Průvodce Qualcomm Snapdragon SoC: Porovnání SoC Qualcomm (Video!)

Autor: Louise Ward
Datum Vytvoření: 10 Únor 2021
Datum Aktualizace: 1 Červenec 2024
Anonim
Průvodce Qualcomm Snapdragon SoC: Porovnání SoC Qualcomm (Video!) - Technologie
Průvodce Qualcomm Snapdragon SoC: Porovnání SoC Qualcomm (Video!) - Technologie

Obsah


Snapdragon SoCs společnosti Qualcomm - nebo mobilní platformy, jak jim společnost říká - jsou nejčastějšími čipy v prostoru smartphonů Android. Samsung používá Snapdragon pro svou Galaxy řadu v USA, stejně jako zařízení od LG, HTC, Sony, OnePlus a skoro všichni ostatní. Je pravděpodobné, že to právě čtete na zařízení pomocí procesoru Qualcomm.

Čipy Snapdragon nebyly nalezeny jen v drahých vlajkových smartphonech. Existuje celá řada produktů vyrobených pro telefony v různých cenových bodech. Výkon a funkce se mezi těmito modely poměrně liší, takže pojďme rozebrat, jak porovnávají nejnovější SoC společnosti.

Prémiový výkon

Pokud jde o špičkovou část trhu, Snapdragon 855 je nejnovější a nejvýkonnější čipovou sadou pro smartphony Qualcomm. Má tříklastrové uspořádání CPU na zakázku s jedním výkonným jádrem Cortex-A76 2,84 GHz, třemi méně výkonnými, ale stále silnými jádry Cortex-A76 2,42 GHz a čtyřmi jádry Cortex-A55 se sníženým výkonem. Grafický hardware společnosti Qualcomm Adreno také vede průmysl a model 855 Adreno 640 pokračuje v tomto trendu.


Řada 800 je vlajkovou lodí společnosti Qualcomm a až do modelu Snapdragon 855 používal velké.LITTLE návrhy CPU - shluk výkonných jader a svazek úsporných jader. Společnost před několika lety ve Snapdragonu 821 silně přizpůsobovala svá jádra CPU Kryo, ale v posledních generacích se to zmenšilo zpět na vyladění a optimalizaci jader Arm Cortexu, která jsou na trhu. Místo toho se proprietární snahy o křemík zaměřily na integrované GPU společnosti, signálové procesory, buněčné modemy a další kousky křemíku. Tato špičková SoC zahrnují také nejnovější funkce, jako je Qualcomm Quick Charge 4 a Quick Charge 4+, Bluetooth 5 a podpora pro sluchátka TrueWireless.

Řada 800 Qualcomm také představuje to nejlepší z možností strojového učení společnosti. Qualcomm využívá svého digitálního signálového procesoru Hexagon (DSP) pro provozování neuronových sítí a také urychluje různé další matematicky těžké algoritmy, jako je kódování svého kodeku aptX Bluetooth. Nejnovější čipová sada 855 nabízí více vektorových jednotek pro úlohy strojového učení a také vyhrazený „Tensor Accelerator“ pro zvýšení výkonu v tomto ohledu. Společnost prohlašuje, že nové strojové vylepšení strojní sady čipů ji vylepšují až dvakrát lépe než vlajková loď Kirin 980 společnosti Huawei, ale toto tvrzení závisí na případu použití.


Mezi srovnatelné čipy se Snapdragonem 855 od konkurentů Qualcommu patří Samsung Exynos 9820 a výše uvedený Kirin 980. Stojí za zmínku, že všechny tři tyto špičkové čipy nyní používají design tří klastrů CPU, což teoreticky umožňuje efektivnější výkon. Jednoduše řečeno, úkoly, které jsou nadměrné pro velká jádra, ale vyžadují vyšší výkon, než malá jádra, mohou nyní volat na střední jádra.

Pozoruhodné telefony Snapdragon 855

  • Samsung Galaxy S10 (USA)
  • Xiaomi Mi 9
  • LG G8 ThinQ
  • Sony Xperia 1

Procesory střední řady

Mobilní platformy Qualcomm v polovině vrstvy jsou trochu složitější, aby vám pomohly získat hlavu, částečně kvůli pouhému počtu produktů, které se v průběhu let nahromadily, a také kvůli zavedení řady Snapdragon 700, která nezapadá do obvyklých Přezdívka řady 600.

Snapdragon 712, Snapdragon 710 a Snapdragon 670 se navzájem velmi podobají a sdílejí překvapivé množství funkcí s špičkovými Snapdragony, včetně identických funkcí rychlého nabíjení a Bluetooth. Návrh procesoru 2x Cortex-A75 a 6x Cortex-A55 DynamIQ se jasně liší od řady 800, nabízí srovnatelný výkon s jedním vláknem, ale slabší výsledky v vzácnějších případech, kdy by bylo zapotřebí více vysoce výkonných jader.

Nedávný model Snapdragon 675 propůjčuje trend nabídnutím dvou jader Cortex-A76 namísto procesorových jader Cortex-A75 712, 710 a 670. Nová velká jádra nabízejí pozoruhodný výkon oproti starším, ale stále máme šest jader Cortex-A55 pro méně náročné úkoly. Jinak nabízí stejné možnosti rychlého nabíjení a Bluetooth.

Modely GPU 712, 710, 675 a 670 se mohou pochlubit GPU série Adreno 600, které jsou silnými herními umělci, ale stojí za Snapdragonem 855 (i když GPU 675 vypadá jako nejslabší ze série). Stejná situace je i při pohledu na konfiguraci modemu. Přestože vysoké rychlosti LTE budou stále poskytovat slušné spojení, když se vznášíte blízko okraje buňky nebo v oblastech pochybné kvality.

Ve srovnání s řadou 800 to není všechno downgrades. Všechny modely Snapdragon 712, 710, 675 a 670 podporují rychlé HSPagon DSP pro vylepšené schopnosti strojového učení. Jsou také vybaveny nejnovějšími standardy Quick Charge 4+ a Bluetooth 5.0 a jsou postaveny na vysoce účinném procesu 10nm FinFET (nebo 11nm v případě 675). Čipy Qualcommu 712, 710, 675 a 670 jasně nabízejí dobrý kus nejlepších funkcí společnosti za pouhou mírně nižší cenu a výkon. Jsou to určitě solidní SoC.

Mezitím je Snapdragon 660 v roce 2017 stále k dispozici u některých telefonů střední řady (např. Redmi Note 7) a díky své 4 + 4 procesorové nabídce nabízí vysoké schopnosti vícejádrových výkonů. Ale design 2 + 6 je pravděpodobně lepší pro případy použití ve skutečném světě (kde stačí jedno vysoce výkonné jádro) a výdrž baterie. Starší jádra procesoru Snapdragon 660 a větší konstrukce znamenají, že je čas, aby Qualcomm vydal aktualizaci, ale stále je to schopný procesor.

Mezi další starší, ale populární čipy řady Snapdragon 600 patří Snapdragon 630 a 625. Tyto čipy využívaly dříve populární klastry procesorů Cortex-A53 s osmi jádry a spodní konce Adreno 509 a 506. CPU a GPU jsou tedy daleko méně schopné než nejnovější čipy řady Snapdragon 600 a Snapdragon 660. Na straně plus se model 630 stále může pochlubit stejnými výkonnými modemy X12 LTE, podporou Hexagon DSP a Bluetooth 5. 625 to snižuje na pomalejší modem X9 LTE ​​a podporu Bluetooth 4.2.

Pozoruhodné telefony Snapdragon 670, 675, 710, 712

  • Nokia 8.1
  • Vivo X23
  • Redmi Note 7 Pro
  • Xiaomi Mi 9 SE

Rozpočet a low-end

V uplynulém roce Qualcomm přinesl zásadní vylepšení obecně nižších středních a nižších čipů. Zdaleka největším zlepšením byla migrace ze stárnoucích osmijádrových procesorů A53 na velké kombinace. To je důležité pro rychlé spouštění aplikací, více úloh a spouštění náročnějších her.

Stejně jako modely řady Snapdragon 710 a vyšší konce 600 nabízejí nejnovější modely střední úrovně Snapdragon 636 a 632 spoustu výkonu procesoru díky svým velkým designům LITTLE. Grafické oddělení je však na tomto konci portfolia konkrétněji omezeno, přičemž jsou použity čipy řady Adreno 500 s nižším koncem. Snapdragon 636 nadále nabízí výkonné funkce DSP a rychlé modemy a poskytuje výhody rychlého nabíjení 4.0.

Snapdragon 632 udržuje krok v oddělení CPU, ale zmenšuje se s levnějšími a pomalejšími sloty LPDDR3 RAM v tahu, starším modemem X9 LTE ​​a podporou rychlého nabíjení 3.0. Tato technologie je nejméně pár let za současnými vlajkovými žetony a v důsledku toho Snapdragon 632 překonává hranici mezi střední úrovní a skutečně rozpočtovým rozsahem procesorů Snapdragon 400.

Snapdragon 450 a 439 jsou nejnovější žetony v rozpočtové kategorii Qualcomm, které nabízejí designy Cortex-A53 s osmi jádry. Oba nabízejí nižší úroveň výkonu procesoru, GPU a modemu, aby je udrželi nákladově efektivní. Nabízejí však také relativně energeticky efektivní návrhy, které se vyrábějí způsobem 14nm a 12nm. Starší, ale oblíbený čip v této sérii je Snapdragon 425. Je vybaven čtyřjádrovým designem Cortex-A53, pomalejším modemem X4 LTE, nižší rozlišení displeje omezena na pouhých 720p a pouze podporu jedné kamery. Řada 400 je tedy poslední baštou pomalých osmijádrových procesorů Cortex-A53 v provedení Qualcomm.

Pro zážitek ze smartphonu s barebones je tato úroveň dost dobrá. Nedoporučují se pro výkonné uživatele, pro ty, kteří si rádi hrají na cestách nebo pro ty, kteří používají nejnovější technologie rychlého nabíjení nebo Bluetooth.

Pozoruhodné telefony Snapdragon 636, 632, 450, 439, 429

  • Nokia 7.1
  • Xiaomi Redmi 7
  • Realme 2
  • Motorola Moto G6
  • Nokia 4.2

To je vše pro našeho průvodce QCcomm Snapdragon SoC! Dejte nám vědět v komentářích o vašich myšlenkách na portfolio křemíkových gigantů.

Další:První 5G antény Qualcomm jsou zde: Co potřebujete vědět

První náhled Android Q je zde, polu nejrůznějšími vývojáři, kteří mluví o novém kódu pod ním. Beta 1 pro Android Q je k dipozici od dnešního dne...

Úniky jou hotové. Mlýnka pověti zmlkla. OnePlu 7 a 7 Pro jou konečně tady, aby vám vzali peníze, což nebude tejně problém jako u jiných vlajkových martphonů....

Zajímavý