Jak prodloužit výdrž baterie telefonu Android

Autor: John Stephens
Datum Vytvoření: 26 Leden 2021
Datum Aktualizace: 4 Červenec 2024
Anonim
Jak prodloužit výdrž baterie telefonu Android - Aplikace
Jak prodloužit výdrž baterie telefonu Android - Aplikace

Obsah


Jistě, my nazýváme naše zařízení s Androidem „telefony“, ale moderní smartphone je tak divoce odlišný od toho kudrnatého kabelu, který je namontován na kuchyňské zdi vaší babičky, že by bylo pravděpodobně přesnější zavolat jim do osobních počítačů, pokud by jméno ještě nebylo přijato. Veškerý výpočetní výkon a výpočetní schopnost, které naše telefony poskytují, jsou stále působivější, ale ty přicházejí za cenu.

Z našich zařízení začneme každý rok stále více očekávat, ale vývoj v oblasti životnosti baterií neudržel krok s jinými technologickými pokroky. Možná proto je jednou z nejčastějších otázek, které slyšíme, „Jak mohu prodloužit výdrž baterie telefonu Android?“

Vypněte věci, které opravdu nepoužíváte


Když opustíte svůj domov, necháte všechna světla zapnutá, zatočte AC na maximum a necháte televizor vyčnívat? Samozřejmě že ne! Elektřina stojí peníze a základní ekonomika znamená, že většina lidí má zdravý rozum vypínat domácí spotřebiče a světla, když se nepoužívají.

Pokud opravdu chcete prodloužit výdrž baterie telefonu, platí stejný princip - ale místo toho, abyste platili za vaši nezodpovědnost za účet za energii na konci měsíce, platíte za mrtvou baterii do 17:00. Pojďme se podívat na některá světla, která jste možná odcházeli.

Funkce připojení

Tito kluci jsou velcí viníci. Pokud chcete šetřit energii, měli byste vždy vypnout Wi-Fi, Bluetooth a polohu (GPS), pokud je aktivně nepoužíváte. Pokud chcete být opravdu agresivní s kontrolou nad baterií, možná budete chtít experimentovat se zapnutím režimu Letadlo, když víte, že telefon vůbec nepotřebujete.


Wi-Fi vybíjí mnohem méně baterie než mobilní služba.

Mnoho uživatelů nechává tyto funkce běžet celý den, aniž by na to opravdu mysleli. Zapnutím režimu Letadlo vyrazíte všechny z nich v jednom pádu. Režim Letadlo však není jen pro letadlo. Pokud se nacházíte v oblasti, kde jsou mobilní služby nejednotné, může váš telefon vynaložit spoustu energie na baterie a pokusit se dosáhnout co nejlepšího spojení.

Zapnutí režimu Letadlo nebo vypnutí vašich mobilních dat ve prospěch dostupné sítě Wi-Fi může ve světě znamenat rozdíl. Pokud máte na výběr mezi použitím Wi-Fi nebo buněčného signálu, vždy zvolte Wi-Fi, všechny ostatní jsou stejné. Wi-Fi vybíjí mnohem méně baterie než mobilní služba.

Vypněte vibrace

Vibrace je skvělá, pokud se nacházíte v situaci, kdy byste normálně nemohli slyšet svůj mobilní telefon, například na cestách. Pro mnoho lidí je jemnost vibračních oznámení na jejich pracovišti nezbytná (pokud jste právník, nemůžete přesně nechat Crazy Frog zhasnout pokaždé, když dostanete text dolů ve firmě).

Vibrace smartphonu však nevycházejí z magických rezonujících krystalů. K dosažení tohoto efektu musí vaše zařízení pokaždé roztočit malý vibrační motor, který může být na vaší baterii opravdu vyčerpán. To platí i pro hmatovou zpětnou vazbu, že při klepnutí na klávesy na klávesnici na obrazovce může dojít k lehkému bzučení telefonu. Pokud opravdu chcete maximalizovat životnost baterie telefonu, měli byste minimalizovat otřesy telefonu.

Zabíjejte aplikace, když je opustíte?

Po dlouhou dobu byly aplikace zabíjející aplikace vztekem. Frustrovaní z laggy uživatelské zkušenosti, uživatelé Android dnů yore začal používat všechny druhy správců úkolů k odstranění aplikací, o kterých si mysleli, že jsou vepřové zdroje.

Problém je, že tito zabijáci úkolů se stali zbytečnými ještě předtím, než se skutečně stali populárními. Android má opravdu dobrou správu své vlastní paměti a většina aplikací, které tímto způsobem zavraždíte, se právě vrátí k životu. Pokud něco takového, zabijáci aplikací sají životnost baterie a ne ji šetří.

V moderní době zralosti Androidu neexistuje důvod, proč by zabíjení aplikací mělo být součástí každodenního používání zařízení. Někdy je možné, že aplikace půjdou otravovat a začít oškubat zdroje, ale to jsou druh ďáblů, které chcete dát navždy. Pokud součástí vašeho běžného používání telefonu je zabíjení aplikací, pravděpodobně nebudete vybíjet baterii, místo abyste ji šetřili.

Automatizujte to!

Pokud vám proces správy vašich služeb konektivity den za dnem způsobí sténání, začněte namísto tvrdého pracovat inteligentně. To je chytrýtelefon, který pořád držíte.

Budeme je řešit tak, aby se zvyšovaly obtíže a zapojení. Nejprve ve škole automatizace máme ...

IFTTT

IFTTT je krásná služba, která je skvělá pro neprogramátory a první automaty. K čertu, je to dost silné, že ještě více tvrdých uživatelů by mohlo upřednostnit svou eleganci, aby si svlékli rukávy pro více nuanční práci.

Cílem IFTTT je dát internetu do práce pro vás. Dopisy znamenají „If This, Then That.“ Jakmile si objednáte jejich službu na webu a stáhnete si aplikaci pro Android „IF“, můžete nechat telefon, aby udělal řadu věcí bez vašeho aktivního zásahu.

Můžete například aktivovat kanál „Poloha“ v telefonu. Díky tomu bude IFTTT reagovat na polohu vašeho smartphonu. Pak byste mohli říct IFTTT: „Dobře, když odejdu z domu, vypněte Wi-Fi.“ A pak také: „Pokud přijedu domů, zapněte Wi-Fi.“

S trochou kreativity a promyšlení můžete svůj telefon rychle proměnit v plně automatizovaný stroj pro řízení spotřeby. IFTTT má několik předem připravených receptů, které můžete vyzkoušet, abyste získali pocit, jak to funguje. Jakmile si s tím trochu pohrajete, začnete hledat nejrůznější věci k automatizaci, a to i za hranicí výdrže baterie telefonu.

Tasker

Pro technicky náročnější je Tasker aplikace, která uživatelům poskytuje úplnou kontrolu nad jejich zařízením. Úroveň přesnosti a přizpůsobení, které tato služba přináší ke stolu, je upřímně jedinečná, ale pro nové uživatele to může být trochu skličující. Zkušenost s alespoň základním programováním nebo logikou může být výhodnější, ale jsou k dispozici návody, které přinášejí téměř každému rychlost.

Tasker umožňuje vytvářet řadu různých kontextů, které mění způsob fungování zařízení. Můžete například nakonfigurovat telefon tak, aby zůstal na vibracích, když jste v kanceláři, ale když se vrátíte domů, vypněte vibrace a aktivujte Wi-Fi. Možnosti jsou nekonečné, a pokud je váš telefon zakořeněn, máte na dosah ještě více možností.

Zelenější

Nyní jsem zmínil, že jimi budeme procházet ve vzrůstající obtížnosti. Krása Greenify je však v tom, že ve skutečnosti není vůbec obtížné pracovat. Tato aplikace umožňuje „hibernaci“ otravných aplikací na pozadí zabraňujících zdrojům, které je účinně donutí zastavit.

Chcete-li opravdu co nejlépe využít automatizované hibernace Greenify, musíte mít k zařízení přístup root. Pokud vás myšlenka zakořenění vašeho zařízení skličuje nebo pokud ani nevíte, o čem právě teď mluvím, je asi dobrý nápad držet se IFTTT nebo Tasker.

Pokud jste již zařízení zakořenili, jsem si jist, že vás nemusím procházet tím, jak používat Greenify. Popadněte to v obchodě Google Play a dejte mu točit.

Používejte internet inteligentně

Mobilní provoz představuje neuvěřitelné množství internetového využívání po celém světě. Ve skutečnosti při našich testech obvykle zjistíme, že mohou vybít více baterie než nepřetržité přehrávání videa! Zkuste strávit méně času hledáním kočičích obrázků a zjistíte, že vaše baterie vydrží mnohem déle.

Jak jsem již stručně zmínil výše, měli byste vždy zvolit Wi-Fi přes mobilní službu. Určitě to bude snazší v datovém plánu, ale i když máte neomezené datové plány, zjistíte, že mobilní služba je mnohem více baterie než Wi-Fi.

Avšak právě proto, že váš Wi-Fi receptor používá méně baterií než mobilní služba, je stále dobré zakázat Wi-Fi, když jej nepoužíváte. Váš telefon neustále hledá otevřená připojení, zatímco je Wi-Fi aktivní, a toto neplodné vyhledávání může způsobit životnost baterie.

Omezte oznámení

Nemusíte nechat, aby vaše aplikace synchronizovaly všechna data automaticky. Pokud to provedete ručně nebo omezíte automatickou synchronizaci na aplikace, které to skutečně potřebují, může to vážně snížit spotřebu energie.

Ukončete automatickou synchronizaci

Automatická synchronizace používá procesy na pozadí, které mohou ovlivnit využití mobilních dat i výdrž baterie. Chcete-li jej vypnout, přejděte na Nastavení> Účty. Klepněte na tři svislé tečky v pravém horním rohu a zrušte zaškrtnutí Automatická synchronizace dat. Můžete také ručně upravit, které aplikace se synchronizují a jak často.

Používejte aplikace bez reklam

Nejenže jsou reklamy nepříjemné, ale trajektem, který vibrující a poutavý obsah do vašeho zařízení vyžaduje energii. Použití aplikací, které nepoužívají reklamy, nebo zakoupení prémiových verzí aplikací, které se vyhýbají reklamám, může výrazně změnit, jak špatně bije vaše baterie. Pokud aplikaci používáte často a každý den nasává životní šťávu svého telefonu, zvažte upgrade nebo nalezení alternativy bez reklam.

Upravte zobrazení

Tady jsme. MacDaddy všech bateriových sapage: váš displej.

Zamiřte na Nastavení> Baterie. Měli byste vidět seznam služeb, které používají vaši baterii v pořadí od nejchudších po nejmenší. Který je tam nahoře? Kurzy jsou velmi dobré, na které se díváte Obrazovka s velkým rozpětím. Uvidíme, jestli to nedokážeme udělat z tohoto displeje o něco méně náročného.

Ztlumte svůj jas

No, je to druh bezvědomí, že? Úplný jas může být nezbytný k tomu, aby se tyto texty zobrazovaly za plného denního světla, ale proč toto nastavení stále používáte i po západu slunce? Tónujte jej zpět a použijte přizpůsobivý jas nebo automatický jas v závislosti na verzi systému Android, kterou používáte.

Používejte funkce adaptivního jasu

Nutnost obětovat dobrý zážitek ze sledování není pro každého šálek čaje. Pokud chcete, aby byla obrazovka stále viditelná na jasném slunci, ale zároveň chcete mít jas i pod kontrolou, můžete se rozhodnout ponechat funkce adaptivního jasu zapnuté. Díky této funkci by telefon četl okolní světlo a inteligentně volil správný jas, což zajišťuje rovnováhu mezi dobrým zážitkem ze zobrazení a optimalizací baterie.

Některé telefony mohou mít Nastavení aplikace uspořádány jinak, ale pokud ji otevřete a zamíříte do Zobrazit V této části by měla být možnost (pokud je k dispozici pro váš telefon). Může se také nazývat „Automatický jas“ nebo něco podobného.

Zkraťte čas automatického zámku

Opět, protože vaše obrazovka je největším nepřítelem vaší baterie, udržet ji v co největší míře je moudré. Jít do Nastavení> Displej a změňte svůj Spát délka musí být co nejkratší. 15 sekund je dobrá částka.

Optimalizujte tapety a motivy

Jak váš telefon vypadá, není jen estetický. Může také ovlivnit, jak dlouho může vaše zařízení zůstat na jedno nabití.

Příkop živé tapety

Ano, tato masivní spirální galaxie pomalu vířící v zářícím klidu vypadá skvěle na zobrazovacích jednotkách, ale v každodenním životě tato nádherná pozadí vyžadují animaci zpracování. Příkop koi rybník a držet se něco více energie-přátelský.

Přijměte temnotu (možná)

A co je to tapeta šetrná k energii? To vlastně záleží na tom, jaký druh zobrazení máte!

Na trhu se smartphony v současné době existují v podstatě dva druhy displejů. AMOLED a LCD. AMOLED funguje tak, že rozsvítí jednotlivé pixely a vytvoří obrázky. LCD funguje tak, že má podsvícení, které je překryto obrazovkou, která uzavírá a zobrazuje podsvícení a vytváří pixely, které skládají obrázky.

To nás vede k kontraintuitivnímu závěru. Pokud máte displej AMOLED, je použití černé tapety nejúčinnější z hlediska výkonu, protože displej nemusí aktivovat tyto pixely. Prostě si odpočinou. Pokud však máte LCD displej, nejúčinnější možností je bílá tapeta, protože při vytváření pixelů nemusí obrazovka fungovat. Zvláštní, ale pravdivé.

Je však třeba poznamenat, že výhoda bílého pozadí na LCD displeji není tak významná jako výhoda černého pozadí na displeji AMOLED. Pokud si nejste jisti, které máte, nebude na škodu čerpat.

Omezte polohové služby a data na pozadí

Dalo by se také vymáčknout trochu více šťávy vypnutím Služby určování polohy (obvykle se nachází v Nastavení> Služby určování polohy). Možná budete chtít zabránit aplikacím používat informace o vaší poloze. Pravděpodobně budete také chtít zakázat Umístění a Google vyhledávání možnost (nebo Wi-Fi a umístění mobilní sítě na některých telefonech), aby zařízení zabránilo používání Wi-Fi a / nebo mobilních sítí pro třídění vaší přesné polohy a odesílání dat na servery Google. Tento proces, netřeba říkat, vyžaduje sílu.

Vražedné aplikace, které vás zradí

Některé aplikace jsou náročné na zdroje - buď přirozeně (jako v případě her), nebo nekompetencí nebo nedbalostí vývojářů (jako v případě špatně napsaných aplikací).

Musíte být ostražití ohledně toho, jak vaše různé aplikace spotřebovávají energii baterie. Rychlý výlet do Nastavení> Baterie (nebo na některých zařízeních Nastavení> Napájení> Využití baterie) obvykle odhalí, která aplikace nebo služba saje většinu šťávy.

Identifikujte aplikace, které neustále vyčerpávají životnost procesoru a baterie. Nesprávně kódované aplikace, které se připojují k internetu, i když se nepředpokládá, by měly být odinstalovány, stejně jako aplikace, které zbytečně spotřebovávají obrovské množství prostředků CPU. Vyměňte tyto aplikace za lépe vyvinuté, místo aby vydržely běžet na méně a méně baterií každý den kvůli zrádným aplikacím.

Používejte režimy úspory baterie

Většina hlavních výrobců telefonů má vlastní verze režimů úspory baterie. Mohou automaticky vypnout úkoly na pozadí, spravovat aplikace, nastavení kontroly a další. Podívejte se do nastavení, pravděpodobně v části Baterie, a zjistěte, zda má váš telefon něco podobného.

Vykořenit

Rootování je pokročilý proces, který se v jednotlivých zařízeních výrazně liší. Není však pochyb o tom, že uživatelé root mohou mít k dispozici řadu technik úspory energie, které prostě nejsou přístupné uživatelům bez oprávnění root.

Odčerpat

Zakořenění samo o sobě prodlouží výdrž baterie. Rootování pouze otevírá brány omezeným oddílům a adresářům vašeho zařízení. S takovými omezeními můžete odstranit zbytečné aplikace (např. Bloatware od dopravců nebo OEM), zejména ty, které fungují jako služby na pozadí a plýtvají drahocennou baterií.

Podložka

S root přístupem do zařízení můžete také instalovat aplikace, které mohou zlepšit výkon vašeho systému. Například aplikace pro procesor CPU. Aplikace jako tyto v zásadě umožňují vyladit nastavení procesoru ve vašem zařízení. Frekvenci CPU můžete nastavit tak, aby zůstala na nejnižší úrovni (a v důsledku toho spotřebovala nejmenší výkon, ale obětovala výkon zařízení) nebo natáhla CPU na maximální limity (což vede k lepšímu a rychlejšímu výkonu, ale za cenu teplo, rychlé vybití baterie a potenciální nestabilita systému).

Vlastní jádra a ROMy

A protože je pravděpodobné, že váš telefon také získal odemčený bootloader a vlastní zotavení v procesu jeho zakořenění, budete si také moci vychutnat požehnání - v tomto případě úsporná požehnání - mnoha vlastních jader a vlastní ROMy. Podívejte se, kde najdete návody, jak flashovat vlastní jádra nebo vlastní ROM do konkrétního zařízení.

Použijte přenosnou baterii

Stále nemůžete svůj telefon vydržet? Vaše poslední sázka je jednoduše účtovat více. Nechcete však být vždy připoutáni ke zdi. Místo toho si můžete pořídit praktický přenosný akumulátor. Jsou dodávány ve všech tvarech a formách, proto níže uvádíme několik článků, abychom vás dostali správným směrem.

  • Nejlepší přenosné nabíječky baterií
  • Nejlepší přenosné nabíječky s kapacitou 20 000 mAh
  • Nejlepší přenosné nabíječky baterií USB typu C

Závěr

Maximalizace výdrže baterie je jednoduchá záležitost minimalizace spotřeby energie. Jak vidíte, váš smartphone s Androidem má mnoho komponent, které se dotýkají spotřeby energie. Jejich optimalizace se může pohybovat od jednoduché změny způsobu, jakým zařízení používáte každý den, až po plně automatizované přepínání připojení.

Ve svém jádru je však ochrana baterií velmi jednoduchá. Zopakuji své úvodní shrnutí: ztlumte obrazovku a vypněte služby, které nepoužíváte. Tito dva mohou jít dlouhou cestou k tomu, abyste se ujistili, že ten chlap na konci dne nejste a řekli: „Nemohu. Můj telefon je téměř mrtvý. “

Jaké jsou vaše oblíbené techniky úspory baterie? Chytili jsme je všechny sem? Dejte nám vědět v komentářích níže!

Ti, kteří v Androidu narazili na chybu „Nepodařilo e zíkat IP adreu“, nejou ami. Zdá e, že šokuje uživatele všech telefonů a verzí oftwaru Android. Řekneme vám, proč máte...

Je pravda, že v poledních několika letech e tále více výrobců telefonů pounulo k nepromokavým deignům a zdá e, že tento trend e v dohledu nezpomaluje. Přeto ne každý...

Fascinující Publikace