Co je RFID a k čemu se používá?

Autor: Randy Alexander
Datum Vytvoření: 28 Duben 2021
Datum Aktualizace: 1 Červenec 2024
Anonim
Co je RFID a k čemu se používá? - Technologie
Co je RFID a k čemu se používá? - Technologie

Obsah


Pokud jste si zakoupili peněženku, která tvrdí, že má funkce blokování RFID, můžete mít obavy o zabezpečení debetních nebo kreditních karet, které mají RFID čipy. Ale co je to RFID? Jak to funguje a co vlastně tento termín znamená? Pokud máte tyto otázky, můžeme vám poskytnout odpovědi.

Co znamená RFID?

Vyjdeme z toho snadnou otázku jako první. RFID je poněkud nemotorná zkratka Radio Fpožadavek Identifikace. Celé jméno je klíčem k tomu, jak tato technologie funguje. Využívá rádiové vlny k odesílání informací na velmi malá a jednoduchá hardwarová zařízení. Zatímco články a teorie o systémech podobných RFID byly poprvé publikovány ve 40. letech 20. století, první skutečné praktické aplikace a produkty RFID byly zahájeny na začátku až v polovině sedmdesátých let, podle příspěvku o historii této technologie. V některých ohledech je RFID jednodušší verzí technologie NFC (Near Field Communication), kterou mnoho chytrých telefonů s Androidem používá pro digitální platební systémy, jako jsou Samsung Pay a Android Pay.


Na co se RFID používá?

Produkty RFID se používají všude. Čipy RFID se nacházejí uvnitř identifikačních odznaků, což zvyšuje bezpečnost a pomáhá nabízet přístup do vyhrazených oblastí. Značky RFID jsou umístěny na položkách, jako jsou oděvy a další maloobchodní produkty, a to nejen proto, aby poskytovaly lepší zabezpečení, ale také je účinněji sledovaly od odeslání do skladu. Čím dál více kreditních a debetních karet je v nich zabudováno čipy RFID, které nabízejí lepší a bezpečnější platební systém, když jsou používány ve „čtečce čipů“. I domácí zvířata jsou nyní „čipována“ pomocí značek RFID, takže je lze identifikovat, pokud se ztratí.

Jak fungují RFID zařízení?

Ve skutečnosti existují dva různé typy RFID zařízení nebo značek. Běžnější značka a ta, která se používá u kreditních a debetních karet, je „Pasivní RFID“. Značka používající tuto technologii nemá interní zdroj energie. Místo toho je napájen, když přichází do styku s jiným zařízením, jako je čtečka čipů RFID. Čtečka vysílá rádiové vlny ven do pasivního RFID tagu, který je zapíná a také čte informace na tagu, jako je například identifikační číslo.


Druhý typ značky RFID používá technologii „Active RFID“. Tyto štítky skutečně mají baterii, která slouží jako jejich vlastní zdroj energie. Poté mohou vyslat své vlastní rádiové vlny, aby předaly jakékoli informace zakódované ve značce příslušnému čtenáři. Opět je to podobné tomu, jak funguje NFC.

Pasivní štítky RFID mají omezený rozsah; teoreticky je lze použít až do vzdálenosti 20 stop od čtenáře. Aktivní značky RFID mají mnohem delší dosah, až 100 stop nebo více.

Pasivní značka RFID, jako je ta, která se obvykle nachází na oděvu a jiných maloobchodních položkách

Je používání značek RFID bezpečné a bezpečné?

Rádiové vlny, které pocházejí z RFID štítku nebo RFID čtečky, jsou v nízkofrekvenčním rozsahu. Jinými slovy, při používání nebo držení zařízení RFID neexistují absolutně žádné zdravotní problémy. Je však možné, aby někdo vytvořil zařízení, které by z malé vzdálenosti mohlo číst informace vložené do RFID štítku, jako je tomu u kreditních a debetních karet. Hlášené případy toho, co se skutečně děje, jsou poměrně vzácné. Nikdy to neuškodí, aby bylo bezpečné, a proto jsou peněženky chráněné RFID nyní běžnější.

V loňkém roce, humbuk byl velký pro Google Pixel Watch putit polu Google Pixel 3. Nicméně jme neviděli Google martwatch vůbec v loňkém roce a nelyšeli jme žádné polehliv...

Google tadia, nadcházející platforma cloudových her, bude moci provozovat všechny herní proudy rychlotí 4 kB a rychlotí 60 nímků za ekundu....

Přečtěte Si Dnes