AMD vs Nvidia - co je pro vás nejlepším doplňkem GPU? | Autorita Android

Autor: Peter Berry
Datum Vytvoření: 14 Lang L: none (month-012) 2021
Datum Aktualizace: 1 Červenec 2024
Anonim
AMD vs Nvidia - co je pro vás nejlepším doplňkem GPU? | Autorita Android - Technologie
AMD vs Nvidia - co je pro vás nejlepším doplňkem GPU? | Autorita Android - Technologie

Obsah


Pokud se právě nacházíte, AMD a Nvidia mají nové generace, které prosí o vaše těžce vydělané dolary. Na Team Red AMD právě představila Radeon VII založený na 7nm procesní technologii. Je to čip druhé generace (Vega 20) využívající architekturu GCN 1.5 páté generace společnosti. Obsahuje 3 840 streamovacích procesorů, 16 GB interní paměti (HBM2) a šířku pásma paměti 1 TB / s. Je to odpověď AMD na RTX 2080, i když v některých případech mírně pomalejší.

V srpnu 2017 AMD uvolnil karty RX Vega 64 a RX Vega 56. Obě jsou také založeny na architektuře GCN 1.5 páté generace a první verzi čipu Vega AMD. Záměrem bylo vydat produkty srovnatelné s GTX 1080 a GTX 1070 společnosti Nvidia za podobné ceny. Tento benchmark PUBG například ukazuje, že GTX 1080 a RX Vega 64 dosahují výkonu téměř 1080p a 1440p.


Další novější řadou GPU AMD je řada RX 500 pokrývající běžný herní trh. Je založen na architektuře GCN 1.4 čtvrté generace AMD, přičemž RX 590 slouží jako vlajková loď pomocí 12nm Polaris 30 čipu. Tato karta, zaměřená na trh s částkou 300 USD, který se těší GTX 1060 od Nvidia, těží z menšího procesního uzlu a poskytuje vyšší rychlosti než RX 580. Spolu s těmito dvěma kartami má vše ostatní uvedené v řadě RX 500 za dostupnou cenu pro VR a Full HD grafika pro masy.

Ale varování: Pokud nakupujete kartu AMD, zaznamenejte si seznamy bez předpony „RX“ a / nebo „X“ na čísla. Ignorujte tyto produkty, protože toto rebranding je pouze pro výrobce OEM a neodráží revize hardwaru. Výrobci OEM zřejmě vyžadují obnovení značky, takže Radeon RX 580X se neliší od modelu RX 580.


Chtěli bychom také poznamenat, že navzdory nasycení Nvidie na trhu s notebooky, AMD poskytuje také spoustu hardwaru. Společnost dodává osm samostatných GPU od RX 580 do 520. AMD také vtlačuje integrovanou grafiku do svých čipů typu all-in-one (APU) pro stolní počítače a notebooky a diskrétní grafiku do nejnovějších modulů Intel kombinujících revidované jádra CPU Kaby Lake, Integrovaná grafika Intel, paměť HBM2 a jádra Vega M GPU.

Na rozdíl od Nvidia má AMD také své místo na trhu stolních a přenosných procesorů, silně konkurující společnosti Intel. Oproti tomu má Nvidia také procesor all-in-one, ale používá se hlavně v automobilovém průmyslu, zařízení pro set-top-box a Nintendo Switch (Tegra X1 T210).

Přes statistiku Steam, která ukazuje jinak, má AMD stále silnou pozici na trhu počítačových her. V roce 2011 poté, co jeden známý vydavatel okružním způsobem přiznal, že PC hry byly mrtvé a většina příjmů pocházela z konzolí, uspořádala AMD o dva roky později soukromé setkání, aby odhalila svou novou herní iniciativu: Sjednotte PC s konzolami pro lepší hraní .

AMD má stále silnou pozici na trhu počítačových her.

Tento plán začal s jeho Mantle API (nyní zahrnutým do Vulkan) a vývojem APU pro konzoly Xbox One a PlayStation 4. Díky této iniciativě bychom neviděli hrozné porty napříč třemi platformami, ale spíše sjednocenou a konzistentní zkušenost pro hráče i vývojáře. Počítačové hry jsou nyní v čele her s vysokým rozlišením opět částečně kvůli úsilí AMD.

Nemůžeme však ignorovat zdánlivě mělké portfolio GPD AMD na přední straně stolního počítače. PC hráči mohli tvrdit, že společnost nevyráběla novou architekturu GPU, protože GCN 1.1 debutoval v roce 2011. Místo toho AMD během let provedla revize, aby přidala podporu pro nové technologie.

Naštěstí se to mohlo brzy změnit. Očekává se, že Navi bude zcela nový design postavený od nuly, stejně jako Zen design AMD pro procesory. Navi bude pravděpodobně ohlášena během E3 2019 a součástí konzoly „Gonzalo“ AMC společnosti AMD pro konzoly Xbox Scarlett a PlayStation 5 nové generace, plánované na rok 2020.

Pokud by se AMD nezaměřila také na CPU a APU konzoly, měla by společnost více času na vývoj GPU? Těžko říci, ale všimněte si, že AMD v podniku bojuje jak s Intelem (CPU), tak s Nvidia (GPU) v podniku, takže jeho zdroje jsou rozšířeny všude. Mezitím Nvidia nebude skutečně soutěžit s Intelem, dokud v roce 2020 nepřijde grafická karta s doplňkem Fe.

AMD vs Nvidia: Toto je Nvidia

Poté, co Nvidia seděla na své sérii GTX 10 po dobu dvou let, konečně zahájila svou sérii RTX 20 v srpnu 2018, která slibovala sledování paprsků v reálném čase. Při hraní her tato technika sleduje jednotlivé paprsky světla a to, jak interagují s virtuálními objekty. Namísto vykreslování scény, kde světelný zdroj jednoduše osvětluje pevné látky a vrhá stíny, trasování paprsků přidává odrazy a refrakce a vytváří tak realističtější scénu.

Tento proces však vyžaduje velké množství výpočetní síly k vykreslení jediného obrazu. Ve starých časech vyžadovalo čekání na vykreslení jediným paprskem velké množství času. To je důvod, proč animační studia zaměstnávala farmy počítačů k předběžnému vykreslení každého snímku v jejich animovaných filmech. Sledování paprsků však zdaleka není nové, ale je to nové v hraní, které vyžaduje alespoň 60 obrázků vykreslených každou sekundu v reálném čase, nikoli předem vykreslených před hraním.

Pro dosažení rychlosti 60 snímků za sekundu vyvinula společnost Nvidia své jádro „RT“, které vypočítává průnik, kde se jeden paprsek světla srazí s velkým objemem. Pokud se paprsek neprotíná, pak se jádro pohne dál. Pokud se paprsek protíná, jádro vypočítá průnik znovu podrobněji. Celá tato práce se provádí na jádru RT, aby se zabránilo zabalení jinak rušných jader CUDA.

Podpora jádra RT je jádrem Nvidia Tensor optimalizovaným pro umělou inteligenci. Záměrem je použít Tensorova jádra ke zlepšení vizuálů a vyplnění framerátových děr, ať už je sledování paprsků povoleno nebo ne. Jak? Použitím toho, co Nvidia nazývá Deep Learning Super Sampling nebo DLSS.

Jak název napovídá, Nvidia používá hluboké učení k trénování neuronové sítě, takže může inteligentně vykreslit chybějící snímky, které nebyly vygenerovány grafickou kartou. Do každého vykresleného snímku také vloží další pixely, aby se zvýšilo rozlišení. Tato vylepšení jsou poskytována prostřednictvím herních profilů v ovladačích GeForce.

Aktuální náskok balíčku je Titan RTX společnosti Nvidia, který stojí statných 2 400 $. Dostanete však to, za co platíte, například 4 608 jader CUDA se základní rychlostí 1 350 MHz a zvýšenou rychlostí 1 770 MHz. Obsahuje také 72 RT jader, 576 Tensorových jader a masivní 24 GB vestavěné paměti GDDR6 pohybující se rychlostí 14 Gbps. AMD v současné době nemá konkurenci.

Mezi další karty v nové řadě RTX 20 patří RTX 2080 Ti (999 $), RTX 2080 (699 $) a RTX 2070 (499 $) uvedené na trh v roce 2018 a poté RTX 2060 (349 $) představené v lednu. Tyto ceny jsou navrženy jako výchozí body a Nvidia's Founders Editions stojí 100 až 200 USD navíc.

Všech pět karet je založeno na nové architektuře Nvidia Turing streaming s více procesory, 12nm procesní technologii a novém návrhu paměťového systému pro podporu GDDR6 VRAM. Mimo hardwarovou podporu pro sledování paprsků v reálném čase a AI zahrnuje Turing funkce vycházející z návrhu Volta společnosti Nvidia pro datová centra a podniky spolu se zlepšenou účinností provádění shaderu a další.

V překvapivém, ale zatím nepřekvapivém tahu, Nvidia v únoru odhalila grafickou kartu GTX 1660 Ti, slibující 1,5 vyššího výkonu než GTX 1060 (6 GB) při použití stejného výkonu 120 W, ale za dalších 30 $. Nepodporuje SLI ani nezahrnuje RT jádra nebo Tensorová jádra. I když ještě musíme kartu porovnat, je to relativně na stejné úrovni jako starší GTX 1070 Nvidia v Ashes of Singularity, Battlefield V, Far Cry 5 a několik dalších.

Další nové karty, které se v dílech pravděpodobně předpokládají, jsou GTX 1160 a GTX 1650. RTX 2050 byl také krátce uveden na produktové stránce Dell G5 15, ale byl změněn na GTX 1660 Ti, což naznačuje, že Nvidia je nová bez RT a AI-free GPU nakonec přichází do notebooků. Překlep není neočekávaný vzhledem k tomu, že OEMS, jejich PR firmy a editoři webových stránek nejsou nikdy na stejné stránce.

GTX 1660 Ti od společnosti Nvidia oslovuje tradiční herní trh. Na rozdíl od společnosti AMD společnost Nvidia v současné době nepočítá s určitou rodinou pro cenově příznivé doplňkové karty. U starších GTX řady Pascal založených na Pascalu Nvidia shrnula všechny produkty do jedné rodiny, od Titanu Xp po GT 1030. Tyto karty můžete stále zakoupit, protože výrobci OEM od třetích stran mají spoustu řešení pro chytání.

Společnost Nvidia v současné době nepočítá s určitou rodinou pro cenově příznivé doplňkové karty.

Z mobilního hlediska představila společnost Nvidia v lednu svoji řadu RTX 20 pro notebooky. Stejně jako u řady 10 uvidíte i vysoce výkonné modely a varianty Max-Q se sníženým výkonem, abyste zabránili nadměrnému hromadění tepla v tenkých formách. Nejnovější mobilní rodina zahrnuje RTX 2080 (vanilla a Max-Q), RTX 2070 (vanilla a Max-Q) a RTX 2060.

Jaký je tedy rozdíl mezi stolní a mobilní verzí? Všechny tři jsou založeny na stejném 12nm TU104 čipu s 2 944 CUDA jádry, 46 RT jádry a 368 Tensorovými jádry. Stolní přídavná karta však spotřebovává nejvíce energie ze tří na 215 wattech (225 wattů pro Founders Edition) následovaných RTX 2080 pro mobily (150 wattů) a verzí Max-Q (80 wattů).

To znamená, že základní rychlost stolní varianty je 1 515 MHz, zatímco mobilní verze se zřídí na 1 380 MHz a verze Max-Q na 735 MHz. Podle Nvidia je varianta stolního počítače schopna 8 paprsků Giga za sekundu, zatímco mobilní verze zasáhne 7 paprsků Giga za sekundu a varianta Max-Q rychlostí 5 paprsků Giga za sekundu. Yay za novou třídu srovnávacích čísel!

Vzhledem k tomu, že řada RTX 20 pro mobily je relativně nová, najdete spoustu herních notebooků se staršími čipy GTX 10, které stále nasycují trh.

AMD vs Nvidia: Výkon

Sledování paprsků v reálném čase ve hrách nezačalo pozitivně. Když Nvidia zpočátku odhalila řadu RTX 20, objevily se obavy, že sledování paprsků způsobilo příliš mnoho framerátových zásahů, a to i na vysokorychlostním RTX 2080 Ti. Pokud je povoleno trasování paprsků, karta nemohla zasáhnout 60fps při 1080p ve stínu Tomb Raider, místo toho se pohybovala mezi 33fps a 48fps. V té době vývojáři říkali, že podpora byla na počátku práce. Edios poskytl leštěnou aktualizaci v vydání po spuštění.

V době, kdy v září dorazily Nvidia RTX 2080 a RTX 2080 Ti, nemohli hráči sledovat paprsek kvůli čekání na aktualizaci funkce systému Windows 10. října (1809) obsahující rozhraní API DirectX Raytracing (DXR). Když to konečně dorazilo, Microsoft stáhl aktualizaci po hlášeních o odstranění uživatelských dat. Fázované zavádění prostřednictvím služby Windows Update se neobnovilo až do listopadu a pouze na zařízeních, o nichž se předpokládá, že „mají nejlepší možnosti aktualizace“. Mezitím se podpora sledování paprsků ve hrách nezačala rozvíjet až do listopadu.

Nedávná revize s Battlefieldem 5 ukázala RTX 2080 Ti s povoleným trasováním paprsků (116 snímků za sekundu) na stejné úrovni jako Radeon RX 570 (4 GB) AMD bez trasování paprsků (111 snímků za sekundu), oba testovány při rozlišení Full HD a grafice Medium. RTX 2080 s aktivovaným sledováním paprsků (106 snímků za sekundu) byl ve stejném testu mírně před GTX 1060 (3 GB) bez sledování paprsků (103 snímků za sekundu).

Ve stejné šarži testů Battlefield 5 umožnil RTX 2080 Ti bez sledování paprsků průměrně 177 snímků za sekundu při rozlišení Full HD a grafice Ultra. Tato úroveň výkonu se očekává od karty 1 199 USD, ale při zapnutém sledování paprsků se snímková frekvence snížila na 93 snímků za sekundu (což je stále dobré). RTX 2080 viděl podobný pokles, zasáhl 155 snímků za sekundu bez sledování paprsků a 82 snímků za sekundu s sledováním paprsků.

Mezitím nenajdete speciální hardwarovou akceleraci pro sledování paprsků paprsků v reálném čase na současných grafických kartách AMD. Jistě, sledování paprsků můžete spustit na GPD AMD, ale nepodporuje DXR společnosti Microsoft používané v počítačových hrách. Na odpověď AMD na sledování paprsků v reálném čase budete pravděpodobně muset počkat, až budou karty společnosti Navi naplánované na konec roku 2019. Podle nedávného rozhovoru společnost AMD nenabízí trasování paprsků v reálném čase, dokud lze jej použít v široké škále grafických karet s nízkými hodnotami až po vysoké ceny.

Přesto i bez sledování paprsků paprsků v reálném čase drží nejnovější grafické karty AMD proti nové řadě RTX 20 společnosti Nvidia. Ve stejném testu Battlefield 5 používajícím rozlišení Full HD a nastavení Ultra byl starší AMD RX Vega 64 - s počáteční cenou 499 $ - srovnatelný s novější kartou RTX 2070 se stejnou počáteční cenou. Mezitím AMD 399 RX Vega 56 překonala grafickou kartu Nvidia GTX 1080 nad průměrem dvou snímků, který se stále prodává za nejméně 549 $.

I bez sledování paprsků paprsků v reálném čase se nejnovější grafické karty AMD drží proti nové řadě RTX 20 společnosti Nvidia.

Ale tady je ta věc: Grafické karty AMD obvykle spotřebovávají více energie. Například RX Vega 56 $ 399 spotřebuje 210 wattů, zatímco GTX 1080 499 $ spotřebuje 180 wattů (549 $ u společnosti Nvidia). Nebo použijte například novější karty: Radeon VII s 699 $ spotřebuje 300 wattů, zatímco RTX 2080 s podobnou cenou využívá 215 wattů (referenční design). I když nehrajete, tyto karty spotřebovávají energii, když jsou nečinné.

AMD fanoušci budou tvrdit, že společnost nabízí vynikající alternativy navzdory požadavkům na energii. Jistě, mohou spotřebovávat více napětí, ale můžete podvolit karty tak, aby odpovídaly energii, kterou vyžadují modely založené na Nvidii, a stále dosahují skvělého výkonu. Ale pokud váš měsíční účet za elektřinu není problémem, není nutné příliš nízké napětí.

AMD vs Nvidia: Ceny

Současnou strategií AMD je poskytovat vyšší výkon za watt za lepší cenu. Jak jsme již uvedli, nová Radeon VII se zaměřuje na RTX 2080 společnosti Nvidia. Jedná se o kartu 699 $, zatímco GTX 2080 má stejnou počáteční cenu.

AMD obvykle neprodává grafické karty přímo zákazníkům, ale poskytuje referenční design pro své hardwarové partnery. To není případ jeho Radeonu VII. Právě teď si můžete dokonce koupit prostřednictvím AMD nebo kvalifikovaného prodejce a získat zdarma herní balíček včetně Tom Clancy's The Division 2, Resident Evil 2 a Devil May Cry 5. Tři řešení od hardwarových partnerů AMD se nyní pohybují v ceně od 699 do 719 $ prozatím .

Nvidia prodává grafické karty přímo zákazníkům pod značkou Founders Edition za vyšší cenu, než je doporučená maloobchodní cena. Srovnatelná edice RTX 2080 Founders Edition je 799 USD s přetaktovanou rychlostí zvýšení, zatímco doplňkové karty prodávané hardwarovými partnery se pohybují od 699 do 899 $.

Hnací partneři AMD se pohybují dolů po linii a prodávají varianty referenčního designu Radeon RX Vega 64 (499 $) v rozmezí od 409 do 806 $. Vyšší ceny mohou pramenit z proprietárních technologií, lepších fanoušků, lepšího tepelného designu, přidaného osvětlení, vyšších hodin atd. Vyšší ceny by také mohla být pouhá inflace kvůli omezené nabídce produktů.

Mezitím společnost Nvidia prodává RTX 2070 přímo zákazníkům za 599 $, což je nárůst o 100 USD oproti jeho doporučené maloobchodní ceně. Doplňkové karty od hardwarových partnerů, jako jsou MSI, Gigabyte, Asus, EVGA a Zotac, se pohybují v ceně od 489 do 659 $. Starší GTX 1080, který je ve stejném provedení, má původně doporučenou maloobchodní cenu za 499 $, v současné době se však prostřednictvím Nvidia prodává za 549 $. Stále si můžete koupit GTX 1080, ale nejsou zdaleka levné, od 735 do více než 1 320 $.

Pro RX Vega 56 poskytuje AMD maloobchodní cenu doporučenou pro 399 $. Protože tuto kartu přímo neprodává zákazníkům, partneři třetích stran běží s návrhem, aby přidali funkce, zvýšili rychlost hodin a zvýšili navrhovanou cenu. V současné době můžete získat doplňkové karty RX Vega 56 v rozmezí od 411 $ do 799 $.

Srovnatelné karty poskytované společností Nvidia by byly nové RTX 2060 a starší GTX 1070 Ti. Nejnovější vydání řady RTX 20 má doporučenou maloobchodní cenu 349 $. Nvidia v současné době neprodává variantu Founders Edition, ale ceny od partnerů třetích stran se vážou k navrhované ceně. Nejvyšší cena tohoto modelu, kterou jsme dosud viděli, je 399 $.

Mezitím starší GTX 1070 Ti má doporučenou maloobchodní cenu 449 $. Nvidia prodává za tuto cenu model Founders Edition, zatímco se balí do herního kódu Fortnite. Karty od partnerů třetích stran nejsou tak levné a stojí mezi 519 a 1 499 $. Použité modely se pohybují kolem navrhované maloobchodní ceny.

Stížnost, kterou jsme viděli od spuštění řady RTX 20 od společnosti Nvidia, spočívá v tom, že nové karty s cenovkou 1 199 USD neposkytují výrazné a výrazné zvýšení výkonu oproti předchozí generaci řady GTX 10. Argumentem je, že zvýšení výkonu 1,32x 4K a podpora sledování mělkých paprsků ve hrách prostě nestojí za velké zvýšení cen. Zdá se, že kupujete podporu pro sledování paprsků v reálném čase s mírným zvýšením výkonu.

Předchozí generační verze vždy dokázaly poskytnout SKU, které poskytují významné zvýšení výkonu, což odůvodňuje nové náklady. V současné době se karty GTX 10 na trhu ztenčují, takže uvidíte zvýšené ceny zejména po potížích, které Nvidia zaznamenala u řady RTX 20 na konci roku 2018.

AMD vs Nvidia: Kdo je vítěz?

Ani. Jednoduše řečeno: Trh GPU je v současné době ve zvláštním stavu.

AMD v současné době vypadá, že je v obranném režimu, uvolňuje produkty, které jsou téměř stejné ve výkonu, se specifickými kartami Nvidia, které jsou již dostupné za podobnou cenu. Časový plán vydání společnosti v posledních letech sestával z řady RX 400 a RX 500 zaměřené na hlavní trh, dvou očíslovaných karet Vega reagujících na série GTX 10 společnosti Nvidia a Radeon VII zaměřujících se na RTX 2080. Stále hrajeme počkejte a uvidíte s architekturou Navi AMD navrženou speciálně pro 7nm. Bude to GPU AMD ekvivalentní Zen?

Zdá se, že AMD je v defenzivním režimu, zatímco Nvidia je zjevně v urážce.

Nvidia se zjevně dopouští útoku, ale nemůžeme si pomoci, ale přemýšlíme, jestli předčasně spustila řadu RTX 20. Kromě problémů s počátečním spuštěním existují na trhu pouze čtyři počítačové hry, které skutečně podporují trasování paprsků v reálném čase: Assetto Corsa, Battlefield 5, Metro Exodus a Shadow of Tomb Raider. Zde jsou další hry, které dostávají podporu pro sledování paprsků:

  • Atomové srdce
  • Řízení
  • Zapsán
  • Spravedlnost
  • JX3 Remake
  • Mechwarrior V: Žoldnéři
  • ProjectDH

Seznam počítačových her, které podporují Nvidia DLSS, je poměrně delší. V současné době se skládá z 28 titulů včetně Anthem, Battlefield 5, Darksiders III, Final Fantasy XV, Battlegrounds známých hráčů, Serious Sam 4: Planet Badass, Shadow of the Tomb Raider a mnoho dalších. Pamatujte, že DLSS je oddělena od sledování paprsků, protože se zaměřuje výhradně na zlepšení snímkových frekvencí a rozlišení v podporovaných titulech.

Věříme, že Nvidia byla spuštěna příliš brzy kvůli předchozímu stavu na GPU. Horníci v kryptoměně nabírali grafické karty, což způsobovalo mezery v dostupnosti produktu a zvyšovalo ceny na zbývajících těžko dostupných jednotkách. Aby zaplnil tyto mezery, Nvidia a její partneři vytvořili další karty, ale šokující těžba kryptoměny náhle skončila a Nvidia seděla na hromadě doplňkových karet.

Aby Nvidia a její partneři pomohli toto nevyřízené zboží odstranit, snížili ceny. Jasným způsobem, jak získat zpět tuto finanční ztrátu, bylo uvolnění řady RTX 20, i když Windows 10 jasně nebyl připraven a existuje jen několik her, které podporují tuto medializovanou funkci. Pokud si právě teď koupíte kartu RTX 20? Pokud přecházíte z řady GTX 900 nebo starší, pak ano.

Neberte to všechno jako pro-AMD Nvidia. To není. Jak jsme uvedli, současný stav trhu GPU je prostě divný, a to ještě více proto, že společnost Nvidia právě spustila novou grafickou kartu, která postrádá své super-medializované trasování paprsků a funkce DLSS. Jeho přijatelná počáteční cena však stále nemusí stačit k přesunu hráčů PC mimo GTX 1060 a GTX 1050 Ti.

Podle průzkumu hardwaru a softwaru společnosti Steam z února 2019 dominuje GTX 1060 statistikám využití GPU, což představuje 15,88% podíl. Následuje GTX 1050 Ti, GTX 1050, GTX 1070 a GTX 960.

Pokud jde o nové karty Nvidia RTX 2080 Ti, RTX 2080 a RTX 2070, objevují se na konci seznamu, stále však vykazují určité přijetí.

Mezitím je Radeon RX 580 v současné době nejoblíbenějším produktem AMD na seznamu s nespecifikovaným seznamem Vega, který slouží jako jediný produkt společnosti Poeamis detekovaný společností Steam. Vzhledem k tomu, že se neobjevil až do ledna, mohla být tato položka Radeon VII.

AMD vs Nvidia: Sečteno a podtrženo

Statistiky ukazují, že v únoru 75,02 procent hráčů PC přistupujících na platformu Steam má nainstalován hardware založený na platformě Nvidia, zatímco AMD přikazuje pouhé 14,68 procenta. Čísla jasně ukazují, že Nvidia vyhraje v GPU zúčtování, alespoň ve službě Steam. Také však ukazují, že hráči nejsou ochotni upgradovat ze svých karet GTX 900 a GTX 700.

Hráči dokonce visí na starších kartách Radeon R7 a Radeon R5. Proč? Možná, že PC hráči jsou v pohodě s grafikou Full HD a opravdu nechtějí vzít 4K skok, zejména když můžete získat skvělý herní stolní počítač nebo notebook za stejnou cenu jako Titan RTX nebo dokonce RTX 2080 Ti. Možná je 4K HDR přehnaná a hráči nejsou připraveni investovat do OLED obrazovek.

Přesto 2,88 procenta dotázaných členů Steam vlastní GTX 1080, což bylo 499 $ při spuštění. Oni také vlastní GTX 1080 Ti, který měl startovní cenu 699 dolarů, když dorazil v březnu 2017. Mnoho hráčů PC je ochotno utratit peníze, zatímco jiní jsou v pohodě s průměrným rozlišením při vysokých snímkových rychlostech.

PC hráči určitě preferují Nvidia před AMD, ale které dáváte přednost? Dejte nám vědět v komentářích.

Platforma Android polečnoti Google je zdaleka nejoblíbenějším mobilním operačním ytémem v okolí a louží také jako jednotné kontaktní míto pro růz...

Už nějakou dobu jme věděli, že elfie fotoaparáty pod obrazovkou jou na cetě, přičemž polečnot amung poprvé potvrdila vou práci v této oblati v loňkém roce. Od té doby jme...

Doporučeno