Vynutit zastavení a vymazat mezipaměť vysvětleno

Autor: Laura McKinney
Datum Vytvoření: 6 Lang L: none (month-011) 2021
Datum Aktualizace: 1 Červenec 2024
Anonim
Vynutit zastavení a vymazat mezipaměť vysvětleno - Technologie
Vynutit zastavení a vymazat mezipaměť vysvětleno - Technologie

Obsah


Pokud máte problém s aplikací ve smartphonu Android, možná jste si přečetli, že byste ji měli opravit „Vynutit zastavení“ a poté „Vymazat mezipaměť“. A ve skutečnosti by to mohlo být přesně to, co musíte udělat. Ale proč to pomůže? Co dělá funkce „Force stop“ a co je mezipaměť? Nech mě to vysvětlit.

Vynucené zastavení

Srdcem Androidu je jádro Linuxu, je to součást zodpovědná za správu paměti a procesů spolu s celou řadou dalších zdrojů. Kdykoli spustíte aplikaci, vlastně spouštíte proces Linuxu.

Proces je logický kontejner pro program (aplikaci). Spouští jej jádro a používá se jako způsob sdílení systémových prostředků (včetně paměti a času CPU) mezi všemi spuštěnými aplikacemi. Každý proces má ID, známé jako PID (Process ID); priorita, jak důležitá je; svůj vlastní adresní prostor plus související stránky fyzické paměti; a některé informace o stavu: běh (nebo runnable), spánek, zastavil a zombie.


Úlohou jádra je naplánovat čas CPU a přidělit paměti procesu, aby mohl běžet. Funguje to tak, že jádro dává každému z běžících procesů plátky času CPU. Pokud proces spí (protože čeká na něco jako data ze sítě), nezíská žádný čas CPU. Toto žonglování procesů pokračuje na milisekundě, velmi rychle a stejně jako u snímků karikatury získáte dojem hladkosti a spuštění několika programů najednou.

Nakonec, když aplikace skončí, jádro vyčistí všechny prostředky používané aplikací (jako otevřené soubory, přidělená paměť atd.) A nakonec odstraní proces, který byl pro tuto aplikaci vytvořen.

Každá aplikace může být v jednom z několika různých stavů: spuštěna, pozastavena nebo zastavena. Liší se od stavů procesů, jak jsou definovány v systému Linux, a představují „Životní cyklus aktivity“, jak je definován systémem Android. Google to říká takto: „když uživatel přechází přes vaši aplikaci, z ní a zpět, instance aktivity ve vaší aplikaci přecházejí různými životními cykly.“


Zajímavé na Androidu je, že aplikace nikdy nezabije přímo. Místo toho zabíjí proces, ve kterém je aktivita spuštěna, a ničí nejen aktivitu, ale i všechno ostatní, které v procesu běží. Může to udělat, když potřebuje uvolnit RAM nebo uživatel může zabít proces pomocí Force Stop ve Správci aplikací.

Když vše funguje hladce, aplikace přejde z jednoho aktivního stavu do druhého a nakonec bude Androidem zabita (po přechodu do zastaveného stavu) nebo bude prostě viset na pozadí, dokud ji uživatel nepřesune do popředí znovu. Pokud se však věci začnou zhoršovat, aplikace se může chovat špatně. Mohlo by to přestat reagovat na určité události, mohlo by to uvíznout v nějaké smyčce nebo by to mohlo začít dělat nepředvídatelné věci.

V takových případech může být nutné aplikaci zabít a restartovat. To je to, co Force Stop je, v podstatě zabije proces Linuxu pro aplikaci a vyčistí nepořádek!

Důvod, proč je použití Force Stop doporučeno, když se pokoušíte opravit špatně fungující aplikaci, je to 1) zabije aktuální spuštěnou instanci této aplikace a 2) to znamená, že aplikace již nebude přistupovat k žádným ze svých vyrovnávacích souborů, což vede nás ke kroku 2: Vymažte mezipaměť.

Vyčistit mezipaměť

Po zabití aplikace je dalším krokem odstranění dat v adresáři mezipaměti. Pokud aplikace potřebuje dočasný soubor, předem zpracovaný soubor nebo pokud si chce ponechat místní kopii souboru, který byl stažen z Internetu, bude umístěna do adresáře mezipaměti aplikace. Každá aplikace má svůj vlastní adresář, do kterého může ukládat pracovní soubory.

Myšlenka je následující. Pokud aplikace stáhne soubory nebo data z Internetu, pak by při každém spuštění aplikace bylo plýtváním šířkou pásma plus ztráta času stahovat stejné soubory. Místo toho lze všechny soubory, které je třeba stáhnout z internetu, stáhnout jednou a poté uložit do mezipaměti. Čas od času může aplikace zkontrolovat, zda jsou tyto dočasné kopie stále platné, a v případě potřeby obnovit mezipaměť.

Dalším příkladem by bylo, pokud aplikace potřebuje zpracovat soubor, možná provést některé dekódování nebo dešifrování u některých dat. Spíše než provádění tohoto dekódování nebo dešifrování pokaždé, když se aplikace spouští, což by vyžadovalo mnoho cyklů CPU, aplikace to může udělat jednou a výsledek uložit do mezipaměti. Aplikace mohla znovu zkontrolovat platnost zpracovaného souboru a v případě potřeby obnovit mezipaměť.

Důvodem, proč se jedná o dočasné soubory, je to, že aplikace by se neměla spoléhat na to, že jsou tyto soubory přítomné, protože je Android může smazat, když je v zařízení málo místa. V těchto případech aplikace jednoduše stáhne data znovu, nebo soubory znovu zpracuje a vytvoří nové ve své mezipaměti.

Aplikace mohou také ukládat soubory trvale pomocí adresáře dat aplikace. To se liší od adresáře mezipaměti a je navrženo pro trvalé soubory vlastněné aplikací. Protože Android dokáže smazat soubory v adresáři mezipaměti bez oznámení aplikace, je také bezpečné, aby uživatelé tyto soubory smazali pomocí tlačítka „Vymazat mezipaměť“!

To může pomoci opravit špatně fungující aplikace, protože vymaže soubor dočasných souborů a nutí aplikaci je znovu vytvořit, a tak dává aplikaci nový začátek. To může často problém vyřešit, protože chyba byla ve zpracování dočasného souboru nebo souboru v mezipaměti.

Další výhodou vymazání mezipaměti je to, že uvolňuje úložný prostor. Pokud tedy nemáte dostatek interního úložiště, může vám pomoci vymazání dat uložených v mezipaměti pro všechny aplikace.

Zabalit

Po několika experimentech během verze Android P beta si nejnovější verze systému Android od Googlu zachovává stejná tlačítka a funkce jako funkce Force Stop a Clear Cache jako předchozí verze. Obě možnosti najdete i nadále v nabídce nastavení aplikací.

Android 9.0 Pie však přináší něco nového - automatické zavírání nereagujících aplikací. To znamená, že snad nebudete muset vynucovat blízké aplikace, které přestanou reagovat, systém by měl vše zpracovat automaticky. Uživatelé proto neuvidí dialogové okno „aplikace neodpovídá“ (ANR), aby je upozornili na nereagující aplikaci, pokud používají koláč. Pokud však aplikace z nějakého důvodu přestane reagovat, uživatelé Pie by měli stále vyzkoušet tlačítka Force Stop a Clear Cache, aby ji zabili a restartovali.


Pokud potřebujete pokyny, jak vymazat mezipaměť aplikací, existuje řada vynikajících průvodců, jak vyčistit data aplikací a mezipaměti v systému Android 6.0 Marshmallow a jak získat zpět úložný prostor vyčištěním mezipaměti v zařízení Android. Použití funkce Force Stop je velmi podobné, postupujte podle pokynů v propojených průvodcích, ale klepněte na tlačítko „Force Stop“ namísto „Clear Cache“.

Jaké jsou vaše zkušenosti s Force Stop a Clear Cache? Existují nějaké aplikace, které podle vás používají velké množství úložného prostoru pro soubory v mezipaměti? Prosím, dejte mi vědět v komentářích níže.

Přilby jou nejdůležitějším doplňkem, který může jezdec na motocyklu vlatnit. Nejenže budou chránit vaši hlavu, ale nedávný rozmach v chytrých motocyklových přilb...

Zapomněli jte vypnout televizi před odjezdem z domu? Bojíte e, že jte nechali železo zapnuté? Nemáte pocit, že ráno vtáváte z potele na kávu? Inteligentní z...

Fascinující Příspěvky