Temné téma, Thermal API a Bubbles: Příprava aplikace pro Android 10

Autor: Louise Ward
Datum Vytvoření: 6 Únor 2021
Datum Aktualizace: 3 Červenec 2024
Anonim
Temné téma, Thermal API a Bubbles: Příprava aplikace pro Android 10 - Aplikace
Temné téma, Thermal API a Bubbles: Příprava aplikace pro Android 10 - Aplikace

Obsah


Nejnovější, největší, dosud nepojmenovaná verze systému Android přináší funkce a rozhraní API, která můžete použít k navrhování nových funkcí pro vaše uživatele - a několik změn chování, které musíte dávat pozor.

I když dosud neaktualizujete aplikaci tak, aby zacílila na Android Q, některé z těchto změn se projeví každý aplikace, která je nainstalována v systému Android Q, i když vaše aplikace na tuto verzi systému Android výslovně necílí.

Některé z těchto změn ovlivní každou aplikaci nainstalovanou v systému Android Q.

Bez ohledu na to, zda chcete experimentovat s nejnovějšími funkcemi, nebo si jen chcete zajistit, aby se vaše aplikace nepřerušila ve chvíli, kdy je na Android Q nainstalovaná, nyní je ten pravý čas začít se připravovat na okamžité vydání Android Q.


Přečtěte si také:Android Q: Vše, co vývojáři potřebují vědět

V tomto článku se věnuji všem krokům, které musíte podniknout, aby byla vaše aplikace připravena pro Android Q - od zcela nových funkcí až po drobná bezpečnostní vylepšení, která mohou narušit celou vaši aplikaci.

Vyhněte se omezování CPU a GPU: Sledujte teplotu zařízení

Přehřátí může vážně poškodit váš smartphone nebo tablet. Jako ochranné opatření bude Android snižovat CPU a GPU vašeho zařízení, když zjistí, že teploty se blíží k nebezpečným úrovním.

Toto chování sice pomáhá chránit hardware zařízení, ale také může mít znatelný dopad na výkon aplikace, zejména pokud aplikace používá grafiku s vysokým rozlišením, těžké výpočty nebo provádí probíhající síťovou aktivitu.


I když toto zpomalení způsobuje systém, váš typický uživatel smartphonu nebo tabletu bude za vinu vaší aplikace za jakýkoli pokles výkonu. V nejhorším případě se uživatel může rozhodnout, že je vaše aplikace buggy nebo nefunkční, případně dokonce odinstalovat aplikaci a nechat v tomto procesu negativní recenzi na Google Play.

V nejhorším případě se uživatel může rozhodnout, že je vaše aplikace buggy nebo nefunkční.

Android Q představuje nové teplotní rozhraní API, které vám může pomoci vyhnout se škrtení CPU a GPU. Pomocí metody addThermalStatusListener () v tomto API můžete vytvořit posluchače pro změny teplotního stavu a poté upravit chování aplikace, kdykoli se začne teplota zařízení zvyšovat. To může pomoci snížit šance systému uchýlit se k škrcení CPU nebo GPU. Můžete například snížit zatížení, které aplikace vyvíjí v přehřátém systému, snížením rozlišení nebo obnovovací frekvence nebo deaktivací funkcí náročných na zdroje, jako je síťové připojení.

Vezměte prosím na vědomí, že teplotní API Android Q vyžaduje novou vrstvu HAL zařízení, která byla v době psaní k dispozici pouze na zařízeních Pixel.

Snižte oční okolí a zvyšte viditelnost pomocí temného motivu

V systému Android Q mohou uživatelé aktivovat temné téma pro celý systém, které je navrženo tak, aby snížilo zrak, zlepšilo viditelnost za zhoršených světelných podmínek a snížilo spotřebu energie na zařízeních s OLED obrazovkami.

Tmavé téma je uživatelské rozhraní se slabým světlem, které používá tmavé povrchy pro pozadí a světlé barvy popředí u prvků, jako je text a ikonografie.

Uživatelé mohou toto temné téma pro celý systém aktivovat kdykoli prostřednictvím nové dlaždice Rychlého nastavení nebo spuštěním aplikace Nastavení svého zařízení a přechodem na Displej> Téma. Na zařízeních Pixel přepnutí do režimu úspory baterie také automaticky povolí temné téma.

Tmavé téma se aplikuje na celé zařízení, abyste zajistili konzistentní uživatelský dojem, musíte zajistit, aby vaše aplikace plně podporovala temné téma.

Chcete-li přidat podporu temných motivů, ujistěte se, že používáte nejnovější verzi knihovny Material Android, a poté aktualizujte aplikaci tak, aby zděděla od Theme.MaterialComponents.DayNight, například:

Potom budete muset vytvořit soubor res / value-night / themes.xml a zdědit ho z Theme.MaterialComponents:

Chcete-li zajistit dobrý uživatelský dojem, možná budete muset upravit chování aplikace, když je povoleno temné téma, například nahrazení nebo odebrání grafiky, která vyzařuje značné množství světla.

Můžete zkontrolovat, zda je povoleno temné téma, pomocí následujícího úryvku:

int currentNightMode = configuration.uiMode & Configuration.UI_MODE_NIGHT_MASK; switch (currentNightMode) {// Dark Theme není momentálně aktivní // Configuration case.UI_MODE_NIGHT_NO: break; // Dark Theme is active // ​​case Configuration.UI_MODE_NIGHT_YES: break; }

Vaše aplikace pak může upravit své chování v závislosti na aktuálně aktivním motivu.

API panelu Nastavení: Zobrazení nastavení zařízení v aplikaci

Pokud vaše aplikace cílí na Android Q, již nebudete moci přímo měnit nastavení Wi-Fi zařízení. Místo toho je třeba uživatele vyzvat k provedení požadovaných změn pomocí rozhraní API panelu nastavení.

Toto nové rozhraní API můžete použít k zobrazení obsahu z aplikace Nastavení zařízení jako inline panel, který se posouvá po obsahu vaší aplikace. Z pohledu uživatele jim tyto ovládací prvky v aplikaci umožňují rychle a snadno změnit nastavení zařízení bez nutnosti spouštění samostatné aplikace. Pro vývojáře aplikací umožňuje rozhraní Panel nastavení API změnit stav Wi-Fi a další důležitá nastavení zařízení, aniž by uživatele vyzvalo, aby opustil vaši aplikaci.

V systému Android Q dělá společnost Google zavedením rozhraní Bubble API oznámení o konverzaci v hlavě chatu jako oficiální součást platformy Android.

Navržená jako alternativa k SYSTEM_ALERT_WINDOW se zdá, že se bublinová oznámení „vznášejí“ nad jiným obsahem aplikace, což připomíná plovoucí oznámení používaná službou Facebook Messenger pro Android.

Bublinová oznámení lze rozšířit o další informace nebo vlastní akce, které uživatelům umožňují interakci s vaší aplikací, mimo kontext aplikace.

Když se aplikace pokusí vytvořit svou první bublinu, Android se zeptá uživatele, zda chce povolit všechny bubliny z vaší aplikace, nebo zablokovat všechny bubliny. Pokud se uživatel rozhodne zablokovat všechny bubliny vaší aplikace, zobrazí se místo toho jako standardní oznámení. Vaše bubliny se také zobrazí jako standardní oznámení, kdykoli je zařízení uzamčeno nebo je aktivní vždy na displeji. Abyste měli dobrý uživatelský dojem, musíte zajistit, aby se všechny vaše bubliny zobrazovaly a fungovaly správně jako běžná oznámení.

Chcete-li vytvořit bublinu, budete potřebovat aktivitu, která definuje chování rozšířené bubliny a rozvržení, které definuje její uživatelské rozhraní. Podrobný průvodce, jak vytvořit první bublinové oznámení, naleznete v tématu Prozkoumání systému Android Q: Přidání bublinových oznámení do aplikace.

Zvyšování dostupnosti pomocí celosystémové gestické navigace

Pro uživatele s problémy s obratností může být snazší interagovat se svým zařízením pomocí gest. V systému Android Q mají uživatelé možnost aktivovat gestickou navigaci napříč celým svým zařízením, což se projeví každý aplikace nainstalovaná v tomto zařízení.

I když neaktualizujete aplikaci tak, aby cílila na Android Q, vaše aplikace vůle být ovlivněn nastavením navigace zařízení, takže je třeba zajistit, aby vaše aplikace byla kompatibilní s gestickou navigací Android Q.

V režimu gestické navigace by aplikace měla používat celou obrazovku, takže prvním krokem je říct systému Android, že vaše aplikace podporuje zobrazení od okraje k okraji. Chcete-li rozvrhnout celou obrazovku aplikace, můžete použít příznaky SYSTEM_UI_FLAG_LAYOUT_STABLE a SYSTEM_UI_FLAG_LAYOUT_HIDE_NAVIGATION, například:

view.setSystemUiVisibility (View.SYSTEM_UI_FLAG_LAYOUT_HIDE_NAVIGATION | View.SYSTEM_UI_FLAG_LAYOUT_STABLE);

Budete také muset implementovat podporu pro průhlednou systémovou lištu přidáním následujících motivů:

Když je čas vyzkoušet aplikaci, musíte zkontrolovat, zda systémová gesta Android Q nespouští žádné ovládací prvky aplikace, jako jsou tlačítka nebo nabídky. Zejména Android Q používá pro akci Zpět švih směrem dovnitř a švihnutí nahoru pro Domů a Rychlý přepínač, které může rušit jakékoli prvky UI umístěné v těchto oblastech.

Pokud během testování zjistíte, že přejetím z dolní části obrazovky nebo přejetím dovnitř spustíte ovládací prvky aplikace, můžete určit, které oblasti jsou nastaveny pro příjem dotykového vstupu. Chcete-li zablokovat určité oblasti, předejte seznam například rozhraní API View.setSystemGestureExclusionRects () pro Android Q, například:

Seznam vyloučeníRekty; public void onLayout (boolean změnilCanvas, int left, int top, int right, int bottom) {setSystemGestureExclusionRects (vyloučeníRects); } public void onDraw (Canvas canvas) {setSystemGestureExclusionRects (vyloučeníRects); }

Pokud vaše aplikace používá vlastní gesta, měli byste také zkontrolovat, zda nejsou v rozporu s navigačními gesta systému.

Zachycení zvuku z aplikací třetích stran

Android Q představuje rozhraní AudioPlaybackCapture API, které umožňuje vaší aplikaci zachytit zvuk z jiných aplikací - perfektní, pokud vytváříte aplikaci pro nahrávání obrazovky!

Chcete-li zaznamenat přehrávání zvuku, musíte požádat o povolení RECORD_AUDIO a poté:

  • Vytvořte instanci AudioPlaybackCaptureConfiguration pomocí AudioPlaybackCaptureConfiguration.Builder.build ().
  • Nakonfigurujte a vytvořte instanci AudioRecord voláním setAudioPlaybackCaptureConfig a předáním konfigurace objektu AudioRecord.

Například:

MediaProjection mediaProjection; AudioPlaybackCaptureConfiguration config = new AudioPlaybackCaptureConfiguration.Builder (mediaProjection) .addMatchingUsage (AudioAttributes.USAGE_MEDIA) .build (); Záznam AudioRecord = nový AudioRecord.Builder () .setAudioPlaybackCaptureConfig (config) .build ();

Toto nové API ve výchozím nastavení znamená, že aplikace třetích stran budou moci nahrávat Všechno zvuku vaší aplikace. U některých aplikací se může jednat o problém s ochranou osobních údajů, nebo dokonce může ohrozit vaši aplikaci z důvodu porušení autorských práv. V případě potřeby můžete zabránit třetím stranám v zaznamenávání zvuku vaší aplikace přidáním Androidu: allowAudioPlaybackCapture = "false" k manifestu.

I když je tento příznak na místě, systémové aplikace budou stále schopny zachytit přehrávání zvuku vaší aplikace, protože funkce usnadnění přístupu, jako jsou titulky, závisí na zaznamenávání zvuku.

Chcete-li zajistit přístupné prostředí, doporučujeme vám vždy povolit, aby součásti systému zaznamenávaly zvuk vaší aplikace, ale systémové aplikace můžete blokovat pomocí konstanty ALLOW_CAPTURE_BY_NONE, pokud je to nutné.

Vylepšená biometrická autentizace

Android Q přináší řadu vylepšení v ověřování BiometricPrompt v Androidu.

1. Zkontrolujte biometrickou schopnost

Před vyvoláním BiometricPrompt můžete nyní pomocí nové metody canAuthenticate () zkontrolovat, zda zařízení podporuje biometrické ověřování.

2. Zjednodušené dialogy o biometrické autentizaci

Android Q provádí jemnou změnu v ověřovacích dialogech BiometricPrompt.

Android umožňuje uživatelům ověřit jejich identifikaci pomocí řady implicitních „hands-free“ biometrických modalit, jako je autentizace obličeje nebo iris. I když však uživatel úspěšně ověří svou identifikaci pomocí implicitní modality, bude ještě pořád Chcete-li dokončit proces ověřování, musíte klepnout na tlačítko Potvrdit v dialogu.

Pro mnoho implicitních biometrických modalit není tato akce Potřeba nutná, takže v systému Android Q můžete požádat, aby systém odstranil tlačítko Potvrdit z vašeho dialogu o biometrické autentizaci.

Tato malá změna může mít pozitivní vliv na uživatelský dojem, protože ověření vaší identity při pohledu na zařízení je jednodušší než při pohledu na zařízení, čekání na rozpoznání tváře a poté klepnutí na tlačítko Potvrdit.

V systému Android Q můžete požádat, aby systém odstranil tlačítko Potvrdit předáním false metodě setConfirmationRequired (). V určitých scénářích se systém může rozhodnout ignorovat váš požadavek, například pokud uživatel zakázal implicitní autentizaci v Nastavení svého zařízení.

3. Alternativní metody ověřování

Uživatel někdy nemusí být schopen se autentizovat biometrickým vstupem. V těchto scénářích jim můžete povolit ověření jejich identifikace pomocí kódu PIN, vzoru nebo hesla svého zařízení pomocí nové metody setDeviceCredentialAllowed ().

Jakmile je tato nouzová situace povolena, bude uživatel nejprve vyzván k ověření pomocí biometrie, ale poté bude mít možnost ověřit pomocí PIN, vzoru nebo hesla.

Spusťte zabudovaný kód DEX přímo z APK

V Android Q je možné spustit vložený kód DEX přímo ze souboru APK, což může zabránit útočníkům v manipulaci s místně kompilovaným kódem vaší aplikace.

Tuto novou funkci zabezpečení můžete povolit přidáním následujících prvků do manifestu:

android: useEmbeddedDex = "true"

Poté můžete vytvořit soubor APK, který obsahuje nekomprimovaný kód DEX, přidáním následujícího souboru do souboru Gradle:

aaptOptions {noCompress dex}

Nová oprávnění pro rozpoznávání aktivity

Android Q zavádí nové povolení ke spuštění aplikace com.google.android.gms.permission.ACTIVITY_RECOGNITION pro aplikace, které potřebují zaznamenat počet kroků uživatele nebo kategorizovat jeho fyzickou aktivitu, jako je například běh nebo jízda na kole.

Rozhraní API pro rozpoznávání aktivity Androidu již nebude poskytovat výsledky, pokud vaše aplikace nebude mít toto nové oprávnění ACTIVITY_RECOGNITION. Pokud vaše aplikace používá data ze zabudovaných senzorů, jako je gyroskop nebo akcelerometr, nemusíte vyžadovat povolení ACTIVITY_RECOGNITION.

Omezení aktivity se spustí

Aby se minimalizovalo přerušení, Android Q zavádí nová omezení, kdy aplikace může spustit aktivitu. Úplný seznam všech podmínek, které umožňují aktivitu, naleznete znovu v oficiálních dokumentech pro Android.

Překryvné vrstvy výstrah systému byly odebrány z Android Go

Pokud se aplikace ukončí na zařízení se systémem Android Q a Android Go, nebude mít přístup k oprávnění SYSTEM_ALERT_WINDOW. Tato změna byla implementována, aby se zabránilo znatelným poklesům výkonu, ke kterým může dojít, když se zařízení Android Go pokusí nakreslit překryvné okno SYSTEM_ALERT_WINDOW.

Rozloučte se se systémem Android Beam

Android Q označuje konec Android Beam, protože tato funkce sdílení dat je nyní oficiálně ukončena.

Zabezpečení uživatelů: Klíčové změny ochrany osobních údajů

Android Q přináší řadu změn ochrany osobních údajů, které uživatelům poskytují větší kontrolu nad jejich daty a citlivými funkcemi zařízení.

Tyto změny bohužel mohou mít vliv na chování vaší aplikace a mohou dokonce úplně poškodit vaši aplikaci. Při testování aplikace na Android Q byste měli věnovat zvláštní pozornost následujícím změnám ochrany osobních údajů:

1. Rozsah úložiště: nový model externího úložiště Android

Android Q zavádí nová omezení přístupu aplikací k externímu úložišti.

Pokud vaše aplikace ve výchozím nastavení zacílí na Android Q, bude mít do externího úložiště zařízení „filtrované zobrazení“ (dříve označované jako „pískované zobrazení“), které poskytuje přístup pouze do adresáře pro konkrétní aplikaci.

Díky omezenému úložišti může aplikace přistupovat k tomuto adresáři pro konkrétní aplikaci ak veškerému jeho obsahu, bez museli deklarovat všechna oprávnění k ukládání.Vaše aplikace však může přistupovat k souborům vytvořeným jinými aplikacemi, pouze pokud jí bylo uděleno oprávnění READ_EXTERNAL_STORAGE a soubory jsou umístěny buď ve Fotografie (MediaStore.Images), Video (MediaStore.Video) nebo Hudba (MediaStore.Audio). Pokud vaše aplikace vyžaduje přístup k souboru, který nesplňuje tato kritéria, budete muset použít přístupový rámec úložiště.

V době psaní bylo možné se odhlásit z rozsahu úložiště přidáním android: requestLegacyExternalStorage = "true" k manifestu vašeho projektu, ale podle oficiálních dokumentů Android pro Android bude rozsahové úložiště nakonec vyžadováno všemi aplikacemi, takže se doporučuje, aby aktualizujete aplikaci co nejdříve.

2. Rozhodněte, kdy aplikace může přistupovat k vaší poloze

Android Q poskytuje uživatelům větší kontrolu nad tím, kdy aplikace může přistupovat k jejich poloze.

Pokud aplikace vyžaduje informace o poloze, Android Q zobrazí dialogové okno s dotazem, zda uživatel chce tyto informace sdílet:

  • Když je aplikace spuštěna v popředí pouze.
  • Po celou dobu (tj. Když je vaše aplikace v popředí) a pozadí).

Pokud uživatel udělí vaší aplikaci nepřetržitý přístup, Android Q vytvoří pravidelná upozornění, která uživateli připomenou, že vaše aplikace může kdykoli přistupovat k jejich poloze.

K implementaci těchto změn Android Q zavádí nové oprávnění ACCESS_BACKGROUND_LOCATION.

Pokud vaše aplikace vyžaduje přístup k informacím o poloze, i když jsou na pozadí, budete muset požádat o toto nové povolení spolu s existujícím povolením ACCESS_COARSE_LOCATION nebo ACCESS_FINE_LOCATION. Například:

3. Nová omezení nevynulovatelných systémových identifikátorů

Pokud požadujete přístup k nevynulovatelným systémovým identifikátorům, jako je IMEI a sériové číslo, musíte nyní požádat o oprávnění READ_PRIVILEGED_PHONE_STATE.

Pokud je to možné, doporučujeme vám použít alternativní metody sledování uživatele. Pokud například chcete zaznamenat analytiku uživatelů, můžete vytvořit reklamní ID Android spíše než vyžadovat přístup k nevynulovatelným identifikátorům zařízení.

Ujistěte se, že jste připraveni na Android Q: Testování aplikace

Nejlepší způsob, jak zajistit, aby vaše aplikace poskytovala dobré uživatelské prostředí pro Android Q, je vyzkoušet ji na zařízení se systémem Android Q.

Zatímco čekáme na oficiální vydání, existují tři způsoby, jak otestovat vaši aplikaci proti náhledům vývojářů Android Q: zaregistrovat zařízení do programu Android Beta, ručně flashovat obraz systému Android Q do zařízení nebo použít virtuální Android Zařízení (AVD).

1. Nainstalujte Android Q beta na fyzické zařízení

Pokud vlastníte kompatibilní zařízení (úplný seznam najdete zde), můžete získat bezdrátové aktualizace systému Android Q zapsáním do programu Android Beta. V době psaní jsou všechny telefony Google Pixel podporovány programem Android Beta. To zahrnuje Google Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a a Pixel 3a XL.

Pokud nevlastníte Pixel, je Android Q beta k dispozici také na vybraných zařízeních od několika výrobců, včetně Asus, Huawei, LG, Xiaomi a dalších. Úplný seznam podporovaných zařízení najdete v tomto seznamu.

Jakmile se zaregistrujete, společnost Google odhaduje, že během programu obdržíte tři až šest aktualizací.

Před přihlášením do programu Beta existuje několik nedostatků, které musíte znát. Předběžné verze systému Android mohou obsahovat chyby a chyby, které mohou bránit normálnímu fungování vašeho zařízení, a pokud narazíte na problémy, není k dispozici žádná oficiální podpora. Uživatelé, kteří používají předběžné verze systému Android, nebudou dostávat ani samostatné měsíční aktualizace zabezpečení, které by vaše zařízení mohly nechat vystavit útokům a zneužití.

Nakonec, i když se můžete kdykoli odhlásit z programu a vrátit se ke stabilní verzi systému Android kdykoli, všechna místně uložená data na vašem zařízení budou po návratu ke stabilní verzi vymazána. Upozorňujeme, že pokud zůstanete přihlášeni až do konce programu beta, absolvujete a obdržíte konečnou veřejnou verzi systému Android Q bez ztrácíte svá data.

Pokud chcete začít přijímat bezdrátové aktualizace systému Android Q, přejděte na web Android Beta, kde získáte další informace.

2. Ručně vytvořte bitové kopie systému Android Q

Pokud se vám nelíbí myšlenka přijímat aktualizace systému Android Q bezdrátově, můžete si do zařízení Pixel stáhnout a ručně flashovat obraz systému Android Q.

Google zveřejnil systémové obrazy pro všechna kompatibilní zařízení Pixel spolu s pokyny, jak flashovat systémový obraz. Tento ruční přístup může být užitečný, pokud potřebujete testovat konkrétní verzi Android Q, nebo pokud chcete začít testovat okamžitě, spíše než se přihlásit do programu Beta a případně čekat až 24 hodin na obdržení vaší první aktualizace.

3. Použijte emulátor Android

Pokud nechcete mít rizika spojená s instalací softwaru beta na fyzickém smartphonu nebo tabletu nebo pokud nevlastníte kompatibilní zařízení, můžete místo toho použít AVD.

Chcete-li stáhnout nejnovější obrázek náhledu Android Q, postupujte takto:

  • Spusťte Android Studio.
  • Na panelu nástrojů Android Studio vyberte Nástroje> Správce SDK.
  • Zkontrolujte, zda je vybrána karta Platform SDK.
  • Vyberte možnost Zobrazit podrobnosti balíčku.
  • Vyberte systémový obrázek Intel x86 Atom na Google Play.

  • Klikněte na OK.
  • Pomocí tohoto obrazu systému vytvořte AVD.

Jak otestuji svoji aplikaci na Android Q?

Až budete mít fyzické zařízení nebo AVD se systémem Android Q, měli byste svou aplikaci podrobit stejným testovacím procesům a postupům, jaké používáte při přípravě žádný uvolnění. Během testování byste měli také věnovat zvláštní pozornost změnám v ochraně osobních údajů Android Q, protože tyto mohou vaši aplikaci přerušit.

Po ověření, že vaše aplikace poskytuje dobré uživatelské prostředí pro Android Q, byste měli svou aplikaci kompatibilní s Android Q zveřejnit na Google Play co nejdříve. Předčasným uvolněním aplikace můžete získat zpětnou vazbu dříve, než se většina vaší uživatelské základny přesune na Android Q.

Případně můžete pomocí testovacích skladeb Google Play posunout svůj APK do vybrané skupiny testerů a poté, když budete spokojeni s jejich zpětnou vazbou, proveďte postupné zavádění do výroby.

Doufáme, že vám tento článek pomohl připravit vaši aplikaci pro Android Q! O kterou funkci Android Q jste nejraději?

Domácí mazlíček uživatelů OnePlu 7 Pro je nechopnot použít širokoúhlé a teleobjektivy pro záznam videa. polečnot v červenci potvrdila, že v budoucnu pracuje na přibl...

Věci e taly ještě více matoucími, když začátkem tohoto týdne e OnePlu vydal na pódium v ​​Londýně, aby poprvé putil OnePlu 7T Pro (také putil OnePlu 7T, i když ...

Doporučeno Usa