jsou docela nízké rozlišení (HTC One, někdo?), Ale pokud jste použili kameru s vyšším rozlišením, můžete technicky dosáhnout vyššího rozlišení. Zařízení společnosti Huawei zvolí tento přístup a vyplivnou 10 MP pixelové snímky z 40MP primárního fotoaparátu. A pak máte nové senzory Sony a Samsung, které přijmou rozlišení 48 MP, aby nám přinesly snímky o velikosti 12 MP pixelů. Toto je zhruba stejné výstupní rozlišení jako vlajkové lodě 2018, jako jsou Google Pixel 3 a Samsung Galaxy S9.

Nové 48MP kamerové senzory však mají předvídatelně menší pixely než tradiční 12MP chytrý telefon. Oba mají funkcidrobný 0,8 mikronů, zatímco hlavní fotoaparát Galaxy S9 obsahuje 1,4 mikronů; i hlavní střílečka OnePlus 6T‘s 16MP má 1,22 mikronu pixelů.

Ale Samsung a Sony říkají, že jejich senzory vám při fotografování v bin-pixelech poskytují ekvivalent 12MP 1,6 mikrometrového obrázku. Chcete-li získat lepší představu o nastavení, podívejte se na obrázek Sony níže.

Společnost Sony také poskytla ukázku výstřelu v době svého oznámení, když ji porovnala s tradičním snímkem 12 MP za denního světla. Skutečný test však přijde při slabém světle, ale můžete se podívat na níže uvedené srovnání.

Jak napovídá fotografie, vypadá to, že 48MP záběry by také mohly umožnit lepší přiblížení než řešení viděná na vašem standardním chytrém fotoaparátu s jedním fotoaparátem. Důvodem je, že byste měli mít možnost jednoduše oříznout obrázek s vysokým rozlišením, abyste získali dobré výsledky (alespoň pokud není povoleno binování pixelů). Není jasné, zda můžeme očekávat lepší výsledky než teleobjektiv nebo výpočetní úsilí, ale rozhodně to má potenciál.

Kdo používá 48MP senzory?

Honor View 20 je pravděpodobně nejvýznamnějším zařízením s 48MP kamerou a první vzorky se zdají být docela povzbudivé. Můžete také očekávat čipovou sadu Kirin 980, až 8 GB RAM, 128 GB nebo 256 GB rozšiřitelného úložiště a sekundární 3D kameru vedle 48MP snapperu.

Huawei také minulý měsíc odhalil Nova 4 a vyměnil čipovou sadu Kirin 980 za starší procesor Kirin 970. Kombinace zadní kamery se však skládá z primárního snapperu 48MP, ultraširokouhlé kamery 16MP a hloubkového senzoru 2MP.

Čínská značka Hisense poskočila na palubu 48MP v CES s U30. Telefon obsahuje čipovou sadu Snapdragon 675, očekávaný snapper 48MP a sekundární kameru 5MP pro hloubkové efekty.

Xiaomi tento měsíc také odhalila Redmi Note 7 a nabídla 48MP zadní kameru vedle 5MP sekundární střelce. Značka se rozhodla pro čipovou sadu Snapdragon 660 a senzor vyrobený společností Samsung, ale potvrdila, že nabídne Redmi Note 7 Pro se senzorem vyrobeným společností Sony.

Pokud si koupíte 48MP chytrý telefon?

Je příliš brzy na to, abychom řekli, zda nájezd na 48MP senzory povede k úžasným obrázkům, ale přijetí tolika značek jistě naznačuje, že Samsung a Sony zapůsobily na výrobce senzory jejich technikou senzoru.

Budeme muset tyto telefony vyzkoušet, než dosáhneme verdiktu, ale i když přístup založený na pixelech sám o sobě nepřináší úžasné výsledky, výrobci OEM mají k dispozici tunu technologie zpracování obrázků. Představte si snímek s rozlišením 12 MP v kombinaci s nočním režimem nebo HDR + od společnosti Google…

Pokud mažete vůj účet Google, exituje mnoho údajů, ke kterým ztratíte přítup, včetně:Všechny lužby Google, jako jou Gmail, Dik, Kalendář a další, polu veškerým...

tolika možnotmi treamování obahu do vašich očí, něco muí dát. Vaše peněženka protě potřebuje přetávku. Pokud je Hulu na vašem eznamu výpadků médií, prober...

Fascinující