Nejlepší vývojářské nástroje pro Android

Autor: Lewis Jackson
Datum Vytvoření: 6 Smět 2021
Datum Aktualizace: 2 Červenec 2024
Anonim
Nejlepší vývojářské nástroje pro Android - Aplikace
Nejlepší vývojářské nástroje pro Android - Aplikace

Obsah


Android nabízí vývojářům nekonečné příležitosti: je to univerzální, otevřená platforma, kterou používají miliony uživatelů po celém světě s výkonnou distribuční platformou pro oslovení velkého publika. Naštěstí existuje spousta vývojářských nástrojů pro Android, které vám pomohou začít a zefektivnit váš pracovní postup. Ještě lepší je, že počet těchto nástrojů neustále roste, zatímco každý z nich je stále efektivnější a intuitivnější. Nikdy nebyl lepší čas na vytvoření vlastní aplikace pro Android!

Číst dále: Nejlepší tvůrci aplikací pro Android pro vytváření aplikací a jejich vytváření s nulovým kódem

Níže naleznete širokou škálu užitečných a výkonných vývojářských nástrojů. Pro vaše pohodlí byly kategorizovány takto:


  • IDE - Integrovaná vývojová prostředí jsou hlavní nástroje, které používáte k vytváření aplikací pro Android, a poskytují rozhraní, kam zadáváte svůj kód.
  • Nástroje dodávané se systémem Android Studio - Jedná se o oficiální vývojářské nástroje pro Android od Googlu, které jsou dodávány s aplikací Android Studio / Android SDK.
  • Pokročilé externí nástroje- Nástroje jako Github, které budete pravděpodobně používat jako pokročilejší vývojář.
  • Další nástroje- Rychlé shrnutí dalších typů nástrojů, s nimiž se můžete setkat.

Dejte nám vědět, co nám chybělo níže, a hodně štěstí!

Nejlepší vývojové nástroje pro Android: IDE

Am IDE je „integrované vývojové prostředí“, což znamená jediné rozhraní, které umožňuje zadávání kódu a zpracování věcí


Android Studio

Bez aplikace Android Studio by nebyl úplný seznam vývojových nástrojů pro Android. Toto je oficiální IDE (Integrated Development Environment) pro Android, což z něj činí číslo jedna pro většinu vývojářů, kteří hledají základní aplikace v souladu s materiálovým designem společnosti Google as přístupem ke všem pokročilým funkcím platformy.

IDE je místo, kde každý vývojář stráví většinu času: působí jako editor pro vybraný programovací jazyk (Android Studio podporuje Javu a Kotlin), kompilátor, který dokáže vytvářet soubory APK a systém souborů pro uspořádání vašeho projektu. Obsahuje také editor XML a „návrhové zobrazení“ pro uspořádání prvků na obrazovce. Android Studio nabízí také celou řadu dalších nástrojů - některé z nich prozkoumáme v tomto příspěvku - a naštěstí většina z toho se nyní spojí do jediného stažení. Ve skutečnosti je také dodáván se samotnou sadou Android SDK, přesto však budete muset Java JDK stáhnout a nainstalovat samostatně. Měli byste se také podívat na náš úplný návod pro Android Studio pro začátečníky.

Vývoj pomocí Java a Android SDK má poněkud strmou křivku učení, ale pokud jde o integraci, podporu a funkce, Android Studio nelze porazit.

Vizuální studio s Xamarinem

Visual Studio je Microsoft IDE, které podporuje celou řadu jazyků včetně C #, VB.net, JavaScript a dalších s rozšířením. Pomocí Xamarinu, který je nyní dodáván v balíčku, je také možné vytvářet aplikace napříč platformami pomocí C # a poté otestovat na více zařízeních připojených k cloudu. Je to zdarma k použití a je to dobrá volba, pokud plánujete uvolnění obslužné aplikace pro Android i iOS a nechcete psát kód dvakrát. Je také užitečná pro ty, kteří již znají C # a / nebo Visual Studio. Dokonce i pro ty, kteří nemají více platformové aspirace, může sloužit jako výkonná a přitažlivá alternativa k Android Studio. Jednou nevýhodou je však to, že přístup k knihovnám napsaným v jazyce Java a jejich používání je méně pohodlný a jako u jakékoli jiné alternativy ztratíte podporu a pokročilé integrované funkce společnosti Google.

Unity 3D

Unity 3D je herní engine a IDE pro vývoj napříč platformami - a pravděpodobně nejlepší volba pro všechny od začátečníků až po pokročilé uživatele. Unity se snadno učí a přichází s celou řadou funkcí pro vývoj her. I když je možné vytvořit hru s Android Studio, Unity se na takovou práci půjčí mnohem snadněji a ušetří vám tak spoustu času a bolesti hlavy. Je zvláště vhodný pro 2D hry, ale také jej používáte k vytváření aplikací pro virtuální realitu pro Daydream, Cardboard nebo Gear VR! Podívejte se na náš úvod do Unity3D.

Neskutečný motor

Unreal Engine je také herní engine a je alternativou pro ty, kteří se zajímají o multiplatformní, plnohodnotný herní vývoj. Stejně jako Unity nabízí Unreal snadnou podporu pro Android a je ve skutečnosti graficky lepší spolu s otevřeným zdrojovým kódem. To znamená, že Unity má o něco lepší vestavěnou podporu pro mobilní a 2D výtvory a je preferovanou možností pro většinu mobilních her. To, s kým se nakonec rozhodnete jít, je váš hovor a protože jsou oba zdarma, není důvod, abyste jim nemohli dát šanci. Začněte zde, pokud se chcete naučit psát 3D hru pro Android pomocí Unreal Engine.

GameMaker: Studio

GameMaker: Studio je další nástroj pro vývojáře her, tentokrát pro 2D hry. Je to o něco snazší než používat Unity nebo Unreal 4 a umožňuje vám vytvářet aplikace s efektivním nulovým kódem. jestli ty dělat chcete přidat trochu více přizpůsobení, pak se můžete vyrovnat s velmi začínajícím jazykem GML nebo „GameMaker Language“.

To, co získáte v jednoduchosti použití, však do určité míry ztratíte na síle a funkčnosti. Za zmínku stojí také to, že GameMaker není zdarma, ačkoli pro ty, kteří ho chtějí dát, je k dispozici bezplatná zkušební verze. Další informace naleznete v našem výukovém programu GameMaker: Studio pro začátečníky.

B4A

B4A (Basic pro Android) je méně známý vývojový nástroj pro Android od Anywhere Software, zaměřený na „rychlý vývoj“. Jak název napovídá, jedná se o IDE a interpret, který umožňuje vývojářům vytvářet aplikace pomocí programovacího jazyka BASIC. Pro ty, kteří neznají BASIC, je to v podstatě mnohem jednodušší procedurální programovací jazyk, který čte blíže běžné angličtině. Přestože se v podstatě jedná o projekt pro jednoho člověka, B4A dokáže zabalit do řady užitečných pokročilých funkcí; včetně bezdrátového ladění přes Bluetooth, vizuální editor pro přidávání a uspořádání pohledů a další. Není to zdarma, ale licence je velmi cenově dostupná.

Pokud máte zájem, podívejte se na náš úplný úvod do Basic4Android.

Nástroje dodávané se systémem Android Studio

AVD Manager

Nástroj AVD Manager je součástí aplikace Android Studio. AVD znamená „virtuální zařízení Android“, takže v zásadě jde o emulátor pro spouštění aplikací pro Android na vašem PC. To je užitečné, protože to znamená, že můžete své aplikace testovat rychle, aniž byste je museli neustále instalovat na fyzická zařízení. A co je důležitější, správce AVD vám umožňuje vytvářet spoustu různých emulátorů s různými velikostmi obrazovky, specifikacemi a verzemi systému Android. To znamená, že uvidíte, jak bude vaše tvorba vypadat na jakémkoli daném zařízení, a tím zajistíte podporu v nejoblíbenějších miniaplikacích. Výkon je stále lepší, zejména s rychlý virt režim, která ve vašem počítači spouští verzi Intel pro Android a odstraňuje potřebu emulace úrovně instrukcí.

Monitor zařízení Android

Monitor Android Device Monitor, který je dalším vestavěným vývojovým nástrojem pro Android, umožňuje sledovat vaše zařízení nebo virtuální zařízení během běhu a získat přístup k informacím, například kolik procesů běží na tom vláknu, statistikách sítě, protokolu LogCat a dalších. Je to skvělé pro testování výkonu vašich aplikací a sledování toho, co se děje pod.

Ladicí most Android

Prostředí ADB je užitečný malý nástroj příkazového řádku, pomocí kterého můžete komunikovat nebo spouštět příkazy na připojeném zařízení Android (virtuální nebo fyzické). Je dodáván s Android Studio a z větší části se nebudete muset starat. Občas ale budete následovat tutoriál a zjistíte, že jej musíte otevřít. Chcete-li tak učinit, přejděte do složky nástrojů platformy vaší instalace Android SDK nebo do kterékoli složky adb.exe a otevřete příkazový řádek (Shift + RMB> Otevřít zde příkazové okno).

Pokročilé externí nástroje

GitHub

GitHub je hostingová služba pro repozitáře Git. Jednoduše řečeno, jedná se o online nástroj, který můžete použít ke sdílení projektů a také sledovat více verzí a „vidliček“ těchto projektů, když pracujete v týmu. Je to užitečné pro zálohování vaší práce, pro spolupráci a pro nalezení ukázek kódu a výukových programů, kterými můžete pracovat. Pro začátečníky bude vaše expozice GitHub pravděpodobně omezena na stahování ukázkových projektů, které můžete obrátit na inženýra. Pokud ale někdy pracujete na velké aplikaci jako tým, jedná se o vývojářský nástroj, s nímž se budete muset velmi dobře seznámit. Pokud společnost, se kterou pracujete, místo toho používejte Mercurial!

Aktualizace, 26. dubna 2019 (16:11 ET): Vypadá to, že mobilní divize polečnoti ony má horší výkon, než jme i myleli, podle financí polečnoti ony za Q4 2018....

polečnot amung nemuí prodávat tolik Galaxy 9, kolik by chtěla, ale tato ituace není zdaleka tak hrozná jako to, čím ony prochází. Nedávno zveřejněná zpr...

Články Pro Vás