Jak budou vypadat smartphony budoucnosti? Zde je 6 šílených předpovědí

Autor: Laura McKinney
Datum Vytvoření: 6 Lang L: none (month-011) 2021
Datum Aktualizace: 1 Červenec 2024
Anonim
Jak budou vypadat smartphony budoucnosti? Zde je 6 šílených předpovědí - Technologie
Jak budou vypadat smartphony budoucnosti? Zde je 6 šílených předpovědí - Technologie

Obsah


Můj první mobilní telefon byl Ericsson A1018s. Koupil jsem ji na čerpací stanici v roce 1999, když mi bylo 11 let. Některé z jeho největších funkcí byly změny vyzváněcího tónu (bylo jich tam 12 možností) a ID volajícího - působivé, já vím. Zařízení můžete také přizpůsobit získáním klávesnice s jinou barvou.

Přečtěte si další: Jak budou vypadat smartphony budoucnosti? Zde je 6 (šílených) předpovědí

Od té doby technologie prošla dlouhou cestu. Dnešní chytré telefony mají velký dotykový displej, působivé kamery a high-tech funkce, jako je 3D rozpoznávání obličeje. Zatímco telefony byly primárně používány pro zpětné volání, dnes je používáme pro věci, jako je poslech hudby, procházení webu, hraní her a sledování kočičích videí na YouTube.


Kdybys mi v roce 1999 řekl, co by tato zařízení dokázala za zhruba 20 let, nazval bych tě blázen - a nebyl bych sám. Tehdy nikdo nemohl předvídat dopad telefonů na naše životy. Znělo by to jako sci-fi.

To mě přimělo přemýšlet: jak budou vypadat smartphony budoucnosti? Jaké funkce budou mít tato zařízení za 20, 30 nebo dokonce 50 let, které se dnes zdají jako sci-fi? Tady jsem přišel.

Ovládání mysli

Zpět v den, hlavní způsob používání telefonu byla fyzická klávesnice. To bylo nakonec nahrazeno dotykovými obrazovkami, které dnes používáme. Se službami, jako je Google Assistant a Samsung Bixby, můžeme nyní komunikovat s našimi zařízeními pouze pomocí našich hlasů.


Myslím, že dalším krokem v tomto vývoji je ovládání mysli. Tato technologie by vám umožnila provádět všechny úkoly, které můžete udělat pomocí dotyku nebo hlasu s vaší myslí. Dalo by se otevřít aplikaci výběru, přehrát konkrétní video na nějaké futuristické verzi YouTube, a dokonce upravit obrázky s vašimi myšlenkami. Můžete také poslat text, ovládat jas obrazovky nebo vytvořit film z videa, která jste zachytili - získáte obrázek.

Používání chytrých telefonů by bylo mnohem rychlejší s ovládáním mysli. Už nemusíte hledat aplikaci, abyste ji mohli otevřít, nebo natáhnout prst až na horní část obrazovky, abyste na ni mohli klepnout. Dalo by se provést jakýkoli úkol v tepu.

Stále jsme daleko, daleko od toho, aby se něco podobného stalo skutečností, ale vědci v této oblasti dosahují pokroku. Jak jsme ohlásili v roce 2017, divize Building 8 společnosti Facebook vyvíjí technologii, která lidem umožní psát podle jejich mysli. Cílená rychlost psaní je 100 slov za minutu, což je přibližně pětkrát rychlejší oproti psaní na našich smartphonech.

Vědci na MIT také pracují na něčem podobném se zařízením zvaným AlterEgo, které umožňuje uživateli konverzovat se stroji pouze s jejich myšlenkami. Doufáme, že v budoucnu žádná taková technologie nebude vyžadovat, abyste na hlavě nosili podivné mašle, abyste ji mohli používat.

I když myšlenka používat smartphone s vašimi myšlenkami se teď zdá bláznivá, může se to stát věcí po desetiletí. Zkřížené prsty!

Bezdrátové nabíjení

Přiznejme si to: výdrž baterie průměrného smartphonu je na hovno. I když máte špičkový telefon, jako je Mate 20 Pro, s jeho masivní baterií 4 200 mAh, stále se díváte na přibližně dva dny průměrného používání. Jakmile zařízení vyčerpá šťávu, musíte jej na několik hodin připojit nebo umístit na bezdrátové nabíjecí podložce, pokud to váš telefon podporuje.

V budoucnu by mohly být věci úplně jiné. Společnost s názvem Energous vyvíjí technologii nabíjení zařízení vzduchem. Umístěte telefon do tří stop od vysílače WattUp Mid Field a začne se ihned nabíjet. Líbí se mi tento nápad, ale pojďme to ještě o krok dál.

S dobíjením vzduchem se už nikdy nebudete muset starat o vyčerpání šťávy.

Představte si budoucnost, kdy jsou tyto vysílače mnohem výkonnější a mohou nabíjet zařízení bezdrátově na velké vzdálenosti. Mohly by být umístěny napříč zeměmi, stejně jako dnes věže mobilních telefonů, a neustále by nabíjely váš smartphone z dálky, aby se zajistilo, že mu nikdy nedojde šťáva. Tyto nabíjecí vysílače by byly tak výkonné, že by udržovaly baterii vašeho smartphonu vždy na 100 procent. Už nikdy nebudete muset starat o výdrž baterie a zbavíte se všech těch podivných nabíjecích kabelů.

Tato technologie by také nebyla exkluzivní pro chytré telefony. Trvale by nabíjel všechny vaše gadgety, od Chromebooků, přes Bluetooth sluchátka a smartwatches. Mohlo by to dokonce nabít vaše elektrické auto, což je to, co budeme pravděpodobně všichni v budoucnu řídit.

Roztažitelné telefony

Další velkou věcí v technologii zobrazení v blízké budoucnosti se jeví flexibilní displeje. Už jsme viděli několik skládacích telefonů včetně Royole FlexPai, Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X.

Když přemýšlím o dalším technologickém průlomu v této oblasti - desetiletí pryč - představuji si natahovatelné telefony. Namísto rozložení telefonu na další obrazovku, jako je tomu u FlexPai, byste jej natáhli a zvětšili jeho velikost, podobně jako gumová páska. Jediné, co musíte udělat, je vytáhnout telefon ze dvou jeho rohů diagonálně.

Skládací telefony s flexibilním displejem - Zde jsou ty, o kterých víme zatím

Tento typ designu vám umožní rychle zvětšit velikost zařízení při sledování videa a zmenší jej tak, aby se vešel do kapsy. Aby to fungovalo, musela by být drtivá většina komponent roztažitelná, nejen displej.

Je zřejmé, že by existovalo omezení, jak daleko můžete natáhnout zařízení. Pokud by například tento limit činil 50 procent velikosti telefonu, znamenalo by to, že byste mohli proměnit 6palcový displej na 9palcový.

V oblasti natahovatelných displejů se již pracuje, ale my jsme daleko od toho, aby se plně natahovatelné telefony staly realitou. Společnost Samsung oznámila v roce 2017 prototyp roztažného displeje, který lze protáhnout až do 12 mm, aniž by došlo k poškození - viz obrázek výše. Tento displej se prostě odrazí zpět do svého původního plochého tvaru - podobně jako trampolína - takže to ve skutečnosti nemám na mysli do budoucna.

Inženýři na Michiganské státní univerzitě také vyvinuli první roztažitelný integrovaný obvod a viděli budoucnost natahovatelné elektroniky.

"Naše práce by mohla brzy vést k tištěným displejem, které lze snadno rozšířit na větší velikosti, a také k nositelným aplikacím elektroniky a měkké robotiky," uvedl Chuan Wang, docent ze školy v Michiganské státní univerzitě.

Natahovatelné displeje by kromě toho, aby byly telefony větší nebo menší, přidaly novou dimenzi například ve hře a sledování videa. Představte si, že hrajete hru pro první osobu a displej se ohýbá, zatímco na vás někdo střílí - zážitek by mohl být mnohem působivější.

Mění barvy

Telefony přicházejí v různých barvách a výběr toho nejlepšího může být často bojem. Černá, stříbrná a bílá vydávají klasičtější atmosféru, ale jsou také nudné. Červené, zelené nebo fialové colorways vynikají více, ale mohou poskytnout zařízením hloupý, méně profesionální vzhled. U smartphonů budoucnosti možná už nemusíte vybírat.

Představte si telefon s úplně průhlednou zadní částí vyrobenou ze skleněného materiálu, který plně pohlcuje světlo. Zařízení by mělo uvnitř jedno nebo více LED světel, jejichž barvu byste mohli změnit v nastavení telefonu (nebo možná s vaší myslí!). Pokud zvolíte oranžovou barvu, celý zadní kryt zcela pohltí barvu světla a bude vypadat úplně stejně, jako by na něm byly natřeny.

Barvu smartphonu byste mohli měnit tak často, jak byste chtěli.

Tato technologie vám umožní přepínat mezi různými barvami tak často, jak chcete. Tato funkce by také mohla mít režim automatické změny barvy denně. S několika LED světly uvnitř správně umístěnými, můžete také vytvářet přechody barev, jako to, co má Huawei P30 Pro.

Tento nový materiál podobný sklu (stejně jako displej) by byl také prakticky nerozbitný, takže byste se nemuseli bát praskání, pokud upustíte telefon. Na rozdíl od dnešních skleněných telefonů by byl také odolný vůči otiskům prstů.

OLED a E-ink v jednom

Displeje OLED jsou skvělé pro sledování videí a hraní her, ale nejsou nejlepší pro čtení. Elektronické inkoustové displeje jako u čteček Amazon Kindle jsou mnohem lepší volbou. Používám Kindle Paperwhite už roky a mám ráda skutečnost, že se mi mé oči po přečtení na několik hodin neobtěžují. Také mi to umožňuje číst venku, na přímém slunci.

U OLED displejů je to víceméně nemožné. Jistě, funkce, jako je noční režim, filtrují modré světlo a mohou dokonce proměnit obrazovku na monochromatickou, ale i když jsou aktivovány OLED displeje, stále se nepřibližují k odpovídající technologii e-ink z hlediska pohodlí při čtení.

Chytré telefony budoucnosti, které si představím, budou kombinovat technologii OLED a e-ink do jedné, pravděpodobně zabíjející vyhrazené elektronické čtečky. Jednoduchým klepnutím na nastavení můžete proměnit OLED displej na obrazovku s e-inkoustem pro čtení knih, článků a různých dokumentů, aniž by do tváře svítilo všechno to světlo. Displej s e-inkoustem je také mnohem méně energeticky nenáročný, což může znamenat delší životnost baterie.

Bohužel, něco podobného je v tomto okamžiku nemožné. Apple měl podobný nápad již v roce 2011, když požádal o patent týkající se hybridního displeje e-ink / OLED, ale dosud jsme neviděli, že tato technologie zasáhla trh. Dnes jsou k dispozici telefony s oběma zobrazovacími technologiemi, ale nekombinují je do jedné.

YotaPhone 3 má na přední straně displej AMOLED a na zadní straně e-ink displej. Mobici je TicWatch Pro nositelný také, který umožňuje uživatelům přepínat mezi LCD a OLED displejem pro lepší výdrž baterie, ale ani to zcela neodpovídá druhu futuristické hybridní technologie zobrazení, kterou jsme mohli vidět v nadcházejících desetiletích.

Budou v budoucnu ještě chytré telefony?

Smartphony budoucnosti nemusí být smartphony vůbec. Tato zařízení mohou nabrat zcela nový tvarový faktor, který nám umožní plnit stejné úkoly jako dnes smartphony - a další.

Vidím budoucnost, kdy se chytré telefony v jejich současné podobě nahradí tím, co vypadá jako běžné brýle. Ano, vím, že jsme již viděli zařízení, jako je Google Glass, které selhaly. Ale produkt, který mám na mysli, přesahuje pet projekt společnosti Google. Je to něco jako Google Glass na steroidech.

Moje verze futuristických brýlí vám umožní volat, sledovat videa, poslouchat hudbu ...

Moje verze futuristických brýlí vám umožní volat a přijímat hovory. Když vám někdo zazvoní, uvidíte před očima jeho jméno / obrázek. Když přijmete hovor, okamžitě uslyšíte volajícího, aniž byste museli používat sluchátka. Brýle by používaly technologii vedení kostí nebo něco ještě dokonalejšího. Mohou také přehrávat hudbu, nabízet podrobnou navigaci a číst e-maily a texty, které jste dostali. Všechny tyto věci lze také zobrazit před vašimi očima pomocí technologie AR.

Brýle by samozřejmě měly kameru na palubě. Když chcete pořídit snímek, před vašimi očima se objeví rámeček, který přesně ukazuje, co fotoaparát zachytí. Řekněte v hlavě slovo „Snap“ a snímek bude pořízen.

Díky technologii AR by brýle promítaly před sebe obrazovku / obrázek, což vám umožní sledovat vaše oblíbené pořady, hrát hry, prohlížet obrázky, které jste zachytili fotoaparátem, a procházet web. To znamená, že byste nemuseli kupovat vyhrazený televizor, který by vám ušetřil peníze i místo ve vaší domácnosti.

S těmito brýlemi byste také mohli vidět 3D hologramy lidí. Jen si představte, jak sedí ve vašem obývacím pokoji a sledujete, jak vás Marilyn Monroe zpívá, všechno nejlepší k narozeninám, pane prezidente. Nebo Fik-Shun tančí. Nebo porno. Zkušenost by byla nesmírně pohlcující.

Mnoho společností již pracuje v oblasti inteligentních a propojených brýlí. Kromě společnosti Google letos Intel předvedl pár chytrých brýlí, které před vámi promítají proud informací (pokyny, oznámení…). Ale bohužel se společnost již vzdala této technologie. Amazonem podporovaná společnost s názvem North pracuje na podobném nápadu se svými brýlemi s názvem Focals, které by měly být v prodeji do konce letošního roku. Poté jsou k dispozici náhlavní soupravy se smíšenou realitou, jako je Microsoft HoloLens, které vám před očima přináší hologramy - podívejte se, jak to funguje ve videu níže.

Brýle, které mám na mysli, by tedy kombinovaly funkce smartphonu s hologramy a dalšími funkcemi, které nabízejí dnešní chytré brýle. Je to zajímavý nápad, ale zblázníme se a udělejme to ještě o krok dál. Představte si, že tyto futuristické brýle jsou nahrazeny malým počítačem umístěným v mozku. Budete mít možnost přijímat hovory slyšením hlasu volajícího v hlavě, stejně jako vaše myšlenky. Poslouchali jste hudbu stejným způsobem, slyšeli směr GPS a další.

Kromě toho byste mohli pořizovat fotografie, sledovat videa, hrát hry a vidět hologramy. Ale místo toho, aby se obrazy promítaly před vámi brýlemi, by je počítač ve vaší hlavě promítal očima. Tento počítač by v podstatě dokázal dělat totéž jako chytré brýle budoucnosti, ale byl by méně rušivý. No tak trochu. Muselo by to být umístěno do vašeho mozku, ale alespoň byste ho nemuseli zapínat a vypínat každých pět minut. Bylo by také nemožné ztratit to nebo pro někoho ukrást.

Všechno to zní jako sci-fi. Něco, co byste očekávali v karikatuře jako The Jetsons. Ale hej, možná se to v budoucnu stane skutečnou věcí. Koneckonců, v této oblasti se již pracuje.

Elon Musk založil společnost Neuralink v roce 2017, která pracuje v oblasti technologie „neurální krajky“. Cílem je implantovat malé elektrody do lidského mozku, aby jim umožnila přímou komunikaci se stroji. Tato technologie vám také umožní nahrát a stáhnout své myšlenky - vážně. S ohledem na to mám pocit, že v budoucnu je možné cokoli. Současný vývoj technologie však stále zaostává za mou divokou představivostí.

Vidím budoucnost, kde je vše připojeno a naše chytré telefony - nebo cokoli, co je nahrazuje - dokáží bez problémů komunikovat prakticky s každým zařízením. Dokud to budete mít u sebe, vaše přední dveře se otevřou, jakmile se k nim přiblížíte, budete moci odemknout auto a nastartovat motor, a dokonce projít mechanickou bránou u metra a letiště, pokud je lístek uloženo v telefonu. Bylo by to fantastické - alespoň dokud vám telefon nezkradne.

Nenechte si ujít: eSIM: Klady a zápory nového způsobu připojení

Tak to je podle mých myšlenek na to, co bych z mobilních zařízení v budoucnu rád viděl. Teď jsi na řadě. Přemýšlejte o tom, jaké funkce mohou smartphony budoucnosti přinést ke stolu, a podělte se o ně s námi v komentářích níže!

Pixel 4 obah vám přináší MNML Cae, výrobci nejtenčího telefonního pouzdra na větě. Ušetřete 25% na pouzdru Pixel 4 nebo Pixel 4 XL pomocí levového kódu AAP...

Pixel 4 obah vám přináší MNML Cae, výrobci nejtenčího telefonního pouzdra na větě. Ušetřete 25% na pouzdru Pixel 4 nebo Pixel 4 XL pomocí levového kódu AAP...

Doporučeno Pro Tebe