Rozšířená realita vs. virtuální realita: Jaký je rozdíl?

Autor: Randy Alexander
Datum Vytvoření: 1 Duben 2021
Datum Aktualizace: 16 Smět 2024
Anonim
Rozšířená realita vs. virtuální realita: Jaký je rozdíl? - Technologie
Rozšířená realita vs. virtuální realita: Jaký je rozdíl? - Technologie

Obsah


S Oculus Rift S, Androidem poháněným Oculus Questem, Vive Cosmos a dalšími přichází brzy, virtuální realita si možná užije něco druhého - možná konečně rozbije obecný trh. Přes naysayers, VR rozhodně není “mrtvý”.

Není to však jen VR, který však vytváří vlny. Stejně vzrušující a možná ještě více je příchod srovnatelných technologií, jako jsou AR a MR. AR je „rozšířená realita“, zatímco MR je „smíšená realita“. Obě tyto možnosti přinášejí něco jiného, ​​ale podobného tabulce a jsou stejně významné svým vlastním způsobem. Žonglování všech těchto konceptů může být pro nezasvěcené trochu matoucí, podívejme se tedy přesně na to, jak každá z těchto technologií funguje a jak se liší. Naše budoucnost bude definovat AR vs VR, showdown!

AR vs VR: Rozšířená realita nebo virtuální realita?

Rozšířená realita vs. virtuální realita. V jádru máme dvě podobné technologie, ale existují některé klíčové rozdíly. Nejjednodušší rozdíl mezi rozšířenou realitou a virtuální realitou je, že vás virtuální realita ponoří entispolehnout se do virtuálního světa, zatímco rozšířená realita jednoduše překrývá virtuální prvky do skutečného světa. Víte, skutečná realita (RR?).


Náhlavní souprava pro virtuální realitu obvykle používá jednu nebo dvě obrazovky, které jsou drženy blízko vaší tváře a prohlíženy čočkami. Poté používá různé senzory ke sledování hlavy uživatele a případně jeho těla, když se pohybují vesmírem. Pomocí této informace vykreslí příslušné obrázky, aby vytvořil iluzi, že uživatel naviguje zcela cizím prostředím.

V případě zařízení, jako je HTC Vive nebo ještě více příležitostných gadgetů, jako je například Daydream Google, mohou uživatelé volně rozhlédnout tuto virtuální realitu a interagovat s ní v různé míře (v závislosti na možnostech ovládání). Výkonnější náhlavní soupravy poháněné počítačem a nadcházející samostatná zařízení dále umožňují „šest stupňů pohybu“, což znamená, že se můžete skutečně postavit a chodit po okolí, přičemž je třeba dbát na to, aby se věci v reálném světě nenarazily.


Rozšířená realita na druhé straně obvykle používá brýle nebo průchozí kameru, aby uživatel mohl vidět skutečný svět kolem sebe v reálném čase. Digitální prvky se poté promítnou na sklo nebo se zobrazí na obrazovce v horní části fotoaparátu. Mezi AR a VR jsou zde velké podobnosti: oba pravděpodobně používají nějaký typ headsetu (i když ne vždy), a oba obvykle používají gyroskopy a další senzory ke sledování pohybů uživatele. Ve srovnání s VR však bude AR obvykle vyžadovat o něco menší výpočetní výkon, protože nemusí vykreslovat kompletní scénu. K vykreslení dinosaura je zapotřebí méně polygonů oproti celé Jurské scéně.

Co však vyžaduje, je určitý stupeň „počítačového vidění“. Toto je pole počítačové vědy, které umožňuje zařízení porozumět světu kolem něj, takže digitální prvky mohou být správně umístěny. Je to tato technologie, která umožňuje „poziční“ sledování polohy bez nutnosti, aby majáky detekovaly polohu uživatele, a tato stejná technologie umožní zařízením jako Android Oculus Quest umožnit plnou svobodu pohybu bez použití externí senzory. V mnoha AR aplikacích je však množství počítačového vidění podstatně nižší; Mnoho zařízení může získat pouhým porozuměním konkrétním objektům a referenčním bodům na světě.

Tlačítko úprav je vyoko na eznamu mnoha přání uživatelů Twitteru, ale polečnot e drží nejdéle. poluzakladatel a generální ředitel Jack Dorey odhalil, jak by tat...

Konkrétně v rozhovoru Dorey navrhuje, aby Twitter mohl nabídnout pět až 30 ekundové okno, ve kterém by e tweet odložil od odelání, a umožnil by uživatelům zjitit jaké...

Nové Články