Sony WH-1000XM3 vs. Bose QC 35 II, kterou byste si měli koupit?

Autor: Monica Porter
Datum Vytvoření: 20 Březen 2021
Datum Aktualizace: 14 Smět 2024
Anonim
Vybíráme bezdrátová sluchátka: Výborné modely s potlačením šumu! (SROVNÁVACÍ RECENZE #830)
Video: Vybíráme bezdrátová sluchátka: Výborné modely s potlačením šumu! (SROVNÁVACÍ RECENZE #830)

Obsah


Pokud nakupujete sluchátka s aktivním potlačením šumu (ANC), pravděpodobně narazíte na dvě značky: Sony a Bose. Každá značka je název domácnosti a sedí na seznamu nejlepších sluchátek potlačujících hluk. Zatímco oba jsou objektivně silní umělci, existují rozdíly v nuancích, které jsou důležité pro mobilního uživatele. Dnes se chystáme rozebrat tyto rozdíly a uvidíme, jak se Sony WH-1000XM3 hromadí proti sluchátkům Bose QC 35 II.

Hardware

Sluchátka Bose QC 35 II umožňují uživatelům přemapovat tlačítko „akce“ na levém ušním uchu, aby místo toho ovládali úrovně ANC.

Ať už dojíždíte po několika blocích nebo po celé zemi, obě sluchátka jsou přátelská k cestování. Šálky na uši každé náhlavní soupravy se otáčí a skládají pro uložení v příslušných brašnách. Pokud hledáte batoh s nejlehčí náhlavní soupravou, zvažte QuietComfort 35 II. Jsou lehčí a mnoho bojuje za své pohodlné vlastnosti. Bylo řečeno, SoundGuys Výkonný editor Chris Thomas preferuje Sony WH-1000XM3, takže preference se zde liší.


Bose QC 35 II používá pro nabíjení archaický vstup microUSB, zatímco Sony používá moderní nabíjecí vstup USB-C. Pokud máte telefon se systémem Android a nechcete do své tašky rozdupávat více typů kabelů, může být vstup USB-C na plechovkách Sony přitažlivější.

Obě náhlavní soupravy mají navíc intuitivní ovládací prvky. Bose QC 35 II používá fyzická tlačítka a posuvník, zatímco Sony WH-1000XM3 používá pravý ušní pohár jako kapacitní dotykový panel. Pomocí gesta můžete přeskočit skladby, upravit hlasitost, získat přístup k hlasovému asistentovi nebo povolit šum v pozadí, abyste mohli rychle konverzovat bez vyjmutí sluchátek.

Sony používá více zabezpečeného hardwaru než starší Bose QC 35 II.

Sluchátka Sony a Bose potlačující šum umožňují více než 24 hodin přehrávání na jedno nabití. Oba také podporují plnou integraci Google Assistant a Amazon Alexa. Zděšení uživatelů iPhone nepodporuje ani integraci Siri. Pokud chcete, získejte nové AirPods nebo Beats Powerbeats Pro. Obě umožňují Siri přístup prostřednictvím multifunkčního tlačítka (Bose) nebo přidržením touchpadu (Sony).


Pro tuto kategorii není rozhodující vítěz, pokud jde o osobní preference.

Vítěz: remíza.

Potlačení hluku

To nemusí blokovat hodně hluku, ale Bose QC35 II odvede dobrou práci na spodním konci (nejdůležitější frekvence).

Jen před několika lety měl Bose na trhu se sluchátky ANC uškrcení, ale Sony si udělala cestu, aby se stala hodnou protivníkem.

Sluchátka Quiet Comfort účinně tlumí zvuky napříč frekvenčním spektrem. Toto představení je jedním z mnoha důvodů, proč ho milují častí letci i jezdci v metru. Sony však v tomto oddělení překonává Bose, protože jeho WH-1000XM3 celkově potlačuje mnohem více hluku.

Díky modelu Sony WH-1000XM3 se svět kolem vás rozplyne.

Zatímco QC 35 II ruší více zvuku pod značkou 100 Hz, sluchátka Sony dělají výrazně lepší práci v boji proti hluku nad 100 Hz. To znamená, že rozhovory a šustící papíry jsou hlučnější společností Sony než Bose.

Pokud jde o spravedlivost, pokud je zmírnění nízkých hučivých zvuků nebo motorů automobilů nejvyšší prioritou, Bose okraje od Sony.

Vítěz: Sony WH-1000XM3.

Kvalita zvuku

Sony WH-1000XM3 je vybaven měkkým materiálem a vstupem USB-C pro nabíjení.

Pokud jste navštívili SoundGuys, víte, že zvuk je objektivní i subjektivní věda. Frekvenční výstup něčeho je sice kvantifikovatelný, ale na osobních preferencích záleží stejně dobře. Někteří mohou preferovat basový zvuk, zatímco jiní přísahají „plochou“ odpovědí. Ať už dáváte přednost tomu, co je pro vás to pravé.

Bose QC35 II má velmi neutrální frekvenční charakteristiku, což je skvělé pro drotáře.

Pokud chcete posoudit kvalitu zvuku, na které sluchátka mají nejpřesnější frekvenční charakteristiku, Bose zde vyhrává. Sluchátka nijak zvlášť nepřesahují žádný rozsah not, což usnadňuje EQ zvuk bez harmonického zkreslení. Nezapomeňte však, že podporují pouze SBC a AAC, což by mohlo vést ke kompresním artefaktům s hlasitější hudbou. A co víc, Android s AAC nehraje hezky, protože jde o energeticky hladový kodek, který Android dosud nemá univerzálně spravovat. To znamená, že výkon AAC se bude velmi lišit v závislosti na tom, který smartphone používáte. Pro uživatele iPhone je to dobrá volba.

Frekvenční odezva sluchátek Sony bude průměrným spotřebitelům znát více.

Sony WH-1000XM3 zesiluje basové tóny a přesto tento jemný důraz není přehnaný. Protože spousta populárních sluchátek zdůrazňuje nízké tóny, dává to Sony více známý, spotřebitelsky příjemný zvuk. Zvukový podpis můžete EQ přes aplikaci Sony, ale tím pádem klesá streamování na SBC, čímž se podpora vysoce kvalitního kodeku stane nulovou. Pokud se zvukem neztrácíte, získáte další výhodu podpory kodeku aptX, aptX HD a LDAC Bluetooth, což znamená, že bude moci podporovat streamování hudby ve vyšší kvalitě. To je velká výhoda oproti Bose's QC35 II.

Navíc je pár bezdrátových sluchátek pouze tak dobrá jako kvalita připojení. Je obtížné porozumět tomu, pokud jste s produktem neměli přímou zkušenost, nebo jste si nečetli čas na přečtení komplexních recenzí. Pokud jde o specifikace, podpora Bose Bluetooth kodeků je omezena na SBC a AAC. Na druhou stranu, Sony podporuje pět kodeků: SBC, AAC, aptX, aptX HD a LDAC. Uživatelé systému Android, kteří oceňují kvalitu zvuku, by se měli držet Sony.

Vítěz: Sony WH-1000X M3.

Kvalita mikrofonu

Sony WH-1000XM3 můžete spárovat s telefonem pomocí NFC spárování; tato funkce je také podporována QC 35 II.

Toto je nejzřetelnější kategorie. Sony WH-1000XM3 mají lepší mikrofonní pole než Bose QC 35 II. Zde je několik ukazatelů pro lepší pochopení grafů: čím je čára blíže k 0, tím lépe. Grafy byly také omezeny na hlasové pásmo, protože se zdá, že je nepravděpodobné, že by mikrofony byly použity na všechno mimo telefonní hovory a příležitostné hlasové poznámky.

Je příliš špatné, že sluchátka využívají dynamickou kompresi k zachycení tichých zvuků, protože v opačném případě je mikrofon na modelu Sone WH-1000XM3 hvězdný.

Se sluchátky Sony ANC jsou hlasy minimální. Vokály jsou přenášeny jasně a mikrofon nemá problém s registrací hlasů pro hands-free příkazy. Jedná se o vynikající mikrofon pro kvalitu hlasu. Jedinou nevýhodou je také to, že zachytí vnější hluk, který může být rušivý, pokud mluvíte z přeplněného prostoru.

Bose QC35 II zvládne hlasové pásmo velmi dobře, ale pokud máte hluboký hlas, můžete najít nějaké problémy s kvalitou hovoru.

Boseův výkon nechává hodně být požadovaný. QuietComfort 35 II zápasí se zvuky pod 200 Hz, což je místo, kde leží hlasové registry mnoha lidí, nebo alespoň základní frekvence jejich hlasů. Hlasy s nízkým tónem se během hovoru přenášejí z poloviny na čtvrtinu jako hlasité, protože tyto dolní noty nejsou zdůrazněny na stejné úrovni jako zvuky nad 200 Hz.

Vítěz: Sony WH-1000X M3.

Pokud si koupíte Sony WH-1000XM3 nebo Bose QC35 II?

Není tu špatná volba. Stejně jako u čehokoliv jiného, ​​každá sluchátka má své klady a zápory. Zatímco oba původně prodávali za 349 $, je snadné je najít v prodeji kdykoli. Od vydání tohoto článku jsou sluchátka Sony k dispozici za 50 USD, zatímco Bose QuietComfort 35 II je k dispozici za 349 USD. Pro ty, kteří zvažují Bose, může tento značný cenový rozdíl stačit k tomu, abyste se k Sony obrátili.

Objektivně je jasným vítězem Sony WH-1000XM3: podporuje kvalitnější kodeky Bluetooth, má lepší kvalitu mikrofonu a modernější hardware. Pokud však požadujete dotykové ovládání a neutrální frekvenční odezvu, Bose pro vás bude mít větší smysl. Pokud jste trpěliví, můžete se rozhodnout počkat na sluchátka Bose Noise Canceling Headphones 700, jejichž cílem je vyřešit některé problémy QC35 II. Pokud chcete svou investici dokázat svou budoucnost, a to vůle být významnou finanční investicí, získejte Sony WH-1000XM3.

Koncept ukazující telefon ony e šeti fotoaparáty. Twitter.com/amung_New_Aktualizace, 18. června 2019 (16:08 ET): Nyní víme údajné pecifikace fotoaparátu neohl&#...

Vypadá to, že Apple provádí některé změny, aby umožnil zobrazení obahu z jeho platforem na více zařízeních třetích tran. Nikde to není zřetelnější...

Doporučeno Pro Tebe