2019 zúčtování fotografií: Huawei P30 Pro vs Samsung Galaxy S10 vs Google Pixel 3

Autor: John Stephens
Datum Vytvoření: 21 Leden 2021
Datum Aktualizace: 3 Červenec 2024
Anonim
2019 zúčtování fotografií: Huawei P30 Pro vs Samsung Galaxy S10 vs Google Pixel 3 - Technologie
2019 zúčtování fotografií: Huawei P30 Pro vs Samsung Galaxy S10 vs Google Pixel 3 - Technologie

Obsah

5. května 2019


5. května 2019

2019 zúčtování fotografií: Huawei P30 Pro vs Samsung Galaxy S10 vs Google Pixel 3


Tento první obrázek poskytuje dobrý přehled o tom, jak tyto kamery zpracovávají scénu s řadou detailů a barev. V 10MP, 12MP a 12MP a minimálním šumu v této scéně nabízejí všechny tři kamery velmi podobnou úroveň detailů. Žádný z nich nepředstavuje žádné významné problémy s následným zpracováním, jako je nadměrné zesílení nebo expozice.


Největší rozdíl je zde sytost barev a vyvážení bílé. Huawei P30 Pro nabírá v tento zatažený den mírně teplejší odstín s přirozenějšími tlumenými barvami. Pixel 3 má neutrálnější vyvážení bílé, ale vylepšuje barvy tak, že mraky získávají modrý odstín. Pěkně vypadající, ale ne přísně věrný scéně. Samsung Galaxy S10 nabízí podobné vyvážení bílé a malé zvýšení barvy, které je nejblíže skutečnému vzhledu scény.



Role se v tomto druhém snímku mění. Zde má Huawei P30 Pro lepší přesnost barev a vyvážení bílé. I když to pověří na přeexponování okna. Galaxy S10 se pokouší, aby barvy vypadaly trochu příliš, vymazaly jemné detaily a detaily z poštovní schránky a přes-růžily zdivo. Mezitím je Pixel 3 o trochu tmavší než jeho soupeři, což snižuje popel stínu.


Tento příklad květinového květu tento trend dále zdůrazňuje. P30 Pro je výrazně exponovanější a kompenzuje temnotu vlevo vyfukováním světla vpravo. Výsledkem je mírně zesvětlený objekt. Pixel 3 je polárním opakem a příliš ztmavuje květiny, aby udržel světla pod kontrolou. Galaxy S10 vyhrává z hlediska expozice a barevné vibrace. Květiny jsou dokonale exponované a efekt auto-HDR telefonu (který se zdá, že se bez ohledu na přepínání nevypíná) dokonale vyrovnává tmavé a světlé pozadí. Můžete dokonce vidět modrou oblohu.


Zaměřme se na chvíli na barvy. P30 Pro je opět jemně teplejší než ostatní dva. Vzhled se mi docela líbí, ale není úplně přesný. Pixel 3 rampuje barvy, zejména žluté, a temně zatemňuje černé příliš daleko. Objeví se, ale není příliš přesný. Galaxy S10 znovu zavádí vyváženější barevné podání.

Jak se očekávalo, všechny tři tyto fotoaparáty vytvářejí vynikající snímky při dobrém osvětlení.

Toto poslední obecné srovnání ukazuje širokoúhlé objektivy na modelech Huawei P30 Pro a Samsung Galaxy S10. Pixel 3 tuto možnost fotografování postrádá. Model S10 má širší objektiv, který se ve scéně vejde více a jeho barvy se znovu objeví více než u modelu P30. P30 však zvýrazňuje světelné efekty a vytváří tak texturnější vzhled trávy a stromů. Oba jsou docela dobré, ale trpí nedostatkem detailů a rozmazáním na okrajích čočky.

Huawei P30 Pro širokoúhlý širokoúhlý Samsung Galaxy S10

Obecně lze říci, že Huawei P30 Pro vytváří teplejší vyvážení bílé a utlumené barvy. Sluchátko dává přednost mírně jasnější expozici než jeho soupeři. Pixel 3 je téměř opačný, často vytváří tmavší vzhled obrázků s mnohem větší sytostí barev. Samsung Galaxy S10 je někde mezi, i když občas zvyšuje barvy ještě více než Pixel 3.

Všechny tři jsou jednoznačně velmi schopnými střelci, ale existují hlavní rozdíly mezi jejich hlavními senzory a algoritmy zpracování obrazu.

S vysokým dynamickým rozsahem

Fotografie s vysokým dynamickým rozsahem (HDR) jsou užitečným nástrojem k vyvážení expozice v náročných fotografických prostředích. Často zahrnují scény s jasným světelným zdrojem za objektem nebo slabé světelné scény s jedním světelným zdrojem. Dobrý HDR zlepšuje oproti podexpozici ve srovnání s běžnými fotografiemi.

Tento snímek níže nemusí vypadat složitě, protože všechny výsledky jsou překvapivě dobré. Bez zapnutého HDR však kaktus v popředí vypadá úplně černě nebo se okno vyfoukne.


Huawei P30 Pro poskytuje dobrý celkový vzhled HDR. Nadměrná expozice pozadí je udržována na minimu, zatímco popředí je dostatečně osvětlené, aby bylo zajištěno, že všechny malé detaily jsou rozpoznatelné. Galaxy S10 je v tomto ohledu ještě lepší, což dále snižuje přeexponování v oblacích při zachování rovnováhy v popředí.

Pixel 3 je trochu jiný. Pozadí je více přeexponované než jeho konkurenti a popředí trochu tmavší. Nicméně, telefon odvedl lepší práci než ostatní dva při zlepšování detailů a osvětlení mezi kaktusovými hřbety a tělem. Výraznější je také barva květináče. Snad nejlepší způsob, jak to popsat, je, že HDR Pixel 3 je zaměřen více na objekt, zatímco ostatní dva jsou zaměřeny na snímky. Snímek HDR bohužel trvá déle, než jeho soupeři.

Nízký světelný výkon

Nízký světelný výkon a HDR často jdou ruku v ruce, jako je tomu v případě snímání za nízkého osvětlení pomocí Google Pixel 3. Telefon trvá několik sekund, než se shromáždí několik expozic a spojí je dohromady, aby se získal jasnější a méně hlučný obraz. Ačkoli, jak vidíte v níže uvedeném příkladu, je výsledek stále poměrně hlučný, trochu tmavý a sytost barev je příliš daleko vytočena.


Samsung Galaxy S10 přináší podobně průchodný výsledek, ale existují jasné problémy. Obraz je stále trochu hlučný, telefon se snaží zaostřit ve tmě a barvy jsou trochu vybledlé. Zjevným vítězem v tomto příkladu je Huawei P30 Pro. Vylepšené schopnosti slabého osvětlení nového senzoru SuperSpectrum přináší výsledky s nízkým šumem a nabízí vyvážené barvy a dynamický rozsah. Zaostřeno je také na místě, pravděpodobně díky senzoru doby letu.

V tomto dalším příkladu zhasneme světla a přepneme na různé možnosti nočního režimu telefonů. Jednoduše řečeno, noční režim Samsung Galaxy S10 není ve stejné lize jako technologie nabízená Huawei a Google. Je to příliš hlučné a zaostření trvalo příliš mnoho opakování, než aby se dalo počítat. Implementace společnosti Samsung je v lepších světelných podmínkách v pořádku, ale nedokáže zvládnout ultra tmavá prostředí i její konkurenty.

Možnosti slabého osvětlení Galaxy S10 nedosahují jiných vlajkových lodí.


Google Pixel 3 provádí srovnávací práci fenomenální a zachycuje spoustu detailů a barev. Pokud existuje jedna nevýhoda, je to, že výsledek je ve stínech stále příliš tmavý a hlučný. Kromě toho je vyvážení bílé barvy příliš cool.

Mezi zapínáním a vypínáním nočního režimu s P30 Pro není obrovský rozdíl, to je přesně to, jak dobrý je nový senzor v ultra slabém světle. Přestože jeho použití zachycuje trochu více světla a redukuje červený odstín na vyvážení barev. Noční režim Huawei zachycuje ještě více světla než Google, což má za následek velmi nízký šum. Zachytávání detailů však není dokonalé a obraz je trochu příliš žlutý. Můžete to opravit v následném zpracování, abyste dosáhli skvělého výsledku, ale je to škoda, že Huawei to nemůže dostat hned z krabice.

Přiblížení

S 5x teleskopickým objektivem určeným pro zoomování specifikace specificky naznačují, že Huawei P30 Pro se objeví při každém testu zoomu nahoře. Samsung Galaxy S10 však nabízí 2x teleobjektiv a Google také nabízí svou vlastní technologii Super Res Zoom. Pojďme tedy zjistit, jaké úrovně slušné kvality zoomu lze dosáhnout na každém sluchátku.

Naším prvním příkladem je obrázek textu v knize pořízený v tak světelných podmínkách. Technologie Hybrid Zoom od společnosti Huawei P30 Pro zajišťuje 2x text dobře, ale přináší poněkud měkký výsledek. Algoritmus zoomu Pixel 3 naopak vytočí ostřící filtr, který na okraji knihy zavádí artefakty. Text je čitelný, ale obrázek není pěkný. Samsung Galaxy S10 poskytuje zdaleka největší jasnost a ostrost při 2x. V temnějších oblastech je trochu hluku, ale vítěz je v rukou.



Pixel 3 se začne 3x zmenšovat. Vyvážení bílé se ve výše uvedeném příkladu dobře posunulo do červené a algoritmy denoise a zostření vytvářejí zablácený malovaný vzhled. Celkově je zachycení detailů velmi špatné i za skvělého světla. Galaxy S10 a P30 Pro jsou nesmírně lepší a těžko rozeznatelné. P30 Pro táhne mírně dopředu na detail textury, jak je vidět v lese kolem okna a větví na střeše. Důvodem je to, že telefon stahoval data ze své pětinásobné transfokace a šil to společně s hybridním zoomem hlavního senzoru.


Zařízení Huawei P30 Pro se natahuje daleko dopředu, kde se kamera periskopů vrhne dovnitř. Podrobnosti, vyvážení bílé a expozice jsou výjimečné. Galaxy S10 drží 5X v pořádku, i když v tomto dlouhém rozsahu můžeme jasně vidět rozmazání a nedostatek detailů. Ani si nemyslím, že musím na 5x zmínit schopnosti Google Pixel 3. Prostě neexistují.

Souhrnně lze říci, že Galaxy S10 je nejlepší při přiblížení pouze na 2x. Kromě 2x je Huawei P30 Pro jasným vítězem a jeho náskok se při zvyšování faktoru zvětšení výrazně zvyšuje. Měl bych také zmínit, že hlavní fotoaparát P30 Pro 40MP produkuje lepší výsledky než zoom 10 MP při 2x. Pokud máte v úmyslu oříznout, často se vyplatí fotografovat v tomto režimu.

Galaxy S10 nabízí slušnou transfokaci, ale 5x periskopová kamera Huaweis bere korunu.

Rozostření Bokeh (režim na výšku)

Rozostření Bokeh nebo režim na výšku se stal základem fotografického zážitku pro smartphone. Tyto tři telefony nabízejí jedinečné způsoby výpočtu potřebné hloubkové mapy a okrajových informací, které lze přidat do softwarového bokeh. Huawei P30 Pro nabízí vyhrazený senzor doby letu (TOF), který fyzicky měří vzdálenost pomocí infračerveného světla. Google se mezitím spoléhá na kombinaci více obrázků, detekce objektů / tváří a ostrosti při shromažďování dat z běžných fotografií.


Díky pevným objektům vykonávají všechny tři kamery docela slušnou práci při detekci hran. Kvalita rozostření je hezká na všech telefonech. Ačkoli Google je možná příliš silný a dramatický, s velmi ostrým výřezem mezi popředím a pozadím. To vede k ostrým hranám a několika chybám podél okraje dřevěného stolu a na zadní straně lebky.

P30 Pro a Galaxy S10 odvádějí lepší práci při postupném prolnutí a rozostření, protože na okrajích popředí vidíme malé množství bokehů. Jejich výsledky jsou jistě realističtější. Zdá se však, že se oba setkávají s chybou v horní části lebky.


Chyby detekce hran jsou v tomto druhém záběru výraznější díky průhlednému sklu. Tento typ problému přetrvává i u vlasů v portrétech. Uvědomte si, že Huawei P30 Pro rozostří popředí na levé horní straně žárovky. Podobně Pixel 3 bojuje v blízkosti horní části žárovky a vidíme také ostré hrany podél stran. Galaxy S10 je vynikající kolem žárovky, ale zdá se, že zaměnil rámeček obrázku na pozadí s popředím. Je smutné, že všechny tři fotoaparáty mají jasné problémy s detekcí, i když je často musíte pixelem nahlédnout, abyste je našli.

I přes dobrou úroveň detekce od Googlu se po zásahu do závěrky nemůžete vrátit zpět a změnit ohnisko ani upravit míru rozostření. Huawei i Samsung to umožňují a nabízejí také řadu dalších efektů. Huaweiho bokeh je nejpříjemnější na pohled, protože jeho síla se realisticky zvyšuje dále do pozadí. Senzor ToF P30 Pro také detekuje hrany mnohem důsledněji a ve větší vzdálenosti od střelby než Pixel 3 a Galaxy S10.

Verdikt

Je zřejmé, že všechny tři tyto vlajkové chytré telefony jsou velmi schopnými střelci. Nemám žádné hlavní výhrady ohledně kvality obrazu poskytované některým z těchto chytrých telefonů, přestože každý z nich má stále vlastní odlišnou sadu výhod a nevýhod.

Cílem aplikace Google Pixel 3 je konzistence a jednoduchost. Rychle zaměřte a fotografujte a máte zaručený slušný, ne-li vždy vynikající obraz, prakticky pokaždé v téměř jakémkoli prostředí fotografování. S nastavením a přepínáním objektivu je minimální zmatek, a pokud potřebujete malý zoom, bokeh nebo fotografování při slabém světle, Pixel 3 to zvládne. Kompromisem je nedostatek flexibility ve srovnání s jeho soupeři z více kamer.

Samsung Galaxy S10 je schopen, pokud jde o zoom a širokoúhlé záběry, než Pixel 3, ale stále zřetelně nabízí telefonem optimalizovaný fotoaparát. Sluchátko má také pravděpodobně nejlepší implementaci HDR z jakéhokoli telefonu, který jsem dosud používal. Nasycení barev může být někdy přehnané, ale není to špatné, pokud je cílem obrázku sociální média. Kompromisem v telefonu je to, že schopnosti S10 při slabém osvětlení jsou výrazně za křivkou.

Vyberte konzistenci Pixel 3, P30 Pro pro flexibilitu nebo S10 pro něco mezi tím.

To nás nechává s Huawei P30 Pro - zdaleka nejflexibilnějším střelcem ze tří. Nabízí vynikající zoom, nízké osvětlení, širokoúhlý záběr, bokeh a dokonce možnost fotografování s vysokým rozlišením, které jsme se zde nedotkli. Ještě lepší je přeostření a těžké následné zpracování z loňského P20 Pro je minulostí. Jedinou nevýhodou je, že její vyvážení bílé se pravidelně pohybuje příliš teplě a může mít tendenci k nadměrné expozici v dobře osvětlených scénách. To ale není problém, pokud plánujete upravit většinu svých obrázků.

Stručně řečeno, vyberte si Google Pixel 3, pokud používáte konzistentní, jednoduchou kameru smartphone. Galaxy S10 je vynikající, pokud chcete trochu větší flexibility bez přetížení možností. A konečně, Huawei P30 Pro je prostě fantastický, pokud jste dobrodružný fotograf, který rád sestaví perfektní snímek a udělá liché oříznutí nebo úpravu poštou.

Všechny nedávno předtavené telefony amung Galaxy 10 přicházejí novou povrchovou úpravou One UI polečnoti. Výledkem je, že pro všechny tyto telefony můžete zapnout tmav&#...

Hlavní prodejní míto Chromebooků a Chrome O je jeho vlatní jednoduchot.Je pravda, že operační ytém e od vých počátků významně vyvinul jako v podtatě pouze ...

Dosáhl Dnes