Jak přidat 3D grafiku a další funkce Unity do svých nativních aplikací pro Android

Autor: Randy Alexander
Datum Vytvoření: 26 Duben 2021
Datum Aktualizace: 1 Červenec 2024
Anonim
Jak přidat 3D grafiku a další funkce Unity do svých nativních aplikací pro Android - Aplikace
Jak přidat 3D grafiku a další funkce Unity do svých nativních aplikací pro Android - Aplikace

Obsah


Proč byste se měli starat

Unity je extrémně výkonný a flexibilní nástroj pro vývojáře her, který usnadňuje vytváření aplikací a her na platformě Android a napříč platformami. Je to ve skutečnosti nejoblíbenější herní engine v obchodě Google Play a byl použit k vytvoření mnoha z jeho nejznámějších a nejoblíbenějších titulů.

Přečtěte si také:Jednotná certifikace pro vývojáře: Stojí to za to?

Unity jako herní engine umožňuje velmi snadno vykreslit 3D grafiku na obrazovku, implementovat realistickou fyziku a osvětlení nebo integrovat obsah AR a VR. Totéž je nekonečně náročnější a složitější, když používáte pouze samotné studio Android.


I když je to pravda, jednota je v některých kapacitách také omezená. I když je možné vyrábět jiné než herní aplikace s trochou otevřeného myšlení, rozhodně to není jeho zamýšlený účel a ukazuje se.

Unity umožňuje velmi snadno vykreslit 3D grafiku na obrazovku, implementovat realistickou fyziku a osvětlení nebo integrovat obsah AR a VR.

Pokud chcete, aby vaše aplikace používala webová zobrazení, textová pole nebo jiné funkce, je lepší používat Android Studio. To platí zejména v případě, že vaším cílem je dodržovat pokyny pro návrh materiálu. Stejně tak je mnoho nativních funkcí zcela nedostupných pouze díky jednotě.

Přečtěte si také:Unity 2019.1 přináší vzrušující nové funkce pro vývojáře Android

Jedná se tedy o případ „koní pro kurzy“, ale co když chcete to nejlepší z obou světů? Použijete-li Unity jako knihovnu, budete moci používat běžné rozvržení aplikací pro Android se všemi funkcemi běžného projektu Android Studio, ale s integrovanou 3D grafikou, prvky AR a další.


Vývojáři by to mohli použít k vytváření běžných aplikací s 3D animovaným pozadím a prvky. Unity naznačuje, že značky mohou tuto funkci také použít k integraci marketingových funkcí AR. Dejte nám vědět v komentářích, jak vidíte, jak se to používá!

Další dobrou zprávou je, že by vývojáři měli teoreticky mít možnost vzít své stávající aplikace a jednoduše přidat 3D obsah.

Jak funguje jednota jako knihovna

Chcete-li tuto funkci používat, musíte si svůj obsah Unity vytvořit jako běžný projekt Unity. Budete také potřebovat projekt Android Studio, do kterého chcete integrovat, a budete potřebovat nejnovější verze Android Studio (v době psaní 3.3.2) a nejnovější beta verze Unity (2019.3.a2).

Od jednoty

Pomocí editoru Unity vytvořte APK a umístíte jej do složky nazvané androidBuild. Toto i váš nativní projekt by měly být obsaženy ve stejné složce.

Poté do své nativní aplikace přidáte modul Unity Library provedením několika úprav a budete muset zobrazit obsah Unity pomocí kódu vašeho nativního projektu.

Podrobné pokyny a ukázkový projekt najdete zde. Je to relativně přímý proces as trochou zpětného inženýrství byste měli být schopni postupovat stejným způsobem ve svých vlastních projektech.

Závěrečné myšlenky

Nepochybně to bude pro některé vývojáře užitečná volba. A je skvělé vidět takovou funkci od Unity.

Na funkci však existují určitá omezení. Unity například podporuje pouze vykreslování na celé obrazovce, což znamená, že oznamovací panel nebude za běhu viditelný a hry nelze načítat do zobrazení v rámci větší aplikace. Stejně tak nebudete moci používat více než jednu instanci runtime Unity současně. Některé pluginy třetích stran mohou vyžadovat i některé úpravy.

Unity také chce zdůraznit, že jelikož již nekontroluje životní cyklus svého běhu, nemůže zaručit dokonalý provoz za všech okolností.

Na funkci však existují určitá omezení.

Přestože se základní proces jeví jako dostatečně jednoduchý, několik uživatelů již nahlásilo chyby a problémy, na které narazili. Měli bychom mít na paměti, že tato funkce je stále v beta verzi. Ale když Google aktualizuje platformu Android rychlostí uzlů, nebylo by divu, kdybych zjistil, že se problémy s kompatibilitou objevují na konci řádku. To byl problém s některými dalšími partnery, jako je Oculus.

Budeme muset počkat a uvidíme. Ale i když to není vždy ten nejhladší proces, schopnost používat Unity jako knihovnu ve službě Android Studio je určitě velmi vítaným doplňkem a je jisté, že mnoho vývojářů se obejme s otevřenou náručí. Co myslíš?

Tým Telegramu byl v roce 2019 docela zaneprázdněn a aktualizace verze 5.11 přináší ještě více dobroty do tabulky. Pro začátek vám nyní aplikace umožňuje napl...

Telegram verze 5.5 e nyní objevuje v obchodě Google Play. Telegram včera ohláil aktualizaci aplikace v blogu a přichází několika novými funkcemi zaměřenými na ochranu ou...

Výběr Stránek