Stav hardwarového programu společnosti Google: začátek vydání 2019

Autor: Laura McKinney
Datum Vytvoření: 9 Lang L: none (month-011) 2021
Datum Aktualizace: 1 Červenec 2024
Anonim
Stav hardwarového programu společnosti Google: začátek vydání 2019 - Technologie
Stav hardwarového programu společnosti Google: začátek vydání 2019 - Technologie

Obsah


Google je stále pravděpodobně nejlépe známý pro svůj vyhledávač a operační systém Android, ale společnost je stále důležitějším hráčem v oblasti technického hardwaru. Mezi smartphony, chytrými domácnostmi a podniky IoT staví Google hardware v největších a nejrychleji rostoucích segmentech trhu, a přestože se objem nemusí starat o některé z největších technologických značek, Google jednoznačně řídí vývoj svým preferovaným směrem.

V uplynulém roce bylo zahájeno uvedení vlajkové lodi chytrých telefonů Pixel 3 a Pixel 3 XL, čímž se rozšířil levný Chromecast společnosti Google, který je nyní ve své třetí generaci, Google Home Mini, a výkonnější reproduktor Max. Společnost je také velká na inteligentních displejích, které zahrnují její vlastní domovské centrum Google a úsilí třetích stran, jako je Lenovo Smart Display, které bylo zahájeno na CES 2018. Kromě toho má Google vlastní sluchátka s Pixel Buds a stále se zaměřujeme na další projekty, jako jsou věci Android, automobilový průmysl a aplikace virtuální reality. Pojďme se pustit do stavu stále se rozšiřující hardwarové platformy Google.


Smartphony Google Pixel

2018 Pixel 3 a 3 XL nejsou ve skutečnosti druhým hlavním smartphonem Google - společnost získala spoustu zkušeností z předchozího programu Nexus. Tyto dva chytré telefony jsou však třetím bodem společnosti v prémiovém přístupu k hardwaru smartphonu, pyšní se špičkovými hardwarovými specifikacemi, vizí společnosti Google pro software a inteligentní asistenty a špičkovou fotografickou zdatností. Posledně uvedený bod skutečně pomohl Googlu vytvořit si jméno na trhu s chytrými telefony, což ukazuje, že společnost může konkurovat společnostem Apple a Samsung.

Téma s velkým množstvím hardwaru společnosti Google tlačí na asistenta Google a řada Pixel 3 není výjimkou. Společnost také zavádí pečlivější přístup k uživatelské obrazovce včas, a to zavedením Digital Wellbeing. Pixel 3 XL také vyřešil problémy s P-OLED displejem, které poškodily pověst Pixel 2.


Snad nejvíce pozoruhodně, Pixel 3 pokračuje v demonstraci síly strojového učení a zobrazovacích technik společnosti Google, a to jen s nastavením jediné kamery, které je jedním z nejlepších hráčů na trhu. Stručně řečeno, série Pixel nadále ukazuje, co Google může udělat nejen s hardwarem, ale především se svým softwarem.

Sluchátko však není bez kontroverzí. Ne každý se prodává za některé ze změn uživatelského rozhraní provedených pro Android 9 Pie a nedostatek konektoru pro sluchátka zůstává bugbear pro mnoho. Pouhé 4 GB paměti RAM také vedlo mnohé k tomu, aby přemýšleli o dlouhodobých výkonech telefonu a špatná výdrž baterie zůstává Achillovou patou telefonu.

Zdá se, že strategie společnosti Google, jak konkurenceschopná jako řada Pixel 3, stále nezahrnuje hlavní zaměření na prodej velkých značek smartphonů. Místo toho se zdá, že firemní smartphony existují, aby zobrazovaly preferovanou vizi společnosti Google pro Android a udržovaly ekosystém na nohou. Totéž lze říci o předchozích modelech Pixel. Dostupnost hardwaru společnosti Google stále zaostává za globálními značkami, jako jsou Apple a Samsung, přičemž společnost místo toho využívá své iniciativy Android One a Android Go k posunutí své vize pro Android na jiné trhy.

Google nezveřejnil údaje o prodeji u své řady Pixel 3, ale zprávy z odvětví naznačují, že značka Pixel konečně roste. Podle zprávy Strategy Analytics je řada Pixel nyní nejrychleji rostoucí značkou ve Spojených státech, a to až o 43 procent a předčí společnosti Apple a Samsung. Zde je však zapotřebí nějaká perspektiva, chytré telefony Pixel se stále prodávají za zlomek hlavních konkurentů. Jako vedlejší poznámku nejsou Pixel 2 a Pixel 2 XL od dubna 2019 k dispozici z Google Store.

Než opustíme téma telefonů, měli bychom také zmínit - již dlouho opuštěný projekt modulárního smartphonu. Ara byl nasazen zpět v září 2016 po zhruba třech letech vývoje, zpoždění a změn směru. Modulární smartphone byl vždy ambiciózní projekt a zdá se, že Google nemohl najít způsob, jak sjednotit tuto myšlenku s ostatními produktovými řadami.

Chytrý domov a věci Android

Google je stejně, ne-li ještě známější, svým sortimentem inteligentních domácích zařízení. Společnost vstoupila na trh v roce 2016 pomocí inteligentního reproduktoru Google Home, který byl v roce 2017 rozšířen o modely Mini a Max, aby lépe konkuroval portfoliu produktů Amazonu. Rok 2018 představil zavedení inteligentního displeje s domovským centrem Google a softwarovou podporou pro zařízení třetích stran.

Podle nejnovějších dat z kanálu Canalys Amazon právě hraní společnosti Google kvůli inteligentnímu podílu na trhu. Zatímco podíl Amazonu zaznamenal mezi Q3 2017 a Q3 2018 růst pouze 1,3 procenta, podíl Google prošel obrovským rozmachem o 187 procent. Výsledkem je, že Amazon leží na 31,9 procentech trhu, Google na 29,8 a třetím místě je Alibaba na 11,1 procentech. Google již v předešlých dvou čtvrtletích před Amazonem předcházel, ale 6,3 milionu reproduktorů Amazonu, které byly dodány s pomocí obchodů Prime Day, viděl soupeře společnosti Google získat zpět první místo.

Google byl doma stejně úspěšný i v jiných oblastech. V loňském roce Chromecast poprvé nabídl Amazon Fire TV Stick. Revize Chromecast Ultra přináší podporu pro streamování obsahu 4K a HDR a zajišťuje, že technologie bude stále aktuální s nejnovějšími rostoucími formáty. Pravidelný Chromecast třetí generace také zavádí streamování 1080p 60fps jako nový základní standard. Společnost Google bohužel na začátku tohoto roku ukončila Chromecast Audio.

Inteligentní domácí rozbočovače a odlévací zařízení jsou však jen součástí ekosystému, rychle rostou i trhy s chytrými zařízeními a internetem věcí. Android Things je platforma Google pro provozování Androidu na připojených zařízeních s nízkou spotřebou. V květnu 2015 společnost Google oznámila Project Brillo jako svůj operační systém IoT, ale to se proměnilo v větší projekt. Google nevyvíjí samotný hardware kompatibilní s Androidom, ale místo toho spolupracuje s výrobci čipů jako Intel, Mediatek a Qualcomm na podpoře vývojových desek.

Android Things není postaven konkrétně na Google Assistant, je možné provozovat samostatná zařízení nebo zařízení, která komunikují s aplikacemi, ale to se rychle stává součástí strategie. Ovládání zařízení pomocí akcí pomocí asistenta se stalo stále výkonnějším nástrojem i pro vývojáře. Android Things 1.0 byl vydán v březnu 2018 a následně se znovu zaměřil na exkluzivní vývoj inteligentních reproduktorů a displejů.

Chromebooky a vzdělávání

Chromebooky byly v posledních letech pro společnost Google dalším úspěchem. Tato řada zařízení pomáhá zachytit stále významnější podíl na trhu s notebooky. Zatímco výrobci třetích stran zůstávají dominantní silou v prostoru Chromebooku, Google se v průběhu let také zabýval několika svými vlastními revizemi hardwaru.

Vlajkovou lodí této společnosti je Google Pixelbook, špičkový Chromebook s výkonným procesorem Intel, dotykovým displejem a cenovou značkou 999 $. Notebook je nástupcem stejně drahé řady Chromebook Pixel a omezení softwaru Chrome OS stále činí tento sporný způsob, jak utratit své peníze ve srovnání s laptopem s flexibilnějším operačním systémem.

Novější interní nabídkou Chromebooků společnosti Google je Pixel Slate. Google zde opět zacílí na prémiový segment trhu a nabízí špičkový hardware s cenově příznivou cenou: 799 $ pro model Intel Core m3 a až 1 599 $ pro Core i7. A co je horší, musíte zaplatit 199 dolarů za klávesnici Pixel Slate a 99 dolarů, pokud chcete pero Pixelbook Pen.

Aby byly Chromebooky flexibilnější, nyní v operačním systému Chrome běží nativní aplikace pro Android. Tato funkce pomalu postupuje také k řadě starších modelů třetích stran. I když nejde o bezchybnou implementaci, do ekosystému aplikace Chromebooku to přineslo mnoho nových případů použití a tolik potřebnou flexibilitu. V posledních několika letech také existovaly odkazy na operační systémy Fuchsia a AltOS (aka Dual Boot), což vedlo ke spekulacím, že by to mohly být nové operační systémy navržené tak, aby sjednotily zážitek v hardwarovém ekosystému Google.

Když se Chromebooky dívají mimo hardware společnosti Google, jsou pro společnost dalším úspěchem, zejména pokud jde o vzdělávací sektor. Nízko-nákladová povaha Chromebooků rozhodně pomáhá, pokud jde o hromadné nákupy s omezeným rozpočtem na vzdělávání. V kombinaci s cloudovou povahou kancelářské sady a výběrem specializovaných vzdělávacích nástrojů můžeme vidět, proč se tato zařízení ukázala tak populární.

V březnu 2018 společnost Google a Acer uvedly na trh speciální Chrome OS tablet pro školy, který byl navržen tak, aby konkuroval popularitě iPadu Apple a prokazoval tak svůj závazek vůči trhu vzdělávání. Společnost Acer se podle údajů Q4 2018 stala jedním z největších hráčů na trhu Chromebooků, dodala 13 milionů Chromebooků a stala se největším dodavatelem miniaplikací Chrome. V roce 2018 tvořily Chromebooky 60 procent všech notebooků a tabletů zakoupených v učebnách USA K-12. V roce 2012 to bylo pouhých 5 procent. Podle údajů společnosti Futuresource Consulting mezitím společnost Microsoft obsadila druhé místo s 22 procenty a Apple na třetím místě s 18 procenty.

Levné Chromebooky se staly velkým vítězem společnosti Google na spotřebitelském i vzdělávacím trhu a rozhodně nikam nevedou. Nyní, když jsou aplikace pro Android oficiálně dodávány hromadně, nabízejí Chromebooky jedinečný návrh hodnoty pro trhy s PC s rozpočtem.

Používejte OS

Začátkem roku 2018 přejmenovala společnost Google operační systém Android Wear na Wear, což je revize, která je prostě kosmetická, a nikoli označení významných změn pro nositelnou platformu. Stále čekáme na nějaký hardware vyvinutý společností Google, abychom oživili tuto konkrétní iniciativu. Existují jeden nebo dva vynikající produkty Wear OS, ale celkově se ekosystém snaží nabídnout průlomové produkty, aby získal nové zákazníky. Je znepokojující, že nedostatek interního hardwaru naznačuje, že Google není v tuto chvíli na platformě příliš sebevědomý, vzhledem k tomu, že jsme ve stejné době viděli smartphony, Chromebooky a chytré domácí produkty od společnosti.

Nejnovější verze operačního systému Wear nabídly některá klíčová vylepšení. Jako výchozí je nyní nastaveno nové temné uživatelské rozhraní a aplikace na pozadí budou přísněji omezeny, což by mělo zlepšit životnost baterie. Mezi další optimalizace baterií patří vypnutí Wi-Fi, když není připojeno k jiným zařízením, a vypnutí všech rádií, když nemáte hodinky. Jedná se o pěkné doplňky, ale daleko od revize, kterou Wear OS potřebuje, aby z něj udělala působivou platformu pro spotřebitele a výrobce.

Google rád vysílá širokou síť a je jasné, že některé z jeho hardwarových iniciativ fungovaly lépe než jiné. Základní produktové řady společnosti - smartphony, domácí produkty a Chromebooky - se zdají být velmi výkonné. Google samozřejmě má i řadu dalších hardwarových a softwarových iniciativ, z nichž některé byly také úspěšnější než jiné. Podívejte se na Google Allo, Duo a Google Glass. Některé z těchto nápadů mohou být v blízké budoucnosti vylepšeny a oživeny, ale protože společnost pokračuje v přechodu k zaměření „AI-first“, pravděpodobně budeme slyšet mnohem více o strojovém učení, inteligentních asistentech a AI do budoucna .

Za tímto účelem zůstaňte naladěni na naše pokrytí nadcházející události společnosti Google I / O 2019, která bude formovat cestu, kterou budou všechny výše uvedené produktové řady převzít příští rok a dále.

tudium je něco, co muíme nakonec udělat všichni. Muíte to udělat alepoň na třední a vyoké škole. Exituje také celá řada jiných případů, kdy je nutné tudiu...

Mobilní telefony jou ve kutečnoti špatné nátroje pro přežití. Jejich omezená výdrž na baterii e pro cénáře prodlouženého přežití příliš nehod...

Zajímavé Publikace