Vše, co víme o Oak OS, Huaweiho plánu B pro mobily

Autor: John Stephens
Datum Vytvoření: 22 Leden 2021
Datum Aktualizace: 19 Smět 2024
Anonim
Vše, co víme o Oak OS, Huaweiho plánu B pro mobily - Zprávy
Vše, co víme o Oak OS, Huaweiho plánu B pro mobily - Zprávy

Obsah


Aktualizace, 13. června 2019 (11:15 dop. ET): Podle zprávy zveřejněné 7. června se alternativa systému Huawei pro Android v Číně nazývá „HongMeng OS“ a na jiných trzích „Oak OS“. Operační systém by mohl být nainstalován na připravovaných telefonech namísto operačního systému Android společnosti Google.

Když věříme této pověsti, víme, že Huawei podala přihlášku ochranné známky pro HongMeng v nejméně devíti zemích i v Evropě (prostřednictvím Reuters). Není jasné, zda to znamená, že HongMeng bude jméno na celém světě, nebo pokud místo něj zaujme Oak OS. Je pravděpodobné, že se Huawei pokouší o celosvětovou ochrannou známku HongMeng, takže ji ostatní značky nepoužívají, ale Oak OS bude globální název.

Můžete se podívat na náš článek o systému Oak OS a dozvědět se o něm více.


Původní článek, 20. května 2019 (10:41 AM): Huawei měl několik dní drsný.

Minulý týden podepsal prezident Trump výkonný příkaz omezující obchodní obchody USA se zahraničními technologickými společnostmi, které jsou považovány za národní bezpečnostní riziko. Ačkoli Huawei nebyl pojmenován, je to jednoznačně jeden z cílů. Současně byl Huawei přidán do seznamu subjektů ministerstva obchodu, což výrazně omezilo jeho přístup k americkým součástem.

Společně by tyto pohyby mohly mít velký dopad na Huawei.

Google nyní zavedl nová omezení pro čínské OEM v souladu s vládními opatřeními. Licence společnosti Huawei pro Android byla zrušena, což znamená, že chybí důležité služby, její zařízení mohou být zablokována z upgradu na Android Q a budoucí telefony Huawei nemusí být dodávány s aplikacemi Google.


Ačkoli to není pro Huawei zdaleka dobré zprávy, její vztahy s USA byly nějakou dobu napjaté; společnost plánuje možnost ztráty přístupu k americkým komponentám a službám Androidu. Ve skutečnosti to plánuje už mnoho let.

Tady už víme o plánu B společnosti Huawei pro mobily.

Huawei je alternativa pro Android

Předpokládá se, že Huawei zahájila vývoj na svém vlastním mobilním operačním systému v roce 2012. Tato iniciativa zřejmě začala po americkém vyšetřování společnosti a ZTE v roce 2012. I v té době Huawei viděl skutečnou možnost eskalace obchodní války mezi USA a Čínou ovlivňující jeho podnikání.

O operačním systému Huawei je málo známo, ale jeho vývojový tým má - nebo alespoň byl v roce 2016 - sídlo ve Skandinávii a zahrnuje bývalé zaměstnance Nokia, podle Informace (výplata).

V dubnu 2018 Jižní Čína ranní pošta naznačil některé malé detaily týkající se OS a citoval anonymní osoby, které jsou o této záležitosti obeznámeny. An SCMP source uvedl, že platforma dosud neměla mnoho aplikací třetích stran a že nebyla tak dobrá jako Android - žádná z nich není nutně překvapivá.

Na operačním systému se stále pracovalo v roce 2018 a je pravděpodobné, že se neustále vyvíjel až do současnosti. Mezinárodní situace společnosti Huawei se zhoršila až v předcházejících měsících, takže její plán B není o nic méně nezbytný, než kdy byl.

Pokud Huawei pracuje na systému od roku 2012 a od té doby hromadí peníze, může to být rozumně sofistikované. Huawei byl již jedním z největších globálních výdajů na výzkum a vývoj a loni uvedl, že zvýší svůj rozpočet na výzkum a vývoj na 15 až 20 miliard dolarů. Kromě toho je šest nebo sedm let dlouhá doba na vývoj jednoho technologického projektu - společnost Samsung vydala v roce 2012 Galaxy S3, na kterém byla spuštěna nejnovější verze systému Android, Ice Cream Sandwich. Mobilní technologie se od těchto dnů výrazně zlepšila.

I když má Huawei použitelnou alternativu pro Android, neznamená to, že ji chce spustit. V rozhovoru s Welt.de v březnu 2019 generální ředitel Huawei Consumer Business Group Richard Yu potvrdil práci Huawei na OS a uvedl: „Připravili jsme vlastní operační systém. Pokud by se někdy stalo, že tyto systémy již nebudeme moci používat, byli bychom připraveni. To je náš plán B. Ale samozřejmě dáváme přednost práci s ekosystémy Google a Microsoft. “

Pohotovostní složka

Stejně jako softwarové starosti se výroba Huawei chystá udělat obrovský zásah. Jako druhý největší výrobce smartphonů na světě dodává pro své síťové a mobilní produkty řadu komponent od amerických společností - včetně čipů od Qualcomm, Intel, Xilinx a Broadcom.

To by mohlo Huawei způsobit nějaké dlouhodobé škody, ale v krátkodobém horizontu by to mohlo být schopno odvrátit jakékoli významné rány. Podle Bloomberg, společnost má věřit, že má alespoň tříměsíční „zásoby“ komponent, aby se udržovala v chodu.

Hardware za tři měsíce není moc, ale je to také konzervativní odhad. Nikkei Asian Review (přes CNBC) navrhl, že „Huawei před šesti měsíci řekl některým dodavatelům, že chce vybudovat roční klíčové komponenty, aby se připravil na jakékoli problémy spojené s americko-čínskou obchodní válkou.“

Huawei začala loni vyrábět alternativní čipy k těm, které získává ze Spojených států. Mezitím divize čipů HiSilicon společnosti - odpovědná za procesory ve svých hlavních zařízeních - minulý týden také prohlásila, že je schopna zajistit stabilní dodávky a „strategickou bezpečnost“ většiny dílů.

"Společnost věděla, že by to mohla být možnost na mnoho let," přečetl nedávný zaměstnanec Ken Hu, místopředseda Huawei, jak citoval Bloomberg. "Investovali jsme velké prostředky a provedli jsme kompletní přípravy v různých oblastech, včetně výzkumu a vývoje a kontinuity podnikání, což zajistí, že naše obchodní operace nebudou výrazně ovlivněny ani za extrémních podmínek."

Situace pro Huawei tedy není zlá, ale se zprávami, které naznačují zdroje Huawei až 25 procent jejích složek ze Spojených států, by se zákaz Huawei nakonec jistě dohnal.

Napadne se někdy plán Huawei B?

Jaký by byl kataklyzmatický problém pro některé výrobce smartphonů s Androidem, může se ukázat jako rána na cestě pro Huawei. Společnost pracuje na zabezpečení proti tomuto obchodu řadu let. Pokud nepodceňovala závažnost situace nebo nebyla-li podle časových osy chycena mimo dohled, může se udržet několik měsíců, dokud se americko-čínská obchodní situace nezlepší.

Huawei se bude chtít vyhnout tak drastické situaci, jako je spuštění operačního systému. Vývoj konkurenta pro systémy iOS a Android by byl obrovskou výzvou a bez podpory aplikací Google by na západních trzích neměl šanci. Nikdo se nevzdá svého telefonu iPhone nebo Android pro zařízení Huawei, které nemá aplikace Gmail, Mapy nebo YouTube.

Operační systém se může v pevninské Číně, kde je většina aplikací a služeb Google zablokována lépe, ale domnívám se, že Huawei bude místo toho doufat v řešení prostřednictvím obchodních jednání USA a Číny - nebo také hledat způsob, jak získat plnou licenci a služby pro Android ( jako je slib, že nebudeme špehovat). Huawei může mít plán B, ale můžete se vsadit, že ho nechce vyvolat.

Aktualizace, 22. ledna 2019 (06:42 PM ET):Po zveřejnění tohoto článku jme od polečnoti Google dotali lovo několika upřeňujícími poznámkami o tavu Google Hangout. V níže ...

Google vydal minulý měíc do divočiny Android 10 a tím přišel nový navigační ytém get. Tato geta mají tu a tam pár vtípků, ale Google je na nových ovl...

Zajímavý Dnes