Apple, Google dokazuje, že software fotoaparátu je důležitější než megapixely

Autor: Lewis Jackson
Datum Vytvoření: 11 Smět 2021
Datum Aktualizace: 1 Červenec 2024
Anonim
Apple, Google dokazuje, že software fotoaparátu je důležitější než megapixely - Technologie
Apple, Google dokazuje, že software fotoaparátu je důležitější než megapixely - Technologie

Obsah


Jak se ukázaly nové řady Google Pixel 4 a Apple iPhone 11, mezi několika dalšími novými verzemi, stala se statečnost fotoaparátu rozhodujícím faktorem moderního smartphonu. Vyjděte s nejlepším dostupným zážitkem z kamery a chválu bude plynout. Tento fenomén fotografie není vyhrazen pro vlajkový trh - skvělé obrázky také prodávají levné telefony.

Tyto dva trhy jsou však zcela v rozporu s jejich přístupem k kamerám. Ve cenově dostupnějších úrovních nabízejí smartphony 48-, 64- a brzy 108-megapixelové senzory. Používají starou teorii, že větší počet musí být lepší. Zeptejte se však společností Apple, Google a Samsung a řeknou vám, že vše, co potřebujete, je pouze 12 megapixelů a zdá se, že výsledky souhlasí s vlajkovými hráči.

Podívejte se na důkaz: Pixel 4 vs nejlepší smartphony v okolí


Dejte si pozor na pokušení megapixelů

Zatímco megapixely vypadají skvěle na papíře, jejich převádění na dobře vypadající obrázky je zcela jinou prací.

Řada kamer s vysokým rozlišením, které jsme viděli na trhu, vytváří velmi rozmazané vypadající obrázky, které postrádají detail. Důvodem je to, že pro vytvoření dobře vypadajícího obrazu existuje více než jen počet pixelů. To zahrnuje vysoce kvalitní objektiv a špičkové algoritmy zpracování obrazu. Některé telefony mohou vytáhnout velmi podrobné obrázky, jako je Huawei Mate 30 Pro, ale cenově dostupnější sluchátko zaostává.

Nepřesvědčený? Podívejte se na tento příklad níže. Umístil jsem 48MP Honor 9X proti 12MP Pixel 3. Toto není zdaleka srovnání na základě ceny, ale dokazuje to megapixelový bod. Je jasné, která plodina zachycuje nejpodrobnější podrobnosti.


Google Pixel 3 - 12MP Honor 9X - 48 MP

Nejlepší telefonní kamery se v roce 2019 hodně zlepšily, ale jejich hardware se nijak výrazně neliší.

Klíčovým důvodem je to, že všechny tyto obrovské megapixelové senzory používají technologii zvanou „pixel binning“. Spíše než tradiční barevný filtr Bayer používají tyto filtry Quad-Bayer. Ve skutečnosti mají tyto kamery barevné rozlišení blíže k jedné čtvrtině jejich počtu pixelů. Kamera s binningem o velikosti 48 MP je tedy spíše jako 12MP kamera, 64MP blíže k 16MP a 108MP blíže k 27MP, pokud jde o skutečné rozlišitelné detaily. To předpokládá, že levnější společnost se smartphony odvede slušnou práci také s čočkami, což je nepravděpodobné.

Sečteno a podtrženo, nedůvěřujte číslům, důvěřujte obrázkům. Doposud byly tyto obrovské megapixelové senzory většinou zklamáním.

Nespadejte na humbuk 100 MP fotoaparátu

Výpočetní fotografie je budoucnost

Zatímco závod megapixelů způsobil více než několik zklamání, vlajková loď na trhu sotva změnila hardware za několik let. Místo toho špičkové produkty vylepšily své zobrazovací schopnosti pomocí výpočetní fotografie.

Vylepšení ve zpracování obrazu přinášejí lepší detaily, vyvážení bílé a barvy za denního i slabého světla. Počítačové fotografie také podporují mnoho našich oblíbených funkcí fotoaparátu, včetně nočních režimů, efektů hloubky ostrosti pole a detekce scén AI. Příklady výpočetní fotografie v akci najdete ve vynikající kvalitě obrázků společnosti Apple při nízkém osvětlení, 5násobného hybridního zoomu společnosti Huawei nebo schopností astrofotografií Pixel 4.


Schopnosti zpracování obrazu je obtížnější zprostředkovat než počítání megapixelů, ale Apple a Google dokazují, že toto je cesta vpřed.

Už vidíme několik z těchto technik, jak se dostanou k dostupnějším telefonům. Funkce nočního režimu a softwarového bokeh lze nalézt téměř ve všech telefonech přibližně za rok poté, co byly vlajkovou lodí exkluzivní. Náklady na pokročilé zpracování obrazu a hardware pro strojové učení však v současné době přinášejí nejpokročilejší výpočetní algoritmy pro fotografie v dražších telefonech, alespoň prozatím.

Dnešní nejlepší střelci smartphonů nejsou závislí pouze na skvělém hardwaru fotoaparátu, ale využívají také komponenty pro zpracování obrázků a strojové učení. Společnosti Apple, Huawei a Samsung se zdvojnásobily na schopnostech svých interních procesorů, zatímco společnost Google má trend s dalším procesorem Neural Core. Tyto čipy jsou nezbytné pro efektivní fungování těchto pokročilých zobrazovacích algoritmů bez vyčerpání veškeré životnosti baterie.

Tyto funkce nakonec povedou k dostupnějším telefonům a výrobci mohou snížit rozlišení svých kamer, aby pomohli efektivněji zpracovávat obrazová data. Mezitím se chytré telefony střední třídy rozhodnou pro senzory s vyšším rozlišením, aby se samy zdály konkurenceschopné. Budoucnost mobilní fotografie však leží pevně v chytřejších a pokročilejších možnostech zpracování.

Chcete se dozvědět více o tom, co má výpočetní fotografie k dispozici pro smartphony? Podívejte se na video výše. Nyní by si spotřebitelé měli více než kdy jindy dávat pozor, aby megapixely používali jako barometr kvality.

Internet změnil způob, jakým zobrazujeme zprávy.Namíto toho, abychom televizní producent nebo redaktor novin určili nejdůležitější věci pro ná a poté nakoupili do v...

Viděli jme více než několik tudií, které potvrzují, že uživatelé chytrých telefonů e nejvíce zajímají o jednu věc: výdrž baterie. Nalezení nejlep...

Fascinující