Recenze Realme XT: Xiaomi se musí bát

Autor: Louise Ward
Datum Vytvoření: 12 Únor 2021
Datum Aktualizace: 2 Červenec 2024
Anonim
Recenze Realme XT: Xiaomi se musí bát - Zprávy
Recenze Realme XT: Xiaomi se musí bát - Zprávy

Obsah


Tentokrát je telefon zabalen do Gorilla Glass 5, vpředu i vzadu. To samo o sobě vzbudilo pocit ruky z telefonu i celkovou kvalitu sestavení. Telefon se cítí luxusně a přechody absolutně svítí. V našem dřívějším Realme XT hands-on jsme vám přinesli obrázky Pearl Blue varianty telefonu. Od té doby jsme se dostali do rukou Pearl White colorway a tato varianta nasměruje vzhled nádherné Huawei P30 Pro.

Mléčně-bílý odstín přepíná mezi bledě modrou a téměř růžovou paletou. Postačí, když řeknete, že jde o jedinečnou vyhlížející barvu pro svou kategorii a díky skleněné zadní části je okouzlující.

Zbytek návrhu je docela běh mlýnu, s rozdělením hlasitosti kolébky vlevo a vypínačem vpravo. Tlačítka jsou umístěna v kovovém rámečku a mají skvělou hmatovou zpětnou vazbu a není zde žádný náznak kolísání.



Mezitím má spodní okraj telefonu jeden reproduktor, port USB-C a konektor sluchátek. Telefon využívá optický skener otisků prstů na displeji, pravděpodobně stejný jako u Realme X. Je to jeden z nejrychlejších v segmentu střední řady.

Podobný design je také kolem přední strany. Telefon se neztratí příliš daleko od stávajících trendů.Mezi tenkými rámy najdete displej AMOLED s kapkou vody, která je jen o něco menší než ta na Realme 5 Pro. Je to funkční, ale trend to opravdu nevyrovná.


Zobrazit

  • 6,4 palce
  • Super AMOLED
  • 2 320 x 1 080 pixelů
  • ~ 402 ppi
  • Gorila Sklo 5
  • Poměr stran 19,5: 9

Displej na Realme XT je velmi dobrý, a to nejen za cenu. Její panel AMOLED je jasný a vypadá fantasticky. Výchozí teplota barev je téměř dokonalá a vytváří skvělou rovnováhu mezi chladnými a teplými tóny.

Mírně se zvýší nasycení, což je patrné zejména u modré a zelené. Nemůžu si však opravdu stěžovat, protože to dělá příjemné prohlížení médií. V této poznámce telefon podporuje Widevine L1, takže si budete moci snadno vychutnat obsah s vysokým rozlišením.

Pozoroval jsem nejvyšší úrovně jasu kolem 430 nits, což je dost jasné pro venkovní použití. Trochu víc by bylo hezké, ale tohle je stejné jako kurz pro chytré telefony střední třídy. Myslím, že zobrazení na Realme XT je srovnatelné s existujícími konkurenty, jako je Redmi Note 7 Pro. Použití panelu AMOLED znamená, že můžete do telefonu dostat inkoustové tmavě černé barvy, což se telefony, na nichž se LCD displeje nemohou chlubit.

Výkon

  • Snapdragon 712
  • 2 x 2,3 GHz Kryo 360 Gold
  • 6 x 1,7 GHz Kryo 360 Silver
  • Adreno 616 GPU
  • 4/6/8 GB RAM
  • 64/128 GB úložiště UFS 2.1
  • Vyhrazený slot micro-SD

Realme XT provozuje čipovou sadu Snapdragon 712 uprostřed silnice. Běžně se vyskytuje mezi smartphony střední řady, najdete jej v konkurenčním hardwaru, jako byl nedávno spuštěný Vivo Z1x. Tato čipová sada je mírným vylepšením oproti modelu Snapdragon 710 a zaměřuje se na mírně rychlejší výkon procesoru. GPU zůstává na obou čipových sadách stejný.

Realme XT funguje dobře a je skvělým příkladem telefonu, kde je software dobře přizpůsoben hardwaru. Výkon při každodenním používání je vynikající a nedává vám žádný důvod k podání stížnosti. Zjistil jsem, že animace jsou trochu těžkopádné, ale to bývá předmětem zájmu většiny, ne-li všech, vzhledů výrobců.

Při hraní graficky náročných her se Realme XT výrazně zahřívá kolem kamery.

Herní výkon je v souladu s ostatními telefony střední kategorie. Grafická karta Adreno 616 Snapdragon 712 je dostatečně dobrá na to, aby mohla relativně snadno spouštět nejnovější hry. S PUBG tlačil nahoru na nejvyšší grafické nastavení, hra vypadala hodně dobře. Všiml jsem si však občasného poklesu rámečku. Během intenzivní herní relace se telefon kolem kamery výrazně zahřál. Nikdy to nebylo nepříjemné, ale já bych si dvakrát rozmyslel, než si koupím Realme XT, pokud by hraní bylo mým primárním případem použití.


Pokud jde o referenční hodnoty, telefon se velmi podobá podobnému hardwaru od společnosti Vivo. Realme XT získal v benchmarku AnTuTu zaměřený na CPU 181 841 bodů. To bylo o 3 000 bodů méně než skóre 185 123 bodů Vivo Z1x. Skóre 3DMark bylo na Realme XT blíž k 2 095 bodům proti 2 100 Vivo Z1x. Podobně skóre Basemark vykázalo znatelný rozdíl.

baterie

  • 4 000 mAh
  • 20 W nabíjení

Baterie Realme XT je téměř standardem pro tento segment. V krabici je dodávána 20W nabíječka VOOC 3.0 a pozorovala jsem rychlé dobíjení. 30minutový poplatek zvýšil telefon až na 51%. Plné doplnění trvala necelých 90 minut.

Životnost baterie byla docela dobrá, i když ne nejlepší. V našich testech přehrávání videa i při prohlížení procházel telefon o něco méně než Realme 5 Pro a podobně velká konkurence Xiaomi. Bez ohledu na to nebude pro vás těžké se celý den s lehkostí projít. Kromě toho jsou pohotovostní doby fantastické a Realme XT sotva usrkává na baterii, když ji nepoužíváte.

Software

  • Android Pie
  • Barevný OS v6.0.1

Náš vztah nenávist k Color OS pokračuje na Realme XT. Vizuální identita odpovídá tomu, co jsme viděli v sérii Realme 5. To znamená, že stále nejsem fanouškem cizího využití mezer v rozhraní.


Je to stejný starý příběh s bloatwarem. Tyto nechtěné aplikace lze samozřejmě odinstalovat, ale tlačit je má téměř celý panel předinstalovaných aplikací. Telefon má i nadále složku Realme's Hot Apps, která aktualizuje seznam doporučených aplikací při každém otevření. Toto nelze odstranit. Aktualizace složky netrvá příliš dlouho, ale k získání aktualizací používá mobilní data nebo WiFi. Vezměte v úvahu, pokud máte měřené připojení.

Color OS nabízí dobré možnosti přizpůsobení, ale bloatware je i nadále problémem.

Po pravdě řečeno, není zde co přidávat. Softwarový zážitek je téměř totožný se zkušenostmi ze série 5 a má stejné možnosti přizpůsobení. Obzvláště se mi líbí schopnost přizpůsobit gesta přesně tak, jak je chci. Samozřejmě můžete také přepínat virtuální klíče.

Fotoaparát

  • Zadní kamery
    • 64 MP Samsung ISOCELL GW1 senzor, F/1.8
    • 8MP ultra široká kamera (119 stupňů)
    • Makro kamera 2MP
    • Hloubkový snímač 2MP
  • Přední kamera:
    • 16MP
  • 4K, 30 snímků za sekundu

S kamerami na Realme XT se toho hodně děje. Dvě a dokonce tři kamery jsou nyní samozřejmostí, ale společnost vyvíjí tlak na quad-kameru nastavenou napříč portfoliem. Hvězdou show je zde primární senzor. 64MP Samsung ISOCELL GW1 senzor je schopen zachytit 64MP snímků. Ve výchozím nastavení fotoaparát vydává obrázky s 16 pixely a pokud naše testy mají co říci, je to určitě to nejlepší místo pro tento senzor. Více o tom za chvíli.

Denní světlo kamery Realme XT Denní světlo kamery Realme XT široký úhel

Standardní záběry z fotoaparátu vypadají celkem dobře. I když jsem si všiml trochu šumu, když se podíval na pixely, obrázky v dostatečném osvětlení jsou naprosto dobré na pohled. Dynamický rozsah je také docela slušný a telefon dělá opravdovou práci při udržování světel a tahání detailů ze stínů. I když výchozí režim zvyšuje saturaci pouze na smidgen, můžete ji posunout ještě dále pomocí možnosti Chroma Boost. Režim funguje podobně jako u HDR, a proto vám také poskytuje o něco širší dynamický rozsah.

Širokouhlá kamera aplikuje korekci zkreslení, což znamená, že výsledky jsou oříznuty. Tuto možnost nemůžete přepnout. Dynamický rozsah v širokoúhlých záběrech není skvělý a výsledky v něčem méně než jasném světle jsou hlučné.

Realme XT standardní režim Realme XT v plném rozlišení

Pojďme si trochu promluvit o režimu 64MP v plném rozlišení. Senzor GW1 není ve skutečnosti určen k použití v nastavení s plným rozlišením, ale může vytvářet výstupy 64 MP pomocí demosaického algoritmu. V našich testech jsme si všimli, že použití záběrů s plným rozlišením nemá žádný přínos. Ve skutečnosti, jakmile světlo pokleslo, 64MP obrázky vykázaly znatelný nárůst šumu. Zaznamenal jsem mírný rozdíl ve vědě o barvě použité při fotografování v režimu s plným rozlišením oproti standardním snímkům, ty druhé vykazovaly zvýšení nasycení. Rozdíl byl však minimální.

Realme XT pixel binned Realme XT plné rozlišení

Jak je vidět na vzorcích, režim plné rozlišení zobrazuje mnohem více šumu než standardní obraz při fotografování při špatném osvětlení. Pokud jde o obrovské zvýšení velikosti souborů, nevidím smysl při používání režimu 64MP.

Telefon obsahuje noční provoz. Funguje to kombinací stohování obrázků a dlouhých expozic. Pokud máte stabilní ruku, měli byste být schopni získat docela dobře vypadající snímek při špatném osvětlení.

Makro režim je však naprosto zbytečný a při všech mých testech se mi nepodařilo získat ještě přiměřeně ostrý obraz. Pokud opravdu musíte, oříznutí standardního obrazu vám poskytne lepší výsledek. Telefon má také vyhrazený portrétový senzor. Realme XT dělá bang-up práci při fotografování portrétů. Odpad bokeh je docela realistický s dokonale použitelnou detekcí okrajů. Podobně i přední kamera snímá dobře vypadající snímky, rovnoměrné osvětlení a hodně detailů. Kliknutím sem zobrazíte ukázky obrázků v plném rozlišení.

Realme XT je schopen snímat 4K video rychlostí 30 snímků za sekundu, zatímco režim 1 080p se zvyšuje na 60 snímků za sekundu. EIS je k dispozici v 1 080p, ale ne v rozlišení 4 kB. Líbil se mi videovýstup z Realme XT. Barvy vypadají skvěle a dynamický rozsah je lepší než většina hardwaru střední řady. Video natočené v režimu 1080p vypadá také fantasticky, ale při natáčení videa 60 snímků za sekundu dochází k poklesu bitrate. I když existuje určitá výhoda, pokud jde o to, jak plynulý záběr záběry, díky kompresi můžete vidět stopy digitálních artefaktů.

Zvuk

  • Sluchátkový jack
  • Jeden reproduktor směřující dolů
  • Podpora Bluetooth aptX, aptX HD, LDAC

Realme XT obsahuje jack pro sluchátka podél spodního okraje, který vydává čistý a neutrální zvuk. V našem testování byl zvukový výstup Realme XT mezi těmi nejlepšími, co jsme viděli od středních strážců. Pokud plánujete používat telefon k poslechu hodně hudby, je Realme XT dobrá volba.

Také výstup reproduktoru je dostatečně hlasitý a má dostatečnou hloubku. Posunutím hlasitosti na maximum vytvoříte trochu zkreslení. Při poslechu hudby přes reproduktory je zdůrazněn střední rozsah a vokály.

Vysoce kvalitní bezdrátový zvuk je k dispozici také díky podpoře aptX a aptX HD přes Bluetooth.

Specifikace

Hodnota za peníze

  • Realme XT: 4 GB RAM, 64 GB úložiště - 15 999 rupií (~ 225 $)
  • Realme XT: 6 GB RAM, 64 GB úložiště - 16 999 rupií (~ 240 $)
  • Realme XT: 8 GB RAM, 128 GB úložiště - 18 999 rupií (~ 267 $)

Realme XT nabízí obrovskou hodnotu za peníze. Ve skutečnosti by bylo těžké najít lepší řešení v prostoru střední třídy. Telefon je řada konstantních zaškrtávacích značek, pokud jde o design, výkon a z větší části výkon fotoaparátu. Jistě, výdrž baterie nevede ve třídě, ale není to vůbec špatné.

Líbí se mi, že se Realme v celé své hardwarové sestavě drží obecného jazykového designu. Společnost zvýšila kvalitu budování na XT přepnutím na skleněnou záda. Realme navíc ocenil hardware, který se má pohybovat. Počínaje Rs. 15,999, telefon spadá do zámku s cenou bodu velmi populární Xiaomi je Redmi Note 7 Pro. Vzhledem k tomu, že řada Note 8 je stále o pár měsíců volna, bude zajímavé sledovat, jak Xiaomi plánuje čelit agresivním cenovým manévrům společnosti Realme.

Recenze Realme XT: Verdikt

Realme XT je snadné doporučení. Mezi kompetentními vnitřky, designem přitažlivosti a zcela novou kamerou je právě teď jedním z nejlepších středních strážců na trhu. Není to dokonalé, ale jen málo telefonů je. Společnost Realme byla velmi dobrá díky tlačení aktualizací hardwaru o kvalitu života, a pokud se jí společnost drží, můžete očekávat další zlepšení kvality obrazu.

Realme XT rozhodně stojí za zvážení, zda máte na trhu jeden z nejlepších chytrých telefonů pod 20 000 rupií v Indii.

Pokud jte e dne ráno probudili a pomyleli jte i: „Hele, je to minuta od chvíle, kdy jem e napoledy dozvěděl o bezpečnotních problémech Facebooku, které trašidelně ovlivňuj...

Aktualizace, 22. února 2019 (11:10 dop. ET): Krátce poté, co publikoval původní článek níže, Facebook odtranil iO verzi aplikace Facebook Reearch App, která ama o ob...

Doporučujeme